#wtonacjizĆwirlejem: „Mordercza rozgrywka”, czyli co wydarzy się kiedy bez słowa zniknie studentka…

In Literatura, Promocja

Kontynuujemy serię, którą nazwaliśmy #wtonacjizĆwirlejem. Z racji tego dziś prezentujemy Wam przedostatni tytuł, który do niej należy, a tym samym pomówimy o „Morderczej rozgrywce”. Nawiązujemy do tytułu, który jest jednym z tych, które wchodzą w skład serii pt. „Milicjanci z Poznania”. Po jego lekturze dowiemy się, co takiego może się wydarzyć, kiedy to bez słowa zniknie studentka, która wysiadła na stacji Poznań Garbary i miała zjawić się w akademiku, do którego jednak nie dotarła…

fot. Wydawnictwo MUZA

Jaką historię opowiada „Trzynasty dzień tygodnia” Ryszarda Ćwirleja?

Nim przedstawię opis fabuły, dodam, że autorem niniejszego streszczenia jest Wydawnictwo MUZA, a materiał został wykorzystany w celu przygotowania tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji. Natomiast sama fabuła prezentuje się następująco:

Luty 1986 roku. Młoda studentka wysiada z pociągu na stacji Poznań Garbary. Ma dojść do oddalonego o kilometr akademika, ale nigdy tam nie dociera. Znika bez śladu.

Czerwiec 1987 roku. W Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi. Do miasta przyjeżdżają goście z całego świata. W hotelu Polonez podczas dancingu na oczach bawiących się ludzi zostaje zastrzelona kobieta. Nikt nie widział sprawcy, ale na szczęście na sali zupełnie przypadkowo był porucznik Teofil Olkiewicz. Niezwłocznie rozpoczyna śledztwo i niemal natychmiast znajduje podejrzanego.

W tym samym czasie Ryszard Grubiński, boss poznańskiego cinkciarskiego światka, zasiada do pokera z kilkoma bogatymi znajomymi. Gdy dochodzi do ostatecznej rozgrywki, a na stole piętrzy się już sterta banknotów, do pokoju wpadają zamaskowani uzbrojeni bandyci i rabują pieniądze. Nie wiedzą jeszcze, z kim zadarli. Nie wiedzą, że Gruby Rychu zawsze wyrównuje rachunki. W wyjaśnieniu sprawy pomogą mu miejscowi przestępcy, a także stary kolega z podwórka – kapitan milicji Mirosław Brodziak.

To on przejmie nadzór nad śledztwem, które rozpoczął w hotelu Polonez Teoś Olkiewicz. Wkrótce okaże się, że w każdej z tych spraw pojawiają się nici wzajemnych powiązań, a pajęczą sieć tajnych działań i intryg splata w całość Służba Bezpieczeństwa. Czy poznańskim milicjantom uda się ją rozplątać? Dokąd zaprowadzi prywatne śledztwo Rycha Grubińskiego? Co się stało z zaginioną studentką? By znaleźć odpowiedzi na te pytania, trzeba wziąć udział w morderczej rozgrywce…

fot. Wydawnictwo MUZA

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Trzynastego dnia tygodnia” Ryszarda Ćwirleja?

Powieść liczy 384 strony. Natomiast swoją premierę święciła 20 października 2021 roku i jak wspominałem powyżej, należy do serii opatrzonej tytułem: „Milicjanci z Poznania”. Ponadto istotne jest, iż pozycja została oprawiona w miękką okładkę. Choć jeszcze ważniejsze jest, że np. na stronie Empiku zyskała średnią ocen na poziomie 4,7. „Mordercza rozgrywka” zebrała – do czasu powstawania materiału – 115 ocen, z których 86 jest „bardzo dobrych”, a aż 25 to „dobre” noty.

Ponadto warto zauważyć, że pozycję możecie nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, tj. drukowanej; a także w formie ebookowej i audiobookowej MP3. Jeśli mówimy o wersji ebookowej, to należy zauważyć, że można ją nabyć i na EPUB, i na MOBI. Z kolei ci, którzy zdecydują się na zakup wersji czytanej, będą obcować z głosem Leszka Filipowicza. Jednocześnie zaznaczamy, iż jest to 6 z 7 materiałów, który ukazuje się na naszej stronie w tym tygodniu na temat prozy Ryszarda Ćwirleja. Dzieje się tak, albowiem za sprawą tych działań prowadzimy serię pt. #wtonacjizĆwirlejem.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu