„Pani Cisza” Arkadego Saulskiego, czyli drugi tom trylogii „Zapiski Stali”.

In Literatura

9 lipca premierę będzie miała „Pani Cisza” Arkadego Saulskiego, czyli drugi tom trylogii „Zapiski Stali”.

„Czerwony Lotos” – książka wydana przez nas w lutym bardzo szybko podbiła czytelnicze serca i zyskała tytuł „najlepszej książki na wiosnę” według serwisu granice.pl, a już niedługo doczeka się wydania w Rosji i na Ukrainie.

„Pani Cisza” – to bardzo udana kontynuacja, mocno trzymająca poziom. To tematów takich jak miłość, poświęcenie, honor, poruszanych w „Czerwonym Lotosie” dochodzi tu braterstwo broni i walka.

Bohater znów staje przed niełatwym zadaniem, czy ratować ideę i potencjalnie cały kraj, czy stawiać czoła realnemu zagrożeniu poszczególnych jednostek.

To historia nie tylko dla fanów klimatów Japonii, jak przekonał się CZYTACZ

I nie tylko dla fanów gier

To zdecydowanie historia dla wszystkich którzy lubią książki akcji, poruszające ważne tematy i dobrą rozrywkę!

O Książce:

Bogowie dali mu kiedyś szansę na odkupienie i wieczny spokój… ale wrócił do żywych, jak upiór. Teraz śmierć podąża za nim, zabierając innych, skoro nie mogła zabrać jego.

Klan Nagata umiera. Wiekowy daimyo nie poprowadzi już swoich wojowników do żadnej walki. Jego kilkuletni, chory syn z całą pewnością umrze jeszcze przed ojcem. Klan Węża podstępem wpełza w granice prowincji i zatruwa swym jadem wszystko, co napotka . Armię bandytów bez honoru prowadzi istota, której nawet Duch będzie musiał się pokłonić. Na granicy nieprzeliczone oddziały Manduków czekają tylko na sygnał do ataku.

Tak, dni klanu Nagata są policzone.

Zanim jednak zapłoną stosy pogrzebowe, stary samuraj o żelaznej duszy pośle po umierającego chłopca wojownika, którego zrodziła magia.

Magia. To ona rozpoczęła to wszystko. I ona też tę historię zakończy.

Czerwony Lotos to bardzo dobra pozycja, którą polecamy szczególnie miłośnikom gier takich jak Ghost of Tsushima czy Nioh. Książka została napisana językiem prostym, ale eleganckim. Dokładne opisy postaci oraz bitew i pojedynków pozwalają wczuć się w klimat, a wciągająca fabułą trzyma czytelnika przy ciągłej lekturze od początku do końca.

IGN

Czerwony lotos to książka, którą czyta się jednym tchem.

GRAM.PL

“Czerwony Lotos” to wciągająca podróż do dalekowschodniego Nipponu, w którym odwaga i honor wymieszają się ze zdradą i z okrucieństwem w mrocznym i pełnym przelanej krwi tyglu, z którego cało może wyjść tylko jeden zwycięzca. Świst katan i dobrze mierzone cięcia samurajskich mieczy zagrają nam melodię, której długo nie zapomnimy.

COŚ NA PÓŁCE

To naprawdę świetna książka, mocny powiew orientalnych klimatów, w najlepszym wydaniu. Nowa książka Arkadego Saulskiego jest niczym łyk najlepszej herbaty po wygranej bitwie. Nie pozostaje nic innego tylko się nią delektować.

KOSZ Z KSIĄŻKAMI

Trylogia „Zapiski Stali” :

  1. Czerwony Lotos
  2. Pani Cisza
  3. Bitwa Nieśmiertelnych (w przygotowaniu)

ARKADY SAULSKI

Urodzony w 1987 roku absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz „Gazety Bankowej”, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”. Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w 2016 roku powieścią „Czarna kolonia”.

Od tego czasu regularnie wydawał kolejne książki „Wilk” (2016), „Serce lodu” (2019), „Krew kamienia” (2020) z gatunku sci-fi i fantasy.

Czuł jednak, że od Japonii nie ucieknie, bo jak sam o sobie mówi: „Dziadek był ekonomistą w Tokio, mama jest japonistką, kuzyni są w połowie Japończykami, od małego dojrzewałem wokół tego klimatu […] Otaczają mnie przedmioty z Japonii i obrazy[…] Jak sobie na to popatrzysz to generalnie powieść sama się pisze”.

Twierdzi, że nie potrafi nie wymyślać nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie, a historia „Czerwonego lotosu” (2021) rozlała się po jego mózgu natychmiast po decyzji „piszę o Japonii”.

 Jak wyszło? Epicko. Książka bardzo szybko podbiła czytelnicze serca i zyskała tytuł „najlepszej książki na wiosnę” według serwisu granice.pl, a już niedługo „Czerwony Lotos” doczeka się wydania w Rosji i na Ukrainie.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

One commentOn „Pani Cisza” Arkadego Saulskiego, czyli drugi tom trylogii „Zapiski Stali”.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu