NIEREALNE SEZON 1, CZĘŚĆ 1 .Nieustępliwe kobiety w misji, która może zmienić świat!

In DVD i Blu-ray

„Nierealne” to niebanalne połączenie dramatu historycznego i science-fiction w produkcji HBO®.  Osadzona w Londynie epoki wiktoriańskiej opowieść przedstawia historię niezwykłych osób dotkniętych tajemniczą mocą, dzięki której mogą zmienić świat. Premiera DVD odbędzie się już 12 stycznia.

W sierpniu 1896 roku wiktoriańskim Londynem wstrząsa niezwykłe wydarzenie. Wiele osób, głównie kobiet, otrzymuje nadprzyrodzone zdolności. Od tej chwili cała grupa jest śmiertelnie zagrożona.  Ludzie stojący do tej pory na uboczu społeczeństwa, stają się nagle realnym zagrożeniem dla tradycji i społecznych norm Londynu schyłku XIX wieku. Tajemnicza i porywcza wdowa Amalia True (Laura Donnelly) oraz genialna młoda detektyw Penance Adair (Ann Skelly) ochraniają i ukrywają obdarowanych. Muszą jednak stawiać czoło brutalnym siłom, zdeterminowanym, by unicestwić nowy rodzaj ludzi.

„Nierealne” to cała galeria niezwykłych postaci, a nawet najmniej znaczący bohaterowie mają do odegrania ważne role. Wątek silnych kobiet walczących o swoje prawa jest tutaj niezwykle ważny i aktualny, a sam serial wpisuje się w nurt opowieści historycznych, w których to kobiety wychodzą na pierwszy plan. „Jestem z tego niesamowicie dumna. Chcę brać udział w projektach, które przyczyniają się do zmiany społeczeństwa na lepsze. A jako aktorka chcę grać bohaterki pogłębione, a taka jest Amelia, która niczym nie ustępuje męskim bohaterom w innych serialach” – mówi Laura Donnelly, a Ann Skelly dodaje: „Kiedy byłam mała, marzyłam, żeby zostać aktorką. Ale w moich ukochanych filmach, czyli w „Powrocie do przyszłości” i w „Człowieku z blizną”, występowali niemal wyłącznie faceci, kobiety migały na dalszych planach. Zarzekałam się wtedy, że jeszcze zagram doktora Emmeta w „Powrocie do przyszłości” i będę Alem Pacino w „Człowieku z blizną”. Teraz dostałam taką szansę. Twórcy „Nierealnych” wspaniale wykorzystali czas historyczny, świetnie się nim zabawili, wypełniając ten świat wyposażonymi w supermoce bohaterkami. To kompletny odjazd!”.

fot.materiały prasowe

Twórcy „Nierealnych” zaprezentowali również nietypowe podejście do portretowania miasta. Przedstawiony Londyn jest fantastycznym miejscem pełnym innowacyjnych odkryć, futurystycznych wizji i steampunkowej estetyki. Tutaj zwykła dorożka zamienia się w fantastyczny pojazd, a kolejne pomysły wprost czekają na realizację przez oryginalną wynalazczynię Penance Adair. Wszystko to jednak nie odbiega od kanonicznej estetyki epoki wiktoriańskiej – bohaterki realizują swoje najodważniejsze zadania, ale prezentują się przy tym w pięknych sukniach z gorsetami, w cudowny sposób oddając ducha epoki.

ZAJRZYJ ZA KULISY DZIĘKI 20 MATERIAŁOM DODATKOWYM

PONAD DWIE GODZINY MATERIAŁÓW, od portretów postaci i kunsztu twórców Nierealnych po przyjrzenie się czarnym charakterom.

DODATKI SPECJALNE:

 • Poznajmy Nierealne
 • Nowa epoka mocy
 • Odrobina mocy: Motywy
 • Za kulisami
 • Przyzwyczajeni do niemożliwego:
 • Powstawanie Nierealnych
 • Czarne charaktery portrety postaci: Amalia True, Penance Adair, Mary Brighton, Annie Carbey, detektyw Frank Mundi, Augie Bidlow i Hugo Swann
 • Tworzenie Nierealnych: Noc w Operze, Wydarzenie Charytatywne,
 • Chodzenie po wodzie,
 • Konfrontacja i tłumaczenie,
 • Szok i zachwyt,
 • Czas
 • Kunszt: montażystka Lisa Lassek; kierownik ds. efektów wizualnych Johnny Han; reżyserka Zetna Fuentes
 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. – niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel,  Lucasfilm, 20th Century Studios, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder czy Dolina Bogów oraz kontentu dla platform VOD.

Warner Bros. Entertainment Światowy lider na rynku filmów wideo. Obsługuje największą sieć dystrybucyjną, która oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Bros. Entertainment zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures i HBO.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu