Harvey Keitel wystąpi u boku Anny Próchniak w ekranizacji ‘Tatuażysty z Auschwitz’

In Aktualności, Seriale

Amerykański aktor Harvey Keitel zasłynął swoim występem w m.in. kultowym ‘Złym poruczniku i w 'Pulp Fiction’. Wkrótce zobaczymy go u boku polskiej aktorki Anny Próchniak (‘Miasto 44’, ‘Najlepszy’) w serialowej ekranizacji głośnej powieści Heather Morris ‘Tatuażysta z Auschwitz’. Keitel wcieli się w tytułową rolę – zagra współczesnego Lale Sokołowa, którego historia poruszyła serca ludzi na całym świecie. Jego młodszą wersję zagra Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’). Reżyserią sześcioodcinkowego serialu zajmie się Tali Shalom-Ezer. W produkcji zagra również inny polski aktor, Marcel Sabat (‘Kamienie na szaniec’). Premiera w Polsce odbędzie się w 2024 roku wyłącznie na Viaplay.

Literacki bestseller

Powieść „Tatuażysta Auschwitz” autorstwa Heather Morris sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy, oczarowując ludzi na całym świecie. Historia opisuje prawdziwe przeżycia Lale Sokolova, który w 1942 roku trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przydzielono mu szczególną funkcję – miał tatuować współwięźniów, którzy zostali przydzieleni do wyniszczającej pracy w obozieWykonywał tatuaże z mechaniczną sprawnością, aż spotkał Gitę Furman. To w tym momencie postanowił zawalczyć o wspólne przetrwanie. Ich miłość okazała się znacznie silniejsza niż bezlitosna codzienność przebywania w obozie zagłady. .

Ekranizacja powieści

60 lat później Lale (Harvey Keitel) spotkał się z początkującą wówczas pisarką Heather Morris (Melanie Lynskey). Po śmierci ukochanej mężczyzna zdobył się na odwagę, by opowiedzieć wzruszającą historię całemu światu. Podczas rozmowy wspomnienia z obozu odżywają w jego pamięci. Opowiada o miłości, która narodziła się między murami tego przerażającego miejsca.

„Historia wielkiej miłości, przedstawionej w cieniu  horroru rozgrywającego się w Auschwitz jest świadectwem siły i dobra, jakie  tkwią w ludziach.” – mówi Harvey Keitel.

Obsada

Oprócz Anny Próchniak (’Miasto 44’, ’Najlepszy’) w serialu pojawi się również inny polski aktor, Marcel Sabat (‘Kamienie na szaniec, ‘Tenet’). W głównych rolach zagrają Melanie Lynskey (’Dwóch i pół’, 'The Last of Us’, ‘Yellowjackets’), Harvey Keitel (’Pulp Fiction’, ’Zły porucznik’) i Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’).  

W obsadzie produkcji pojawią  się również: Jonas Nay (‘Minuta ciszy’, ‘Ja, ty, my, oni’), Tallula Haddon (’Czarne lustro: Bandersnatch’, 'Ostatni pojedynek’), Mili Eshet (’Za górami, za wzgórzami’, 'Barren’), Yali Topol Margalith, Phénix Brossard (’Pożegnanie’, 'Chocolat’) oraz Ilan  Galkoff  (Dobry omen).

Wszystkie odcinki serialu reżyseruje izraelka Tali Shalom-Ezer (‘Królewna’, ‘Moje dni z Mercy’, ‘Surrogate’) a za produkcję odpowiada Synchronicity Films we współpracy ze Sky Studios i Peacock. Dystrybutorami serialu są NBCUniversal Global Distribution i All3Media International. Viaplay posiada prawa do ‘Tatuażysty z Auschwitz’ na Polskę Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Islandię i Holandię.

Premiera sześcioodcinkowej produkcji nastąpi już w 2024 roku wyłącznie na Viaplay. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu