Przegląd topowych audiobooków, podcastów i e-booków w Empik Go

In Aktualności, Audiobooki

Ekspercki podcast o katastrofach lotniczych, kolejne historie true crime medytacja przed snem w Twoich słuchawkach oraz wersja audio najlepszego polskiego komiksu edukacyjnego – to nowości, które w najbliższym czasie pojawią się w aplikacji Empik Go.

PRODUKCJE ORYGINALNE

Pamiętnik Złodzieja Tlenu

W tej historii wszystko jest na opak. Fabuła, która zdawała się być jasno nakreślona, w pewnym momencie zupełnie zmienia kierunek i ten, który rani, zostaje zraniony. Relacja między głównym bohaterem a kobietami nie jest romantyczna i uskrzydlająca, lecz niebezpieczna. Autor-narrator zamiast zachęcać – odpycha. Bestsellerowy „Pamiętnik Złodzieja Tlenu”, który przedstawia mechanizmy destrukcyjnych relacji miłosnych, trafia właśnie na polski rynek wydawniczy. W rolę główną w audiobooku wcielił się Łukasz Garlicki.

Premiera: 28 maja

Format: audiobook, e-book, książka w druku na życzenie

SERIAL DOKUMENTALNY Empik Go

PRZERWANY LOT: Największe katastrofy lotnicze

Oryginalne rozmowy pilotów, nagrania ekspertów z Polski, Rosji czy Hong Kongu oraz wielogodzinne analizy raportów powypadkowych – to wszystko znajdziecie w pierwszym audioserialu dokumentalnym Empik Go, który tłumaczy jak funkcjonuje lotnictwo i dlaczego nie warto bać się latania.

Stworzenie tej produkcji wymagało wiele czasu i wysiłku. Jednym z najtrudniejszych zadań był reaserch i sprawdzenie faktów, bo w różnych źródłach, szczególnie tych powszechnie dostępnych nie wszystko zawsze się zgadzało – mówi scenarzystka i reżyserka audiodokumentu, Gabriela Darmetko. Powstało niemal 100 stron scenariusza, który przedstawia m.in. katastrofę na Okęciu z marca 1980 r. czy tę w Lesie Kabackim w maju 1987 r. 

Premiera: 25 maja

Liczba odcinków: 8

PODCASTY ORYGINALNE

Chodź na słówko

Śpij dobrze, czyli medytacje na dobry sen.

W ostatnich latach zwróciliśmy się mocniej w stronę nurtów well-being i zaczęliśmy dbać o siebie. Intensywnie dbamy o nasze ciała: uprawiamy sport, dobrze jemy … A co ze snem? Czy wiesz, że sen to Twoja super moc? Głęboki, spokojny i długi sen wspiera ciało i umysł, zapobiega wielu chorobom.. Co zrobić, żeby dobrze spać? Praktykuj czułą medytację. Autorzy podcastu „Chodź na słówko” w dedykowanej serii dla Empik Go przeprowadzą słuchaczy przez osiem różnych technik, które pozwolą się głęboko zrelaksować, rozluźnić ciało i wyciszyć umysł, a przez to szybciej zasnąć i obudzić się pełnym energii. Marcin Dziedziński oraz Grzegorz Borowski w ośmioodcinkowym cyklu wskazują, jak zatrzymać gonitwę myśli przed zaśnięciem oraz jakich zasad przestrzegać, by sen regenerował i przynosił ukojenie.

Premiera:21 maja

Liczba odcinków: 8

Róża, a co chcesz wiedzieć?

Po sukcesie pierwszej części komiksu edukacyjnego, Artur Kurasiński postanowił przygotować kontynuację historii Róży i jej siostry Maliny, które zadając wnikliwe pytania wytłumaczą nam – często niezrozumiałą dla samych dorosłych – technologiczną rzeczywistość. „Róża, a co chcesz wiedzieć? Część druga” – to nowatorski projekt, który porusza m.in. zagadnienia fake news, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy zrównoważonego rozwoju. Autor do kolejnych odcinków zaprosił Janinę Bąk, Olę i Piotra Stanisławskich, Aleksandrę Przegalińską, Piotra Koniecznego czy Kasię Gandor i Przemka Staronia. Ich głosy usłyszycie w wersji audio komiksu tylko w aplikacji Empik Go.

Premiera: 14 maja

Odcinek z Janiną Bąk do obejrzenia i przesłuchania na YouTube Empik Go: https://tinyurl.com/empikgo-roza

Historie Kryminale

True crime podbija świat. W maju w aplikacji zadebiutowała specjalna seria podcastu „Historie Kryminalne” Moniki Prześlakowskiej – „W martwym punkcie”.  Historie opowiedziane przez autorkę łączy jedno: wszystkie sprawy kryminalne utknęły w martwym punkcie i wciąż czekają na swoje rozwiązanie. Tajemnicze, zagadkowe i budzące spore wątpliwości. Czy kiedyś zostaną wyjaśnione? Tego nie wie nikt.

Premiera: 11 maja

Liczba odcinków: 6

AUDIOBOOKI

Kryształowy Chłopak

Damian „Stifler” Zduńczyk już w prologu audiobooka wskazuje, że „Kryształowy Chłopak” powstał w celu rozliczenia się z dewiacyjną przeszłością. Autor podkreśla, że w życiu skrzywdził wiele osób i zrobił wiele złych rzeczy. Ma nadzieję, że jego historia będzie swego rodzaju przestrogą dla osób, które mają problem z używkami. Czyta sam autor.

Premiera: 17 maja

Format: audiobook, e-book

Wydawnictwo: Supabukku

Link: https://www.empik.com/go/stifler

Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr

Jedna z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie powraca. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Lucinda Riley zaskoczy ponownie.

Premiera: 28 maja

Format: audiobook

Wydawnictwo: Albatros

E-booki

Biel. Kolory Zła. Tom 3

Seria autorstwa Małgorzaty Oliwii Sobczak zbiera pozytywne recenzja. Po „Czerwieni” i Czerni” przyszedł czas na „Biel”. Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości.

Premiera: 19 maja

Format: e-book

Wydawnictwo: W.A.B.

Człowiek, który wiedział za dużo.

Dlaczego zginęli Jaroszewiczowie? Tym morderstwem żyła cała Polska! Marzec 2018. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłasza, że po niemal trzydziestu latach od zabójstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej ustalono sprawców. Mają nimi być Dariusz S., Marcin B. i Robert S.: członkowie działającego w latach 90. gangu karateków z Radomia, którzy mają na koncie serię brutalnych napadów na wille bogatych ludzi w całej Polsce. Sprawa ma jednak drugie dno, a ustalenia policji i prokuratury wydają się niewiarygodne. Autorka, Monika Góra szuka odpowiedzi, dlaczego.

Premiera: 19 maja

Format: e-book

Wydawnictwo: W.A.B.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

10 grudnia startuje 16. AfryKamera!

Tegoroczna edycja AfryKamery to kino artystyczne i gatunkowe, krótkie metraże, a także spotkania z gośćmi i energetyczne koncerty. W  programie znalazły się

Read More...

#wtonacjipromocji: „hTraE 2120 – Lekcja”, czyli bliska fikcyjność

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Małgorzaty Rogalskiej. Autorka udowodniła, że mimo prezentacji życia na

Read More...

“W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu