#wtonacjirecenzji: Hogwarts Legacy: Pierwsze wrażenia (spoilery)

In Gry, Recenzje

Nadszedł ten wiekopomny moment dla świata Harrego Pottera… Wreszcie gra o świecie stworzonym przez J. K. Rowling. Gra, która nie jest lepianką z błota wreszcie ujrzała światło dzienne. Nadzieje są wielkie, ale czy sprosta oczekiwaniom tysięcy graczy, którzy tak na nią czekali?

Jak dobrze wiemy Harry Potter jest znany na całym świecie, książki, filmy, a nawet gry wideo. Hogwarts Legacy, miało być jednak powiewem świeżości w znanym uniwersum. Oto jak spędziłem pierwsze 10 godzin w Hogwarts Legacy Deluxe Edition.

Kreator postaci

Gdy włączyłem grę, pierwszym co musiałem zrobić to stworzyć postać. Nie jestem w tym ekspertem, ale z mojego gamerskiego doświadczenia, powiedziałbym że kreator postaci jest bardzo intuicyjny, prosty, choć daje sporo możliwości. Plusem jest to, że nie przytłacza możliwościami jak np. w Simsach, zatem nie trzeba spędzać godzin na tworzeniu postaci, tylko można szybko przejść do rozgrywki.

Screenshot z kreatora

Po stworzeniu postaci przyszedł czas na rozpoczęcie magicznej przygody. Samo rozpoczęcie gry przenosi nas odrazu do momentu przyjęcia nas do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Wsiadamy do wozu i dostajemy wiele informacji o naszej postaci (jesteśmy też pierwszą osobą, która kiedykolwiek zaczęła Hogwart od 5. klasy). Informacje te są one trochę przytłaczające i chaotyczne, ale mimo tego bardzo ciekawie to wychodzi, chwilę potem atakuje nas smok. Pomyślicie więc, że w Hogwart Legacy jest pełno akcji, prawda?

2 Godziny później

Po nauczeniu się kilku zaklęć oraz zrobieniu pewnych misji pobocznych,  gra trochę traciła swoje momentum akcji. Na szczęście po krótkiej chwili pojawia się ogromny troll w mieście Hogsmeade. Ależ to była walka! I gdy znowu zaczyna się robić nudno, to gra ciągle oferuje nam coś nowego. Zatem z ręką na sercu powiem, że można spędzić przy tej grze mnóstwo czasu bez chęci wyłączenia gry.

Optymalizacja

Wiele hejtu wylało się o wydajność tej gry i faktycznie problemy są, lecz wydaje mi się że nie są one na tyle duże jak to czytamy w Internecie. Fakt, gdzie nie gdzie trawa się nie załaduje lub pokój wczytuje się dłuższą chwilę, jednak uważam że jak na wielkość Hogwartu i całego świata dookoła, to gra działa świetnie.

Oficjalny trailer

Wielkość świata

I tutaj Hogwarts Legacy mnie położyło na łopatki, świat po którym możemy swobodnie chodzić jest tak duży, że nawet gdybym grał dniami i nocami, to bym go nie zwiedził w całości. Świat czarodziejów, przedstawiony w grze zdecydowanie imponuje wielkością i złożonością.

Czarnoksiężnikiem być?

Słuchy były takie, że w trakcie rozgrywki możemy stać się czarnoksiężnikiem i zboczyć na ścieżkę zła… Niestety, jak na razie po kilku godzinach grania mam wrażenie, że jedyne zło, jakie możemy poczynić to odpyskować Panu od nauki eliksirów, gdy wstawi nam ocenę niedostateczną na koniec roku. Przyznam, że w tej kwestii jestem delikatnie zawiedziony, mam jednak nadal nadzieję że zakończenie gry będą mniej rozczarowujące.

Hogwarts Legacy is a Masterpiece, Tomographic, YouTube

Quidditch

Jako fan Harrego Pottera z wielkim smutkiem ogłaszam że nie ma quidditcha… A według mnie i wielu fanów świata magicznego, to właśnie quidditch jest nieodłączną częścią tego uniwersum.

Podsumowanie

Gra naprawdę zaspokaja potrzeby dobrej gry o czarodzieju z Privet Drive 4. Czy jest to najlepsza gra na świecie? Oczywiście że nie. 

Czy warto zagrać? Jak najbardziej! Jest to gra na wiele godzin i sam świat jest bardzo dobrze przedstawiony. Myślę, że nawet osoby które nie są fanami Harrego będą zachwycone. 

Na razie oceniam grę na 10 mandragor na 5 złotych zniczy… Idę walczyć z trollami, wrócę z pełną recenzją po kilkudziesięciu godzinach. I pamiętajcie, nie dajcie się mugolom.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu