WALENTYNKI NA ARTE.TV, CZYLI RÓŻNE ODCIENIE MIŁOŚCI

In Aktualności

Z okazji Walentynek, na 14 lutego stacja ARTE.tv przygotowała wybór dokumentów prezentujących różne zagadnienia związane z miłością, najbardziej pożądanym na świecie uczuciem. Widzowie platformy przekonają się, jak wygląda poszukiwanie partnera w Kraju Środka i jakie działania podejmują tam mężczyźni, aby znaleźć żonę. Inny obraz opowiada o życiu intymnym ludzi z dużą nadwagą, ich pragnieniach oraz wyzwaniach, z którymi muszą się zmierzyć. Posłuchamy także głosów różnych artystów i dowiemy się, jak oni postrzegają miłość, jakie jej odcienie dostrzegają i jak łączą swoje działania z budowaniem relacji. Kolejnym tematem będzie miłość w czasach wojny na przykładzie historii ukraińskiej piosenkarki, która została rozdzielona z ukochanym walczącym o wolność ojczyzny.

W POSZUKIWANIU KOBIET

Po 35 latach Chiny oficjalnie pogrzebały politykę jednego dziecka. Jednak lata nacisku na posiadanie dziecka płci męskiej spowodowały brak równowagi między płciami: w Chinach jest dziś od 30 do 40 milionów więcej mężczyzn niż kobiet. Co piąty młody Chińczyk nie będzie w stanie znaleźć żony w ciągu pięciu lat, zwłaszcza w niektórych regionach wiejskich, w których mieszkają głównie kawalerowie z rodzicami. Niektórzy panowie z takich miejsc podróżują daleko do innych regionów Chin w poszukiwaniu wybranki swojego serca. Niektórzy wyjeżdżają nawet za granicę, do Birmy, Wietnamu czy Indonezji, by tam kupić sobie żonę. Nieszczęśnicy bez kobiet nazywani są „Guang Gun – Martwe gałęzie”, ponieważ nigdy nie przyniosą owocu. Cała sytuacja doprowadziła do powstania specjalnych gangów przestępczych, które wyspecjalizowały się w porywaniu kobiet i sprzedawaniu ich mężczyznom daleko od ich rodzinnych stron. Reportaż „Chiny: w poszukiwaniu kobiet” opowiada o dramatycznej sytuacji w Państwie Środka.

CHINY: W POSZUKIWANIU KOBIET | ARTE po polsku

WIELKA POTRZEBA MIŁOŚCI

Wszyscy bohaterowie reportażu „Wielka potrzeba miłości” ważą powyżej 100 kilogramów. Z powodu wagi są społecznie stygmatyzowanie, marginalizowani, dyskryminowani, a także wykorzystywani. Często na drodze do znalezienia miłości muszą zmierzyć się z własnym strachem, cudzą oceną czy samotnością. Jak wygląda ich życie intymne? Czy są z niego zadowoleni? Czy silna potrzeba akceptacji prowadzi tylko do bólu? A może waga może być jednak atutem? Cztery kobiety i dwójka mężczyzn zdecydowali się na złamanie tabu i opowiedzenie o tym, czego doświadczyli poszukując miłości. Pomimo tego, że coraz więcej osób opowiada się przeciw „cancel culture”, mamy większą świadomość i empatię dla siebie nawzajem, to nadal, przez wpajane nam od dzieciństwa wzorce urody, osobom otyłym jest trudniej

odnaleźć się w świecie flirtu i namiętności.

fot. materiały prasowe

WIELKA POTRZEBA MIŁOŚCI | ARTE po polsku

MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY

Miłość na odległość nie jest łatwa, a robi się jeszcze trudniejsza, gdy jedna osoba musi ryzykować życie, a druga jest na uchodźstwie. Z tą sytuacją, dzień w dzień, musi mierzyć się wiele Ukrainek i Ukraińców. W wzruszającym dokumencie „Miłość w czasach wojny” obserwujemy losy Ingret Kostenko, ikony indie popu, która przez konflikt została zmuszona do ucieczki do Niemiec. Mężczyzna, którego kocha, został żołnierzem i walczy na froncie za wolność ojczyzny. Ingret regularnie wraca do Ukrainy, ryzykując życiem, by z nim być. W swoich utworach i filmach przerabia trudny temat separacji.

MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY | ARTE po polsku

Z TWISTEM, CZYLI JAK KOCHAJĄ ARTYŚCI?

W dzisiejszych czasach miłość odmienia się przez wszystkie przypadki. Mówimy o różnych odmianach miłości i tolerancji. Od lat panuje przekonanie, że szczególnie liberalne podejście do miłości reprezentują artyści – często stojąc na forpoczcie zmian obyczajowych. Czy związki w świecie sztuki faktycznie wyglądają inaczej? To pytanie zadano pisarzom, tancerkom, twórcom sztuk wizualnych z różnych stron świata. Jak znaleźć formę związku, która nam odpowiada? Wsłuchać się w siebie? Po prostu próbować do skutku? A może lepiej jest całkowicie oddać się uczuciom, eksperymentować i mieć nadzieję? Miłość we dwójkę, w grupie, a może samotnie? O uczuciach i strachu przed nieznanym rozmawiają twórcy dokumentu „Jak kochają artyści”.

JAK KOCHAJĄ ARTYŚCI | ARTE po polsku

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tvma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE – nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku, https://twitter.com/ARTEpl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu