Już jest soundtrack z filmu „Plan B”!

In Kino, Muzyka

Już od 16 lutego w sprzedaży soundtrack z piosenkami z filmu „Plan B” z przebojem „Jeszcze w zielone gramy” w interpretacji Darii Zawiałow. Piosenka powstała specjalnie do filmu Kingi Dębskiej. Film można oglądać w kinach w całej Polsce. Produkcja zgromadziła już ponad 220 tys. widzów.

 

Jednym z ogromnych atutów filmu „Plan B” jest ścieżka dźwiękowa, która zawiera piękne nastrojowe utwory. Największym przebojem, który słuchacze znajdą na soundtracku, jest autorska wersja utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy” w wykonaniu Darii Zawiałow. W ostatnim notowaniu Listy Przebojów Trójki piosenka po raz kolejny była na szczycie. Darię Zawiałow w filmie Kingi Dębskiej można nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć. Udział w filmie „Plan B” był zarówno  dla mnie, jak i dla chłopaków z zespołu dużą przygodą, a reżyserka Kinga Dębska oraz grająca jedną z głównych ról Kinga Preis są nadzwyczajnie wspaniałe! – mówi Zawiałow.

 

 

 

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera również utwory słowackiego kompozytora Michala Novinskiego. Reżyserka Kinga Dębska powiedziała Legalnej Kulturze: Cieszę się, że udało mi się przekonać producentów do Michala Novinskiego, czeskiego kompozytora od Jana Svěráka, od Jana Hřebejka, który trochę inaczej myśli o muzyce niż polscy koledzy – zresztą wspaniali – on się po prostu nie boi melodii.

„Plan B” to film o miłości, pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

Tracklista soundtracku do filmu „Plan B”:

 1. STAY – Jana Andevska
 2. MIREK – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 3. HAPPY R. – EOST
 4. KLARA – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 5. SUNLIGHT OF MY HEART – James Harries
 6. SAMOTNOŚĆ – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 7. I’M THE EXPLODING – EOST
 8. MIŁOŚĆ – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 9. CICHE SZCZĘŚCIE – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 10. NOWY DZIEŃ – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 11. POGRZEB – muzyka oryginalna Michal Novinsky
 12. NATALIA I BARBARA – Kinga Preis i Dorota Kolak – dialog z filmu
 13. JESZCZE W ZIELONE GRAMY – Daria Zawiałow
 14. PLAN B – muzyka oryginalna Michal Novinsky

O kompozytorze: Michal Novinski (ur. w 1971 r.) to słowacki kompozytor, autor muzyki do wielu filmów pełnometrażowych oraz spektakli teatralnych. Zdobywca dwóch Czeskich Lwów, nagród Czeskiej Akademii Filmu i Telewizji, za muzykę do oscarowego filmu reżysera Jana Svěráka „Kuki powraca” (2010) oraz do filmu „W cieniu” (2012) docenionego przez krytykę kina noir w reżyserii Davida Ondříčka, do którego ścieżkę dźwiękową napisał wspólnie z Janem P. Muchowem. Trzykrotny laureat nagrody Słowackiej Akademii Filmu i Telewizji, Słonko w Sieci, za najlepszą muzykę do filmów.

Współpracował z reżyserem Petrem Zelenką przy tworzeniu muzyki do jego teatralnego przedstawienia „Gatunki zagrożone” (2011). Wśród ostatnich prac Novinskiego znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów „Boso po ściernisku” (2017) i „Trzech braci” (2014) Jana Svěráka, hitów czeskiego box office’u, pełnometrażowych „Aniołów dnia powszedniego” (2014) w reżyserii uwielbianej przez publiczność Alice Nellis oraz dokumentu Martina Štrby „Fala vs. brzeg” (2014). Stworzył także muzykę do „Nauczycielki” – najnowszego filmu Jana Hřebejka, którego premiera odbyła się podczas MFF w Karlowych Warach w 2016 roku i który otrzymał nagrodę FICX za najlepszą muzykę na 54. MFF Gijón w Hiszpanii. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), Czeskiej Akademii Filmu i Telewizji (CFTA) oraz Słowackiej Akademii Filmu i Telewizji (SFTA).

 

Link do zakupu płyty w Kulturalnym sklepie:
https://kulturalnysklep.pl/muzyka/plan-b–muzyka-z-filmu–rozni-wykonawcy–cd–planb

Link do zakupu płyty w sklepach cyfrowych:
http://smarturl.it/PlanB-OST

 

PLAN B

W rolach głównych: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk, Małgorzata Gorol, Adam Cywka i inni
Reżyseria: Kinga Dębska
Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski
Scenariusz: Karolina Szablewska
Producenci: Robert Kijak, Kamil Przełęcki

„Plan B” powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej – autorki pierwszej części „Listów do M.” oraz „Po prostu przyjaźń”.

Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM, który w 2017 roku wprowadził na ekrany „Po prostu przyjaźń” (reż. Filip Zylber), „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej” (reż. Maria Sadowska), „Pokot” (reż. Agnieszka Holland), „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska) oraz „Twojego Vincenta” (reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman). Od maja 2017 roku NEXT FILM rozszerzył działalność o produkcję filmową (jest koproducentem „Tarapatów”). Pierwszym obrazem wyprodukowanym przez NEXT FILM jest „Plan B” w reż. Kingi Dębskiej.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu