Nordyckie opowieści czyli “Mitologia Nordycka” Neila Gaimana

In Audiobooki, Recenzje

Od jakiegoś czasu Wikingowie stali się popularni na fali serialu o tej samej nazwie.Dla wielu fanów od pierwszego odcinka zaczął się mały kult związany z Normanami. Sam też jestem fanem serialu i książek związanych z ludźmi  północy.

Watro  zwrócić uwagę, że w opowieściach o  wikingach  jest sporo przemocy i krwi. Jak wiadomo  zaświaty Wikingów są zarezerwowane dla tych wojowników, którzy zginęli w chwale na polu bitwy, a ich dusze do Wahali zabierają wspaniałe uzbrojone dziewice Walkirie.

Neil Gaiman w swoim dziele chce nam przedstawić  nowe, porywające wersje największych nordyckich historii. Bogowie, którzy są złośliwi, wybuchowi oraz okrutni ożywają .  Dzięki Gaimanowi przenosimy się do  świata od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok czyli zmierzch bogów.

 

Tym razem wpadł mi w ręce audiobook „Mitologia Nordycka” spod ręki Neila Gaimana. Od pierwszych minut zostaniemy poinformowani kto jest kim w świecie bogów Wikingów. Następnie dowiemy się więcej o bogach z różnych opowieści. Można powiedzieć, że cały audiobook pochłania się szybko, gdyż historie wciągają od pierwszego słowa wypowiedzianego przez Zbigniewa Zamachowskiego. Tak właśnie Zbigniew Zamachowski jest naszym narratorem i przewodnikiem po mitologii wikingów. Zamachowski idealnie wczuł się w klimat i postaci opowiadań jak Thor, Loki czy Odyn.

 

 

Jeżeli jesteście fanami wojowników z długimi brodami w hełmach z rogami to ta lektura czy też audiobook jest dla Was. Neil Gaiman zabierze Was w podróż do Asgardu czy krainy As-ów od pierwszego wersu książki czy słowa audiobooka. Myślę, że po wysłuchaniu bądź przeczytaniu Mitów Nordyckich sami zapuścicie brodę i będziecie chcieli popłynąć na wyprawy pełne przygód jak wikingowie.

A co jest fascynującego w Wikingach?  To, że byli nieustraszonymi, fantastycznymi wojownikami i jak się okazuje dbali o swoje kobiety jak i o siebie, a także ich kultura i wierzenia.

Sięgnijcie po Mity Nordyckie i poczujcie jak Thor używa swojego Mjølnera oraz jak Loki przebiegle stara się wykiwać bogów.

 OPIS AUDIOBOOKA

Nie tylko z Biblii czy mitów Greków i Rzymian, lecz także z mitologii nordyckiej wyrasta nasza tradycja literacka. Czerpali z niej J. R. R. Tolkien i Rosemary Sutcliff. Czerpie G. R. R. Martin w swojej „Grze o tron”. Opierają się na niej kultowe komiksy Marvela.

Również Neil Gaiman, autor wielu bestsellerowych powieści fantasy, wielokrotnie czerpał inspiracje z wielkich nordyckich mitów. Jak sam zaznacza we Wstępie, jest to jego ulubiony zestaw historii. Tym razem autor sięga bezpośrednio do ich oryginalnych źródeł, aby przedstawić czytelnikowi nowe, ekscytujące wersje.

Inne systemy wierzeń jawią się autorowi jako część odległej przeszłości, natomiast świat mitów skandynawskich wydaje mu się bliski, wciąż aktualny i obecny.

Gaiman ma niesamowity dar ożywiania wykreowanych przez siebie postaci. Potrafi wskrzesić nawet nordyckich bogów: targają nimi namiętności, są gwałtowni i okrutni, wybuchowi i złośliwi. Zagłębiając się w ebooka „Mitologia nordycka”, wkraczamy do ich świata: od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów.

Dzięki wyjątkowo barwnemu, żywemu językowi na nowo zafascynują Cię przygody Thora, Odyna, Frei czy Lokiego. Dowiesz się, „co jeszcze zrobił Thor, czym jest tęcza, jak przeżyć swoje życie i skąd się biorą złe wiersze”.

Aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat tych historii, można je czytać przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc. Podświetlany czytnik sprawdzi się w tym przypadku idealnie!

 Za udostępnienie audiobooka dziękujemy :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ELVIS WIELKI POWRÓT KRÓLA ROCK’N’ROLLA JUŻ 28 WRZEŚNIA NA BLU-RAY™ I DVD

Baz Luhrmann, jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów w Hollywood powraca z nowym filmem! W charakterystycznym dla siebie stylu, który idealnie pasuje

Read More...

Pełen nowości, porywający repertuar kin Helios!

Piątek to jeden z najbardziej filmowych dni tygodnia, a ten najbliższy będzie obfitował w moc wyczekiwanych premier. Na ekranach kin Helios

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Symbioza” to dostępny na platformie Audioteka serial audio, w którym usłyszymy między innymi głosy Bartłomieja Topy i Mariana Opani, którzy odegrali swoje role lepiej niż świetnie.

Pozornie niemożliwa przyjaźń okazuje się być początkiem ciekawej przygody. Dwóch mężczyzn, których połączyło pragnienie wolności. Janek (Bartłomiej Topa) to

Read More...

One commentOn Nordyckie opowieści czyli “Mitologia Nordycka” Neila Gaimana

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu