Rusza czwarta edycja Kick-Off International Film Festival 2024 (KIFF 2024). 

In Kino, Wydarzenia

Kick-Off International Film Festival (KIFF), niezależny festiwal filmowy startuje z 4. edycją. Od 24 kwietnia br. można będzie zgłaszać swoje filmy do konkursu. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się na gali KIFF 24 listopada 2024 w warszawskim kinie Kultura.

KIFF to wydarzenie, które łączy w sobie kreatywność, emocje, narrację i różnorodność, tworząc niepowtarzalne doświadczenia filmowe. Wchodząc w swój czwarty rok działalności, festiwal nadal zaprasza do konkursu w różnych kategoriach filmowych, w tym filmów pełnometrażowych, krótkometrażowych, dokumentalnych, a także – po raz pierwszy – filmów o tematyce tanecznej i LGBT+. Osobna kategoria poświęcona jest muzyce filmowej. Festiwal jest otwarty – bez ograniczeń gatunkowych filmu czy ze względu na technikę jego realizacji. Jednak ważna jest jakość filmu.

– Idealny film na nasz festiwal to taki, który dotyka ciekawego tematu, uwrażliwia na problemy dzisiejszego świata, inspiruje i prowokuje do refleksji. W Kick-Off International Film Festival wierzymy, że każdy ma coś ważnego do powiedzenia – niezależnie od doświadczenia, czy są to amatorzy, zawodowcy czy studenci szkół filmowych. Dlatego właśnie wszystkich zachęcamy do dzielenia się swoimi historiami. Dodatkowo, chcemy wspierać młode talenty, dlatego szkoły filmowe mogą liczyć na specjalne zniżki w opłacie zgłoszeniowej. Nasz festiwal to przestrzeń dla każdego, kto chce pokazać unikalną i interesującą historię, ważne przesłanie, przedstawić fascynujące postaci lub sytuacje. – mówi Anna Zoll, dyrektorka i współtwórczyni Kick-Off International Film Festival. 

Zgłoszenia przyjmowane są od 24 kwietnia do 24 września 2024na platformie FilmFreeWay: https://filmfreeway.com/KickOffInternationalFilmFestival  

Early Birds deadline mija 14 maja 2024. 

Proces selekcji rozpoczyna się od pierwsze oceny, którą przeprowadzą influencerzy filmowi współpracujący z festiwalem, wyłaniając 10 najlepszych filmów. Następnie jury, składające się z uznanych filmowców i producentów polskich (m.in. Dariusz Jabłoński, Magdalena Łazarkiewicz, Piotr Jaxa, Kasia Adamik, Ewa Ewart), dokona ostatecznego wyboru, wyłaniając trzech zwycięzców z każdej z sześciu kategorii. Dodatkowo, w ramach festiwalu przewidziana jest nagroda publiczności, którą widzowie będą mogli przyznać, głosując na swoje ulubione filmy podczas pokazów TOP 10 w dniach 22-23 listopada 2024 roku w sali Rejs Kina Kultura w Warszawie.

Kulminacja festiwalu, czyli ceremonia wręczenia nagród KIFF, zaplanowana jest na 24 listopada 2024 roku w Kinie Kultura. 
W tym roku, KIFF po raz pierwszy wykracza poza granice Polski, prezentując TOP 3 filmów z każdej kategorii również w Rzymie, w dniach 6-8 grudnia 2024, w Galerii CANOVA22. To nie tylko wspaniała okazja do celebracji filmu jako sztuki, ale również możliwość dla twórców do zaprezentowania swoich dzieł międzynarodowej publiczności.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu