#wtonacjirozmowy. Iga Jaworska. Porusza mnie tekst mojej piosenki..

In Muzyka, Wywiady

fot. Kinga Hendzel

W świecie muzyki często pojawiają się artystki, które swoją autentycznością i niepowtarzalnym stylem potrafią wkrótce zawojować serca słuchaczy. Jedną z nich jest Iga Jaworska, młoda kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka pochodząca z Lublina.

Zaledwie kilka tygodni po premierze swojej debiutanckiej EP-ki, artystka prezentuje światu swoje najnowsze dzieło – singiel o wymownym tytule „Twarzą w twarz”. To utwór, który od samego dnia premiery zdobywa uznanie słuchaczy i trafia na czołówki playlist w serwisie Spotify, w tym takie jak „Polskie Hity,” „Equal Polska,” „Gen Z,” i „Hot Hits Polska.” Ale to tylko początek, ponieważ liczba jej miesięcznych słuchaczy przekroczyła 40 tysięcy w zaledwie kilka dni od premiery.

Warto podkreślić, że Iga Jaworska nie tylko jest głosem w swojej muzyce, ale także autorką tekstu i kompozytorką „Twarzą w twarz.” To artystka, która nie boi się być szczera i otwarta w swoich utworach, czego doskonałym przykładem jest właśnie ten singiel. Za produkcję utworu odpowiada utalentowany producent Adrian „LEEO” Woronowicz, który już wcześniej współpracował z takimi artystkami jak Margaret, Szpaku i Sobel.

fot. materiały prasowe
Jej debiut muzyczny był równie obiecujący, co spektakularny. Iga Jaworska zadebiutowała z wysokiego C, wydając EP w ramach projektu „Studio Lublin” Radia Lublin, a samą płytą zachwyciła słuchaczy i krytyków. To tylko początek jej muzycznej drogi, a singiel „Twarzą w twarz” to kolejny krok w jej niezwykłej karierze, która zapowiada się być pełna niespodzianek i sukcesów. Przygotujcie się na fascynującą podróż muzyczną razem z Iga Jaworską!
fot. materiały prasowe

„Twarzą w Twarz” to nie tylko muzyka, to także wizualna podróż, którą umożliwia nam klimatyczny teledysk wyreżyserowany przez Yuriya Zhurayeva. Michał Kucharski, znany ze współpracy przy teledyskach takich artystek jak Ania Rusowicz, Alicja Szemplińska i Natalia Przybysz, stanął za obiektywem kamery, tworząc niezapomniane ujęcia. Całość dopełniają mistrzowskie oświetlenie autorstwa Marcina Wojdałowicza oraz montaż i koloryzacja w wykonaniu Michała Pęzy. Sesja zdjęciowa, która towarzyszyła produkcji teledysku, została uwieczniona przez Marcin Blicharski. Za całość projektu czuwali Ewelina „Roxy” Gracz jako Project Manager oraz Elżbieta Wacławek jako producent.

ga Jaworska to artystka, która od najmłodszych lat oddawała się muzyce. Zaczęła tworzyć własne kompozycje już w wieku 14 lat i ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Jej pasja do śpiewu przerodziła się w profesjonalną karierę, a jej twórczość jest pełna lekkości, zwiewności i czasem nutki melancholii, ale zawsze pełna uczucia. Inspirację czerpie zarówno z przyrody, jak i z własnych życiowych doświadczeń, co nadaje jej twórczości wyjątkowy charakter. Muzycznie balansuje między popem a alternatywą, tworząc unikalny i niepowtarzalny dźwięk.

Social media artystki:

https://linktr.ee/iga_jaworska

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7vZNNXqodOE1TWpiZnSqYv

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu