Nordyckie opowieści czyli „Mitologia Nordycka” Neila Gaimana

In Audiobooki, Recenzje

Od jakiegoś czasu Wikingowie stali się popularni na fali serialu o tej samej nazwie.Dla wielu fanów od pierwszego odcinka zaczął się mały kult związany z Normanami. Sam też jestem fanem serialu i książek związanych z ludźmi  północy.

Watro  zwrócić uwagę, że w opowieściach o  wikingach  jest sporo przemocy i krwi. Jak wiadomo  zaświaty Wikingów są zarezerwowane dla tych wojowników, którzy zginęli w chwale na polu bitwy, a ich dusze do Wahali zabierają wspaniałe uzbrojone dziewice Walkirie.

Neil Gaiman w swoim dziele chce nam przedstawić  nowe, porywające wersje największych nordyckich historii. Bogowie, którzy są złośliwi, wybuchowi oraz okrutni ożywają .  Dzięki Gaimanowi przenosimy się do  świata od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok czyli zmierzch bogów.

 

Tym razem wpadł mi w ręce audiobook „Mitologia Nordycka” spod ręki Neila Gaimana. Od pierwszych minut zostaniemy poinformowani kto jest kim w świecie bogów Wikingów. Następnie dowiemy się więcej o bogach z różnych opowieści. Można powiedzieć, że cały audiobook pochłania się szybko, gdyż historie wciągają od pierwszego słowa wypowiedzianego przez Zbigniewa Zamachowskiego. Tak właśnie Zbigniew Zamachowski jest naszym narratorem i przewodnikiem po mitologii wikingów. Zamachowski idealnie wczuł się w klimat i postaci opowiadań jak Thor, Loki czy Odyn.

 

 

Jeżeli jesteście fanami wojowników z długimi brodami w hełmach z rogami to ta lektura czy też audiobook jest dla Was. Neil Gaiman zabierze Was w podróż do Asgardu czy krainy As-ów od pierwszego wersu książki czy słowa audiobooka. Myślę, że po wysłuchaniu bądź przeczytaniu Mitów Nordyckich sami zapuścicie brodę i będziecie chcieli popłynąć na wyprawy pełne przygód jak wikingowie.

A co jest fascynującego w Wikingach?  To, że byli nieustraszonymi, fantastycznymi wojownikami i jak się okazuje dbali o swoje kobiety jak i o siebie, a także ich kultura i wierzenia.

Sięgnijcie po Mity Nordyckie i poczujcie jak Thor używa swojego Mjølnera oraz jak Loki przebiegle stara się wykiwać bogów.

 OPIS AUDIOBOOKA

Nie tylko z Biblii czy mitów Greków i Rzymian, lecz także z mitologii nordyckiej wyrasta nasza tradycja literacka. Czerpali z niej J. R. R. Tolkien i Rosemary Sutcliff. Czerpie G. R. R. Martin w swojej „Grze o tron”. Opierają się na niej kultowe komiksy Marvela.

Również Neil Gaiman, autor wielu bestsellerowych powieści fantasy, wielokrotnie czerpał inspiracje z wielkich nordyckich mitów. Jak sam zaznacza we Wstępie, jest to jego ulubiony zestaw historii. Tym razem autor sięga bezpośrednio do ich oryginalnych źródeł, aby przedstawić czytelnikowi nowe, ekscytujące wersje.

Inne systemy wierzeń jawią się autorowi jako część odległej przeszłości, natomiast świat mitów skandynawskich wydaje mu się bliski, wciąż aktualny i obecny.

Gaiman ma niesamowity dar ożywiania wykreowanych przez siebie postaci. Potrafi wskrzesić nawet nordyckich bogów: targają nimi namiętności, są gwałtowni i okrutni, wybuchowi i złośliwi. Zagłębiając się w ebooka „Mitologia nordycka”, wkraczamy do ich świata: od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów.

Dzięki wyjątkowo barwnemu, żywemu językowi na nowo zafascynują Cię przygody Thora, Odyna, Frei czy Lokiego. Dowiesz się, „co jeszcze zrobił Thor, czym jest tęcza, jak przeżyć swoje życie i skąd się biorą złe wiersze”.

Aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat tych historii, można je czytać przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc. Podświetlany czytnik sprawdzi się w tym przypadku idealnie!

 Za udostępnienie audiobooka dziękujemy :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

One commentOn Nordyckie opowieści czyli „Mitologia Nordycka” Neila Gaimana

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu