“Bramy Światłości Tom I” czyli anielska podróż do Stref Poza Czasem – recenzja

In Recenzje

Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.

Maja  Kossakowska powraca z anielskimi przygodami w wielkim stylu. Warto było czekać na powrót Tańczącego na zgliszczach, choć trochę to trwało. Osobiście sam jestem fanem wszystkich powieści Mai  Kossakowskiej poświęconych aniołom i pamiętam, że zawsze gdy rozmawiałem z Mają pytałem o powrót anielskiej paczki. Doczekałem się.

Od początku…

Podróż do Królestwa zaczynamy od poznania nowej postaci, byłej ukochanej Razjela, Anielicy Seredy. Powraca ona ze swojej ekspedycji badawczej do Stref Poza Czasem. Przynosi również wiadomość, którą dzieli się z Razjelem, iż prawdopodobnie odnalazła ślad Światłości. Informacja ta oczywiście wywołuje poruszenie Gabriela i innych wtajemniczonych w spisek Skrzydlatych. Nie wielka grupa aniołów, w tym także niektórych upadłych aniołów z piekła, wie, że Pan opuścił swoje królestwo.

Gabriel i Razjel decydują o zorganizowaniu wyprawy, której dowódcą zostaje Abaddon czyli Daimon Frey. Oczywiście pojawiają się także wątpliwości czy nie jest to sztuczka Antykretora. Ale mimo to wyprawa wyrusza w pełną przygód podróż po krainach poza królestwem. Warto wspomnieć że Maja zręcznie i pięknie opisuje krajobrazy podczas podróży naszych bohaterów a szczególnie godny uwagi jest opis krainy Meru.

Frey w „Bramach Światłości” ukazuje się także z innej, słabej strony. Niestety to już będziecie musieli odkryć sami jaka ona jest. Wspomnę tylko, iż nasza postać nie pozostanie sama ale z pomocą ruszy mu jego wierny druh Piołun. Warto przyjrzeć się emocjom jakie targają Daimonem oraz temu jak są one opisane.

 

Nie będę opisywał całej książki bo jest ona bardzo wciągająca a to co napisałem to początek przygód całej wyprawy. Mam nadzieje, że Was zainteresowałem a jeśli chcecie więcej to zapraszam do lektury książki bądź wysłuchania audiobooka gdyż taki pojawił się także na rynku. Marcin Popczyński, który czyta audiobook od 1 minuty wciągnie Was w wir przygód skrzydlatej braci. Świetnie wciela się w postacie przedstawione w historii nadając im także charakterystyczne barwy i maniery głosowe . Wybór tego lektora był strzałem w dziesiątkę. Dzięki interpretacji lektora zagłębienie się w świat powieści przychodzi nam bezproblemowo. Całość pozwala na rozkręcenie się naszej wyobraźni. Poczujecie się jak byście sami przemierzali Strefy Poza Czasem.

 

Podsumowując. Po przeczytaniu książki czy też wysłuchaniu audiobooka, będziecie czekać na kolejną cześć. To pewne. I cieszę się ze Maja powróciła do aniołów. W  powieści powraca wielu znanych nam postaci jak: Daimon Frey, Razjel, Gabriel, a także kilku reprezentantów głębi czyli Lampka( Lucyfer), Zgniły Chłopiec czy też Nefer, Widmokotka, Asmodeusza.  I mogę Was zapewnić, że książkę na pewno będziecie chcieli przeczytać od deski do deski a audiobook wysłuchać od początku do końca,  gdyż  ta  historia na pewno Was wciągnie.

O książce:

Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleniec, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja! Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda – podróżnik, kartograf, odkrywca – która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana. Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości. Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady. Uważajcie na marzenia, skrzydlaci. Czasem spełniają się, jak klątwa.

 Za udostępnienie książki  dziękujemy :

 Za udostępnienie audiobooka dziękujemy :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu 3

Do księgarń trafił właśnie 3. tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. „PAN LODOWEGO OGRODU 3” Jarosława Grzędowicza Pierwszy tom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu