Nowości HBO Niczym Tchnienie

In Kino, Recenzje
Nowości HBO Niczym Tchnienie

Nowości HBO Niczym Tchnienie – Rumuński dokument

Już od dnia dzisiejszego możemy obejrzeć rumuński dokument produkcji HBO Europe – Niczym Tchnienie. Oryginalnie „A Mere Breath” to film reż. Monica Lazurean-Gorgan z 2016r. Jest zaliczany do gatunków dokumentalnych oraz obyczajowych. Dokument trwa 65min i jest do optymalny czas oglądania. Obraz jest bardzo ciężki, to nie jest film na spokojny wieczór. Jest to twór, który zmusi nas do wyrażania emocji, nie poda niczego na tacy. Nowości HBO Niczym Tchnienie jest bardzo ciekawą propozycją w zasobach HBO.

Nowości HBO Niczym Tchnienie – O filmie

Dokument pokazuje siedem lat z życia rodziny Sicrea, która zamieszkuje Rumunie. Jest to społeczność składająca się z 5 osób: mamy (Lia), taty (Dobrin) i ich trójki dzieci. Mieszkają w małej wsi nieopodal miasta. Oglądając ten film można przenieść się w dawne polskie czasy, jeżeli chodzi o obraz, chociaż to film z 2016 i opowiada o czasach z XXI w.

Jedna z córek jest niepełnosprawna, taka się urodziła. Ojciec Dobrin jest bardzo religijnym człowiekiem i przez cały dokument możemy obserwować jego wewnętrzną walkę z Bogiem. Dlaczego akurat to spotkało jego rodzinę? Czy jest to dar, czy przekleństwo? Czy prosić o pomoc lekarzy? Przecież Bóg jest w stanie wyleczyć ją bez ich pomocy.

Nowości HBO Niczym Tchnienie

Dokument porusza kwestie mocnej wiary i niepełnosprawności. Pokazuje również jak na nasze otoczenie oddziałuje myślenie tylko o jednym „problemie”. W filmie zostały ukazane przemiany pozostałych dzieci: syna i córki.

Bardzo interesująca produkcja HBO Europe, godna polecenia. Może nie na wieczór z rodziną, ale jako zapełnienie podróży? Przypominamy, że HBO można również oglądać przez Internet (HBO GO).

Nowości HBO Film Babka reż. Paul Weitz – zapraszamy do dalszej lektury

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Gorący zwiastun filmu MIŁOŚĆ, SEKS & PANDEMIA Patryka Vegi już w sieci! (4 lutego w kinach!)

Namiętność, poszukiwanie miłości i dużo gorących scen .Zobacz zwiastun filmu „Miłość, seks & pandemia”! Nowy film Patryka Vegi w kinach

Read More...

Film „355” z Jessica Chastain już w kinach

Zdobywczynie OSCARÓW Penelope Cruz i Lupita Nyong’o, zachwycające Jessica Chastain i Diane Kruger oraz gwiazdor serii AVENGERS Sebastian

Read More...

„Mój syn” w kinach od 25 lutego! ZWIASTUN

25 lutego do kin trafi film „Mój syn” w reżyserii Christiana Cariona - zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu