Zdobywca Bestsellera powraca! Bracia Miłoszewscy z kontynuacją najgorętszego audiothrillera 2022 r.

In Audiobooki

Mierzeja”, świetnie przyjęty serial audio, wraca z 2. sezonem. Najpopularniejsi w Polsce piszący bracia tym razem konfrontują bohaterów z aktualnymi problemami społeczno-politycznymi oraz traumami z przeszłości.

Rok temu Zygmunt i Wojtek Miłoszewscy szturmem wkroczyli do świata produkcji audio. Ich pierwszy wspólny tytuł okazał się najchętniej słuchanym serialem audio ubiegłego lata. Pierwsza część „Mierzei” otrzymała Bestsellera Empiku, stając się tym samym niekwestionowanym liderem w zestawieniu najpopularniejszych słuchowisk w aplikacji Empik Go. Kontynuacja historii z Mateuszem Damięckim, Karoliną Gorczycą i Anną Smołowik w rolach głównych powraca i ponownie fabuła nie przypomina letniej historii rodem z nadmorskiego kurortu.

Mierzeja powraca …

Mroczna aura, dreszcze emocji oraz silny komentarz społeczno-polityczny pod adresem współczesnych wydarzeń to cechy wyróżniające twórczość braci Miłoszewskich. W życiu bohaterów zamkniętych jeszcze kilka miesięcy temu na Helu wydarzyło się wiele. Każdy z nich walczy o to samo: bezpieczeństwo swoje i bliskich.

– „Mierzeja 2” to zdecydowanie thriller, ale czy jest to także historia o miłości? Oczywiście. Kiedyś nie zgadzałem się z tym, że fabułom musi towarzyszyć wątek dramatyczny. Jednak – wraz z doświadczeniem – przekonałem się, że uczucia muszą towarzyszyć bohaterom. Człowiek tak jest skonstruowany. A na pewno szukają tego w historiach słuchacze – mówi Wojtek Miłoszewski.

To dość przewrotne, że podczas pracy nad drugą częścią to właśnie mój brat przypominał o wątku romansowym w tle. Jeszcze kilka lat temu to ja byłem odpowiedzialny m.in. za emocje i relacje między bohaterami. Ale żeby było jasne, Mierzeja 2” to zdecydowanie thriller. Jeszcze bardziej mroczny niż 1. część. Zależało nam na tym, by było dużo akcji oraz tzw. dziania się” – dodaje Zygmunt Miłoszewski.

„Mierzeja 2. Ostatni przypływ” to 8-odcinkowy serial audio, opowiadający dalsze losy bohaterów słuchowiska „Mierzeja” (2022). W pierwszym sezonie na odciętym przez wojsko od świata terenie Półwyspu Helskiego główni bohaterowie poszukiwali tajemniczej substancji. Teraz znajduje się ona w krwiobiegu porwanego Roberta Kąkola (Mateusz Damięcki), który w laboratorium na kółkach zmierza w stronę wschodniej granicy. Pościg za uprowadzonym trwa. Czy Zosi (Anna Smołowik) uda się go ocalić? Gra toczy się o najwyższą stawkę.

Bracia Miłoszewscy fot. materiały prasowe

Produkcją serialu audio ponownie zajęła się agencja MAKE-IT z Krzysztofem Czeczotem na czele. W rolach głównych znaleźli się Mateusz Damięcki, Karolina Gorczyca, Anna Smołowik.www.empik.com/mierzeja
Premiera: 10 sierpnia 2023 r.
Liczba odcinków: 8
Narrator: Grzegorz Szponder
Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Realizacja dźwięku: Maciej Zych, Jan Jędrzejczyk i Jan Świtlak
Kierownictwo produkcji: Dorota Kobylańska
Nadzór projektu: Anna Cielicka 
Producent wykonawczy: MAKE-IT
Producent: Paweł Heba i Anita Rochalska Empik Go

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu