Klasyki polskiego kina w CANAL+ online

In Aktualności

Bogatą ofertę serwisu CANAL+ online wzbogaciły właśnie kolejne tytuły – klasyki rodzimego kina z biblioteki Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Fani polskiej kinematografii będą mogli obejrzeć m.in. kultową SEKSMISJĘ, obsypaną nagrodami trylogię Krzysztofa Kieślowskiego TRZY KOLORY, filmowy portret Nikifora Krynickiego z wybitną rolą Krystyny Feldman MÓJ NIKIFOR czy nagrodzonego w Cannes CZŁOWIEKA Z MARMURU. Komedie, które wszyscy znają i kochają, filmowe interpretacje lektur, mocne klasyki – to wszystko w CANAL+ online.

Filmy młodości naszej, naszych rodziców i dziadków. W założonej w 1949 roku, jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przez ponad 70 lat powstawały największe działa najważniejszych polskich filmowców. Obrazy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Antczaka, Krzysztofa Kieślowskiego i Jerzego Hoffmana. Filmy-ikony doceniane i nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach: uhonorowany dwiema nagrodami specjalnymi na MFF w San Sebastián KRÓTKI FILM O MIŁOŚCI, nagrodzony Feniksem Europejskiej Akademii Filmowej KRÓTKI FILM O ZABIJANIU, nominowane do Złotych Globów w trzech kategoriach i nagrodzone sześcioma statuetkami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji TRZY KOLORY: NIEBIESKI czy polscy kandydaci do Oscara® mistrza Andrzeja Wajdy — PANNY Z WILKA, CZŁOWIEK Z ŻELAZA i ZIEMIA OBIECANA.

 

Biblioteka WFDiF to także ikoniczne komedie, które bawiły i wciąż bawią kolejne pokolenia Polaków. Od najsłynniejszej polskiej satyry na słusznie minioną epokę MIŚ, przez KINGSAJZi SEKSMISJĘz popisowymi kreacjami Jerzego Stuhra, dwie odsłony VABANKJuliusza Machulskiego z plejadą polskich gwiazd, po kultowe produkcje z początku drugiego tysiąclecia – CHŁOPAKI NIE PŁACZĄi DZIEŃ ŚWIRA z fantastycznym Markiem Kondratem. Nie można również nie wspomnieć o legendarnych ekranizacjach polskich epopei narodowych, w sam raz dla tych, którzy czują na karku oddech zbliżającej się matury – nominowanego do Oscara® i Złotej Palmy FARAONAJerzego Kawalerowicza, przeniesionych na ekran przez Aleksandra Forda KRZYŻAKÓW, którzy w 1960 roku walczyli w Wenecji o Złotego Lwa, dramacie NOCE I DNIEJerzego Antczaka uhonorowanym Srebrnym Niedźwiedziem i nominowanym do Oscara® czyLALCEWojciecha Hasa, w której w Izabelę Łęcką wcieliła się zjawiskowa Beata Tyszkiewicz.

Youtube

Wśród produkcji, które zasilały ofertę CANAL+ online nie zabrakło także klasyków polskiego kina sensacyjnego, jak PSY Władysława Pasikowskiego, po których Bogusław Linda zapisał się na zawsze w rodzimym kinie jako Franz Maurer, dramatu psychologicznego DŁUG Krzysztofa Krauze, czy głośnego thrillera Jana Komasy – SALA SAMOBÓJCÓW.

Youtube

Największe polskie klasyki WFDiF już są już dostępne w serwisieCANAL+ online.

CANAL+ online to tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Dzięki specjalnemu programowi poleceń PODAJ DALEJ można otrzymać tańszy dostęp do serwisu streamingowego. Wystarczy polecić serwis swoim znajomym, wykorzystując indywidualny kod polecający. Za jedno polecenie można otrzymać aż 15 zł rabatu na subskrypcję w kolejnym miesiącu, a osoba, której polecono serwis, od razu zapłaci o 15 zł mniej za pierwszy miesiąc korzystania z CANAL+ online. Podając dalej CANAL+ online można wspólnie ze znajomymi cieszyć się dostępem do najlepszego sportu, filmów i seriali.

Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu