#wtonacjirozmowy: Beniamin Sobaniec. Selfie jest odbiciem lustrzanym

In Muzyka, Wywiady

Już dziś 12 kwietnia 2023 roku premierę ma drugi solowy utwór Beniamina Sobańca pt. “Selfie”. To wyjątkowa ballada opowiadająca o miłości, która przekracza granice czasu i przestrzeni.

Beniamin Sobaniec, znany polski muzyk, pracował nad tym utworem z Grzegorzem Skawińskim oraz Wojciechem Hornym (KOMBII, O.N.A.), tworząc niepowtarzalne brzmienie, które z pewnością przyciągnie uwagę słuchaczy.

“Selfie” jest drugą odsłoną solowego projektu, nad którym Beniamin pracuje od jakiegoś czasu. To bluesowa ballada, która w sposób szczególny opowiada o miłości, która przytrafia się tylko raz w życiu. Utwór opisuje relację między dwiema osobami, które są jak bliźniacze płomienie – metafora lustrzanego odbicia drugiej połówki tej samej duszy. Tekst utworu ukazuje miłość absolutną i pełną akceptacji, która przekracza granice czasu i przestrzeni.

To opowieść o namiętności i misji pomagania sobie nawzajem, aby stać się najlepszą wersją siebie. Relacja między bohaterami utworu zmienia ich postrzeganie o samych sobie i pomaga stać się lepszym człowiekiem. To uczucie, które każdemu życzę.

“Selfie” to utwór, który z pewnością trafi w gusta fanów Beniamina Sobańca, ale również miłośników bluesa i dobrego brzmienia. Premiera utworu odbędzie się 12 kwietnia 2023 roku i będzie dostępny we wszystkich serwisach z muzyką cyfrową. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają prawdziwej miłości i inspiracji do zmiany siebie na lepsze.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Beniaminem z której dowiecie się m.in o współpracy z Grzegorzem Skawińskim, co ujęło Beniamina w Wikingach oraz kiedy pojawi się płyta naszego gościa.
fot. Beata Kobiela

Beniamin Sobaniec pojawił się na rynku muzycznym w 2010 roku jako założyciel i wokalista zespołu Roots Rockets, z którym podbił serca jury i publiczności programu Must Be The Music, docierając do finału 9. edycji programu. 

Z zespołem wydał dwa albumy “RRewolucja” i “Marsala 2.0.1.5” a także wykonał cover do utworu Czesława Niemena “Sen o Warszawie”, który do dzisiaj jest grany w rozgłośniach radiowych.

W 2017 roku odszedł z RR i wydał album zatytułowany „Zatrzymać czas” z zespołem Beniamin. Na płycie gościnnie wystąpili Gutek i Junior Stress.

Do 2019 roku koncertował, zbierając dalsze sceniczne doświadczenia.

Od 2021 roku współpracuje z Grzegorzem Skawińskim nad solowym materiałem, który jest jego producentem i współautorem utworów. 

Na przestrzeni lat ewoluował nie tylko jego wizerunek ale również styl muzyczny. 

Od muzyki reggae, przez blues-rock, aż po ballady i pop-rockowe aranżacje.  

Sam mówi, że celowo nie zamyka się na żaden styl, lubi łączyć różne gatunki muzyczne i ciągle odkrywać nowe brzmienia. 

Jedno pozostaje niezmienne – w swoich tekstach porusza tematy ważne, opisuje relacje międzyludzkie, doświadczenia zarówno własne jak i zaobserwowane u innych.

https://www.instagram.com/beniaminsobaniec/

https://www.tiktok.com/@beniaminsobaniec

https://www.facebook.com/beniaminsobaniec/

https://www.youtube.com/c/BeniaminSobaniec

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu