Grupa Empik rozszerza działalność na rynku wydawniczym. Wytwórnia muzyczna Jazzboy Records dołącza do portfolio Spółki.

In Aktualności, Muzyka

Empik, lider polskiego omnichannel i marka zakorzeniona od 75 lat w kulturze, stawia kolejny ważny krok w swojej działalności wydawniczej i dystrybucyjnej. Spółka przejmuje 100% udziałów w czołowej polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji zacieśni się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik, tworząc unikalną ofertę i możliwości rozwoju dla artystów.

Od 75 lat Grupa Empik pozostaje nieodłącznym elementem krajobrazu kulturalnego w Polsce, zapewniając najszerszą ofertę rozrywkową i edukacyjną, jak również inwestując w działalność wydawniczą i dystrybucyjną.

Obok sieci salonów i platformy Empik.com, Grupę Empik tworzą dziś m.in.: Empik Go – najpopularniejsza aplikacja z ebookami, audiobookami i podcastami w Polsce, Empik Selfpublishing – platforma dystrybucyjna dla niezależnych twórców czy Grupa Wydawnicza Foksal – jeden z największych wydawców na polskim rynku.

Do portfolio Grupy należy także e-muzyka – czołowy dystrybutor muzyczny, agregujący kontent niezależnych wytwórni. Od 2003 roku spółka konsekwentnie rozwija obszar digitalizacji muzyki, stosując pionierskie rozwiązania technologiczne i marketingowe dla rynku audio-video.

Wieloletnie doświadczenie i ogólnopolski zasięg

Teraz do tego grona dołącza Jazzboy Records – polska wytwórnia muzyczna założona 18 lat temu przez Biljanę Bakić i Pawła Jóźwickiego, znana przede wszystkim za sprawą takich artystów jak Kortez, Kaśka Sochacka, Sonbird czy Daria ze Śląska.

Biljana Bakić i Paweł „Józek” Jóźwicki stoją za sukcesami wielu artystów polskiej sceny muzycznej w ostatnich 25 latach. Zaczynali w ramach BMG, kiedy to Biljana pełniła funkcję CEO BMG Poland, a Józek był A&R Managerem. Razem stworzyli w 2001 roku Sissy Records, pierwszy indie label na rynku muzycznym w ramach dużego koncernu i razem wspierali rozwój karier takich artystów jak Ania Dąbrowska, Brodka, Krzysztof Krawczyk, Smolik, Lenny Valentino, Ścianka, Cool Kids of Death czy projektów Yugoton, Kayah & Bregović, Kucz / Kulka.

-Po wielu latach poczuliśmy, że nasi Artyści tak bardzo się rozwinęli, że struktury Jazzboy Records stały się dla nich za małe. Pracujemy blisko z e-muzyką od samego początku powstania naszej firmy. W tym czasie niejednokrotnie udowodnili, że mogą być odpowiednim partnerem w dalszych muzycznych przygodach naszych Artystów – podkreśla Biljana Bakić, CEO Jazzboy Records.

– Akwizycja Jazzboy Records to kolejny kamień milowy w kilkunastoletniej, świetnej współpracy dystrybucyjnej. Przez ten czas zespół Jazzboy dał się poznać jako profesjonaliści, wyróżniający się artystycznym wyrafinowaniem i niepowtarzalnym stylem. Jako e-muzyka będziemy dalej ściśle współpracować z wytwórnią, rozszerzając naszą działalność dystrybucyjną o wydawanie najlepszej polskiej muzyki. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu sił w ramach Grupy Empik, artyści prowadzeni przez Jazzboy Records zyskają nowe możliwości, by rozwinąć skrzydła – dodaje Jan Ejsmont, CEO e-muzyka S.A.

Unikalna propozycja dla twórców

Artyści, których od tej pory będzie wspierać Grupa Empik tylko zyskują, zachowując przy tym ducha niezależności. Biljana Bakić i Paweł Jóźwicki jako Jazzboy Management nadal będą pracowali nad rozwojem ich karier, dążąc do wspólnego sukcesu przyszłych wydawnictw, a połączenie potencjałów e-Muzyki i innych podmiotów z Grupy umożliwi wzrost skali operacji i dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

-Muzyka od 75 lat stanowi ważny element DNA Empiku. W ostatnich latach inwestujemy jeszcze więcej w segment wydawniczy i bezpośrednią współpracę z twórcami. W ramach różnych podmiotów z Grupy działamy prężnie na polu dystrybucji, zapewniamy kompleksowe wsparcie dla artystów, jak również sami tworzymy własny kontent – mówi Ewa Szmidt, Prezeska Grupy Empik i dodaje: Dołączenie Jazzboy Records to kolejny istotny krok w strategicznym rozwoju Grupy jako eksperta w obszarze kultury i rozrywki w Polsce. Wierzę, że ich artystyczny rozmach, intuicja i wieloletnie doświadczenie w połączeniu z naszym zasięgiem, znajomością rynku i siłą marki zaowocują komplementarną ofertą oraz unikalnymi możliwościami rozwoju i promocji dla artystów.

Grupa Empik przejęła 100% udziałów wytwórni Jazzboy Records. Wartość transakcji pozostaje poufna.

Pierwsze wydawnictwo pod szyldem Empiku

Pierwszym wspólnym projektem Jazzboy Records w ramach Grupy Empik jest premiera trzeciego studyjnego albumu Korteza – „Naucz mnie tańczyć”. Artysta, znany z nietuzinkowego stylu, powrócił po 5 latach z długo wyczekiwanym, premierowym materiałem. Popularność nowego wydawnictwa potwierdza duże zainteresowanie jesienno-zimową trasą koncertową – bilety na wszystkie zaplanowane koncerty zostały wyprzedane w ciągu kilku dni.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu