#wtonacjirecenzji: „Skołowani” opowieść o miłości i niepełnosprawności w reżyserii Jana Macierewicza.

In Kino, Recenzje

„SKOŁOWANI” – opowieść o miłości, która odmienia największego kłamcę. Debiutancki film Jana Macierewicza, to historia pełna humoru, wzruszeń i ważnych przesłań.

Maks (Michał Czernecki) to niepoprawny kobieciarz i notoryczny kłamca, który liczy na kolejny łatwy podryw, gdy poznaje Annę ((Marianna Zydek). Jednakże, zamiast zainteresowania kobietą, Maks trafia na Julię (Agnieszka Grochowska), starszą siostrę Anny, która porusza się na wózku. Pomimo początkowej cynicznej postawy, Maks odkrywa w sobie nowe emocje i zaczyna budować relację z pełną energii i radości życia Julią.

Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki powodują że ich gra aktorska przyciąga uwagę i sprawia, że widzowie wierzą w ich postacie. Grochowska w roli Julii wspaniale ukazuje siłę i determinację, której potrzebuje osoba niepełnosprawna, aby radzić sobie z życiowymi wyzwaniami. Czernecki z kolei w roli Maksymiliana gra postać kłamcy, którego trudno lubić, ale jednocześnie wywołuje sympatię u widzów, dzięki swojemu poczuciu humoru i kruchości.

fot. materiały prasowe

Reżyser Jan Macierewicz umiejętnie prowadzi akcję i balansuje pomiędzy elementami humorystycznymi a poważnymi momentami. Film wciąga od pierwszych minut, a dobra muzyka dodaje jeszcze więcej klimatu i nastroju.

Film porusza wiele tematów, ale przede wszystkim skupia się na niepełnosprawności i na związku między dwoma osobami, które mimo różnic znajdują ze sobą wspólny język. Postać Julii jest przedstawiona w sposób bardzo realistyczny i wiarygodny. Scenariusz Agaty K. Koschmieder jest złożony i pełen niuansów, co pozwala na odkrywanie nowych warstw postaci.

fot. materiały prasowe

W „Skołowanych” pojawia się wiele znanych polskich aktorów, takich jak Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna, którzy wprowadzają do filmu dodatkowe wartości i kolorytu.

fot. materiały prasowe

Nie sposób nie wspomnieć o patronacie Fundacji Avalon, organizacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi i chorymi. Film jest pełen szacunku dla tych osób i ich codziennych zmagań, co zasługuje na uznanie.

fot. materiały prasowe

Podsumowując, „Skołowani” to film pełen emocji, dobrego humoru i ważnych przesłań. To doskonała produkcja, która z pewnością zyska uznanie widzów. Warto wybrać się do kina, by obejrzeć tę niezwykłą historię miłości, która przekracza granice niepełnosprawności i kłamstwa. Pokazuje, że nawet największy kłamca może zmienić swoje podejście do życia i zacząć budować prawdziwe relacje. Polecam ten film wszystkim, którzy cenią sobie dobrą rozrywkę i wartościowe historie.

Premiera filmu już 14 kwietnia, a ja z niecierpliwością czekam na kolejne dzieła Jana Macierewicza

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu