#wtonacjikultury: „Notre Damme płonie” to wstrząsający film pokazujący tytaniczną walkę człowieka z żywiołem ognia, który próbował strawić jedno z najświętszych miejsc będących najcenniejszą relikwią chrześcijaństwa.

In Recenzje

15 kwietnia 2019 roku- tego dnia nic nie zapowiadało tragedii, a chwilę później cały świat wstrzymał oddech trzymając kciuki za walkę strażaków z szalejącą pożogą.

Film zaczyna się od ukazania zwykłego życia Katedry, codziennych odwiedzin wiernych, pracy ludzi, milionów serc, które chcą zobaczyć majestat tego miejsca i najważniejszą ikonę męczeństwa Jezusa Chrystusa – koronę cierniową.

Film nakręcony trochę jak fabuła a  trochę jak dokument  pokazuje każdą godzinę walki człowieka z żywiołem, z żywiołem rosnącym w siłę bardzo szybko. Pożar bowiem  dociera w niezwykle trudne do dostania się miejsca, uniemożliwiając tym samym szybkie jego zażegnanie. „Notre Damme płonie” jest na tyle przekonujący i realistyczny, że w wielu momentach widz naprawdę  musi wstrzymać oddech, tym bardziej że nie tak dawno historia ta działa  się naprawdę.

A la cité du cinéma , tournage en studio des séquences brûlage du beffroi de Notre Dame

Najbardziej zagrożony był dach budowli, który lada chwila mógł runąć  a jego szczątki spadły by  wprost do nawy głównej, gdzie znajdowały się najcenniejsze relikwie. Walka z czasem, walka ze zmęczeniem i ogromna determinacja strażaków oraz  ochotników  aby móc powiedzieć, że się udało.

Siła wiary i modlitwa ludzkich serc

Całą akcję ratowniczą obserwują zgromadzeni  wokół świątyni wierni, a także ludzie na całym świecie śledzący te wydarzenia za pomocą środków masowego przekazu. Skupieni na modlitwie składają ręce do Boga z prośbą o ocalenie tego wspaniałego sakralnego miejsca na ziemi. Film pokazuje jak ogromna jest siła wiary oraz moc modlitwy  i tego jaką potęgą są ludzie, kiedy jednoczą się we wspólnym celu.

Produkcję, której głównym bohaterem jest „Matka wszystkich katedr” zdecydowanie można zaliczyć do filmu, który warto a nawet trzeba obejrzeć.

Dlaczego warto wybrać się do kina na „Notre Damme płonie”?

Przede wszystkim  dlatego, że jest to film w którym od początku coś się dzieje. Reżyser Jean- Jacques Annaud postawił na  fabułę  z dynamiczną akcją połączoną ze spektakularnymi efektami specjalnymi. Zrealizował  z rozmachem przejmującą historię nierównej walki człowieka z wielkim ogniem. Być może realizacja tego filmu to rodzaj pokłonu  tego francuskiego reżysera w stronę wspaniałego  zabytku, który jest niemal dla każdego Francuza miejscem ogromnej wagi.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu