ARKADY SAULSKI – Bitwa Nieśmiertelnych

In Literatura

26 stycznia premierę będzie miał ostatni tom trylogii “Zapiski Stali” Arkadego Saulskiego pt.: “Bitwa Nieśmiertelnych”.

Przygodę w japońskim klimacie “Zapisków Stali” to premiera w 2021 „Czerwonego Lotosu” – książka bardzo szybko podbiła czytelnicze serca i zyskała tytuł „najlepszej książki na wiosnę” według serwisu granice.pl, a niedawno doczekała się wydania w Rosji i na Ukrainie.

To historia nie tylko dla fanów klimatów Japonii, jak przekonał się CZYTACZ


I nie tylko dla fanów gier


To zdecydowanie historia dla wszystkich którzy lubią książki akcji, poruszające ważne tematy i dobrą rozrywkę!

fot.materiały prasowe

O Książce:

Śmierć Shughisa nie uratowała Nipponu.

Kotul, młody Chan, jest jeszcze groźniejszy od ojca: rozkochany w wojnie i żądny nowych zwycięstw, ale także mądry i cierpliwy. Nie musi się śpieszyć. Wie, że półmilionowa armia rzuci mu Nippon do stóp. Pierwsi zdrajcy już przyłączają się do Chana i ruszają przeciwko bratnim klanom.

W morzu ognia, krwi i zdrady trwa ostatnia wyspa: twierdza Ten no Iwa, Niebiańska Skała. Siedziba rodu Toyotomi zdaje się ostatnią nadzieją uciekinierów i tych, którzy chcą walczyć przeciwko Mandukom. Daimyo rodu jest młody, ale mądrością i odwagą zdobył już fanatyczną miłość swoich poddanych.

Duch znalazł trzeciego Pana.

Wojnę, którą rozpętali ojcowie, skończą teraz synowie. Srebrny Smok zmierzy się z Czerwonym Koniem.

Magia, z której upleciony jest Nippon rzuci wyzwanie stalowej pięści Stepów.

„Takiej fantastyki mi brakowało”

Zaksiążkowane o “Czerwonym Lotosie”

„Bardzo dobrze czuć tu wspaniały japoński klimat, czytanie tej historii to sama przyjemność”

Made By Caroline

To kawał dobrej lektury, która niesie ze sobą ciekawe przesłanie, więc nie jest wyłącznie literaturą rozrywkową. (…) Świetna lektura dla tych, którzy zagrywali się w Sekiro, Nioh i Ghost of Tsushima (choć nie tylko)

gram.pl

Trylogia Zapiski Stali to wciągająca podróż do dalekowschodniego Nipponu, w którym odwaga i honor wymieszają się ze zdradą i z okrucieństwem w mrocznym i pełnym przelanej krwi tyglu, z którego cało może wyjść tylko jeden zwycięzca. Świst katan i dobrze mierzone cięcia samurajskich mieczy zagrają nam melodię, której długo nie zapomnimy.

COŚ NA PÓŁCE

To naprawdę świetna książka, mocny powiew orientalnych klimatów, w najlepszym wydaniu. Nowa książka Arkadego Saulskiego jest niczym łyk najlepszej herbaty po wygranej bitwie. Nie pozostaje nic innego tylko się nią delektować.

KOSZ Z KSIĄŻKAMI

Trylogia „Zapiski Stali” :

Czerwony Lotos

Pani Cisza

Bitwa Nieśmiertelnych

ARKADY SAULSKI

Urodzony w 1987 roku absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz „Gazety Bankowej”, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”. Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w 2016 roku powieścią „Czarna kolonia”.

Od tego czasu regularnie wydawał kolejne książki „Wilk” (2016), „Serce lodu” (2019), „Krew kamienia” (2020) z gatunku sci-fi i fantasy.

Czuł jednak, że od Japonii nie ucieknie, bo jak sam o sobie mówi: „Dziadek był ekonomistą w Tokio, mama jest japonistką, kuzyni są w połowie Japończykami, od małego dojrzewałem wokół tego klimatu […] Otaczają mnie przedmioty z Japonii i obrazy[…] Jak sobie na to popatrzysz to generalnie powieść sama się pisze”.

Twierdzi, że nie potrafi nie wymyślać nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie, a historia „Czerwonego lotosu” (2021) rozlała się po jego mózgu natychmiast po decyzji „piszę o Japonii”.

 Jak wyszło? Epicko. Książka bardzo szybko podbiła czytelnicze serca i zyskała tytuł „najlepszej książki na wiosnę” według serwisu granice.pl, a „Czerwony Lotos” doczekał się niedawno wydania w Rosji i na Ukrainie.

“Bitwa Nieśmiertelnych” to zwieńczenie historii Kentaro, którego pokochały tysiące czytelników.


Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Detektyw Bruno” to komedia przygodowa w znakomitej obsadzie, na którą warto wybrać się całą rodziną.

"Detektyw Bruno" bawi ale też nastraja do refleksji o tym, że czasem nie ma potrzeby gonić za sukcesem bo

Read More...

“Kos” – film ostry jak szabla! Ruszyły zdjęcia do superprodukcji w reżyserii Pawła Maślony

Wystartowały zdjęcia do nowego filmu producentów „Bożego Ciała” i „Żeby nie było śladów”. Ostry jak szabla „Kos” w reżyserii

Read More...

Ukraiński zwycięzca Eurowizji, zagra na Sun Festival 2022! Organizatorzy ogłosili koncert Kalush Orchestra

Sun Festival 2022 – największy, hip-hopowy festiwal w Polsce, znowu podgrzał atmosferę do czerwoności. Tym razem do line-upu dołączają zwycięzcy 66. Finału

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu