MICHAŁ DUCHNIEWICZ ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU „NIEPRZECIĘTNI 2019” RADIOWEJ CZWÓRKI

In Aktualności, Muzyka

We wtorek 18 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Nieprzeciętni 2019” radiowej Czwórki.

Spośród dziesięciorga finalistów internauci, oddając w sumie 60 tys. głosów, wybrali „Nieprzeciętnego 2019”. Został nim Michał Duchniewicz, 18-letni naukowiec i działacz społeczny z Warszawy. Wieczór uświetnił koncert Meli Koteluk, która w tym roku zasiadała w jury plebiscytu.

 

Gala finałowa plebiscytu „Nieprzeciętni 2019”odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Wieczór poprowadzili dziennikarze Czwórki: Katarzyna Dydo-Rosłoń i Kuba Marcinowicz.

Przede wszystkim chciałbym podziękować słuchaczom. Mam nadzieję, że to, co sobą reprezentuję, to faktycznie jest to, na co głosowaliście. Myślę, że na pewno jest więcej takich osób jak ja, które warto pokazać. Zależy mi na tym, aby takie osoby mogły wyjść do przodu i pokazać się. Na razie to początek, zobaczymy jak będzie za dziesięć lat – mówił wzruszony laureat.

Michał Duchniewicz (18 L.) to instruktor, młody naukowiec i działacz społeczny. W 2018 roku Prezydent “Staszica” (przewodniczący samorządu uczniowskiego w XIV LO w Warszawie). Laureat ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej, laureat innowacyjnego programu naukowo-edukacyjnego Adamed SmartUP i stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W tym roku otrzymał wyjątkową ofertę studiowania medycyny na uniwersytecie w Cambridge. W wakacje pracuje jako instruktor windsurfingu w Chałupach. Na półwyspie aktywnie wypoczywa – ćwiczy, uczy, a gdy tylko powieje trochę mocniej błyskawicznie “wbija się w piankę” aby popływać na wind i kitesurfingu. Czasem, ku zaskoczeniu przechodniów, wsiada na swój ulubiony środek transportu – monocykl.

Gdy nikt nie patrzy, lubi potraktować kuchnię jak laboratorium: gotuje wymyślne potrawy i robi wino (twierdzi, że inspirację zawdzięcza pewnemu nauczycielowi chemii). Sam o sobie mówi: “Staram się pokazać, że można być człowiekiem nauki, będąc równocześnie świetnie rozwiniętym społecznie i fizycznie. Dzisiaj jestem instruktorem i sam dużo się uczę, a jutro kto wie?”

 

***

Plebiscyt „NIEPRZECIĘTNI 2019” wystartował 21 marca. Projekt skierowany był do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieoczywiste rzeczy, przez co można określić ich „nieprzeciętnymi”. Nietuzinkowe, jak co roku, jest także jury, w skład którego wchodzą osoby znane powszechnie z tego, jak skutecznie i z sukcesem realizują swoje pasje.

W tym roku byli to Andrzej Bargiel – skialpinista, jedyny człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak; Mela Koteluk – laureatka Fryderyka 2018 za najlepszy album pop alternatywny, od lat konsekwentnie realizująca własną ścieżkę muzyczną; Orina Krajewska – aktorka, a przede wszystkim prezes Fundacji „Bądź” im. Małgorzaty Braunek, która odważnie i wbrew stereotypom zaczęła mówić i działać na rzecz holistycznego leczenia nowotworów w Polsce.

W składzie kapituły plebiscytu zasiedli także: Michał Brańka – „Nieprzeciętny 2018”, instruktor teatralny i pedagog, Dariusz Aksamit – fizyk medyczny, Rzecznik Nauki , Rafał Gębura autor internetowego talk-show „7 metrów pod ziemią”, Daria Ładocha – dziennikarka i coach zdrowia, Marta Zalewska – multiinstrumentalistka, zwyciężczyni konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno” w Czwórce. Jury przewodniczyła Hanna Dołęgowska – Dyrektorka Czwórki.

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/events/1604190166351389/

Link do oficjalnej strony Plebiscytu NIEPRZECIĘTNI: http://nieprzecietni.polskieradio.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu