Kultura Dostępna w Heliosie – polskie kino w atrakcyjnej cenie!

In Kino

Sieć kin Helios zaprasza na seanse polskich filmów w ramach cyklu Kultura Dostępna. Jego założeniem jest przedstawianie widzom rodzimej kinematografii w niezwykle przystępnej cenie biletów, wynoszącej jedynie 12,90 złotych*. W maju seanse będą odbywać się co czwartek o godzinie 18:00, a w repertuarze znajdzie się pięć filmowych propozycji.

Jako pierwszy, 2 maja zostanie wyświetlony dramat „Miało cię nie być”, w którym nastolatka po latach odnawia kontakt ze swoim ojcem.

W bohaterów wcielają się Borys Szyc i jego córka, Sonia Szyc. Tydzień później odbędzie się seans filmu „Figurant” – przybliża on historię agenta komunistycznej bezpieki, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Popołudnie 16 maja będzie należało do historycznej opowieści „Kos”, inspirowanej życiorysem Tadeusza Kościuszki. W filmie aktorski popis daje gwiazdorska obsada: m.in. Jacek Braciak, Robert Więckiewicz i Bartosz Bielenia.  

23 maja kinomani będą mogli zapoznać się z dramatem „Tyle co nic”, opowiadającym o liderze rolniczego protestu, który zostaje wciągnięty w niebezpieczną intrygę. Natomiast 30 maja zostanie zaprezentowany film science fiction „W nich cała nadzieja”. Tytuł ukazuje rzeczywistość postapokaliptyczną, w której bohaterka walczy o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję.

Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

* W kinie Helios Łomża bilety na seanse w cyklu Kultura Dostępna kosztują 12 złotych.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu