Nowości HBO Niczym Tchnienie

In Kino, Recenzje
Nowości HBO Niczym Tchnienie

Nowości HBO Niczym Tchnienie – Rumuński dokument

Już od dnia dzisiejszego możemy obejrzeć rumuński dokument produkcji HBO Europe – Niczym Tchnienie. Oryginalnie „A Mere Breath” to film reż. Monica Lazurean-Gorgan z 2016r. Jest zaliczany do gatunków dokumentalnych oraz obyczajowych. Dokument trwa 65min i jest do optymalny czas oglądania. Obraz jest bardzo ciężki, to nie jest film na spokojny wieczór. Jest to twór, który zmusi nas do wyrażania emocji, nie poda niczego na tacy. Nowości HBO Niczym Tchnienie jest bardzo ciekawą propozycją w zasobach HBO.

Nowości HBO Niczym Tchnienie – O filmie

Dokument pokazuje siedem lat z życia rodziny Sicrea, która zamieszkuje Rumunie. Jest to społeczność składająca się z 5 osób: mamy (Lia), taty (Dobrin) i ich trójki dzieci. Mieszkają w małej wsi nieopodal miasta. Oglądając ten film można przenieść się w dawne polskie czasy, jeżeli chodzi o obraz, chociaż to film z 2016 i opowiada o czasach z XXI w.

Jedna z córek jest niepełnosprawna, taka się urodziła. Ojciec Dobrin jest bardzo religijnym człowiekiem i przez cały dokument możemy obserwować jego wewnętrzną walkę z Bogiem. Dlaczego akurat to spotkało jego rodzinę? Czy jest to dar, czy przekleństwo? Czy prosić o pomoc lekarzy? Przecież Bóg jest w stanie wyleczyć ją bez ich pomocy.

Nowości HBO Niczym Tchnienie

Dokument porusza kwestie mocnej wiary i niepełnosprawności. Pokazuje również jak na nasze otoczenie oddziałuje myślenie tylko o jednym „problemie”. W filmie zostały ukazane przemiany pozostałych dzieci: syna i córki.

Bardzo interesująca produkcja HBO Europe, godna polecenia. Może nie na wieczór z rodziną, ale jako zapełnienie podróży? Przypominamy, że HBO można również oglądać przez Internet (HBO GO).

Nowości HBO Film Babka reż. Paul Weitz – zapraszamy do dalszej lektury

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu