O muzycznej pasji w rozmowie z Martą Dryll

In Muzyka, Wywiady

Martę Dryll  mogliśmy oglądać w programie  Voice Of Poland gdzie zaśpiewała Here With Me. Tym wykonem zachwyciła jury programu i znalazła się wśród podopiecznych Marysi Sadowskiej. Mimo iż program się skończył Marta śpiewa, komponuję a niebawem ujrzy światło dzienne debiutancka płyta artystki .

Album „A Few Stories About Loneliness” będzie utrzymany w kilku gatunkach muzycznych, jednak wszystkie utwory będą ze sobą spójne i stworzą harmonijną całość. Na płycie przeważać będzie nostalgia, ale ballady będą równoważyć się z elektroniką i szybszymi rytmami. Utwór „Dark Side of Life” zapowiada nadchodzącą płytę Marty która ukaże się już latem tego roku. Nam udało się spotkać z Martą i porozmawiać o muzyce, współpracy z Marysią Sadowską, natchnieniu czy też o tym co Marta robi w wolnych chwilach.
Zapraszamy Was do wysłuchania naszej rozmowy z fantastyczną i charyzmatyczną kompozytorką, piosenkarką jaką jest Marta Dryll.
Część I

Część II

Część III

 

Marta Dryll – biogram

Marta urodziła się i wychowała w Warszawie. Mieszka na warszawskiej Pradze. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu.W wieku 16 lat rozpoczęła naukę w grupie wokalnej przy Teatrze Studio Buffo, pod okiem Marioli Napieralskiej.

W późniejszym czasie miała przyjemność śpiewania w jej chórkach. W roku 2012 rozpoczęła naukę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje prawo na Wydziale Prawa i Administracji UW. Marta jest autorką tekstów i twórcą muzyki do swoich piosenek. Jest  połączeniem wulkanu energii i ogromnej wrażliwości.

Muzyka jest dla niej nośnikiem emocji, które zapisuje w dźwiękach. Marta w swoich kompozycjach dotyka wielu gatunków muzycznych, jednak wszystkie utwory są ze sobą spójne i tworzą harmonijną całość, okraszoną dużą ilością dźwięków fortepianu i potężnych chórów. Marta pracuje obecnie nad materiałem na swoją pierwszą płytę. Do jednej z piosenek “Never Forget You” zaprosiła Marzenę Ugorną, jedną z najlepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Marta poczuła prawdę w bluesowym wokalu Marzeny, a muzyczna szczerość i prawdziwe emocje stanowią dla niej największą wartość. Zaspół tworzy grupa wieloletnich przyjaciół; muzyków, którzy wielokrotnie spotykali się na jednej scenie i połączyli się dzięki wspólnej pasji.

Profil na Facebook:
Profil na YouTube:

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

Edward Gierek - to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć

Read More...

Wygraj z nudą w zimowe wieczory – 7 najciekawszych planszówek

Gry planszowe to wymagająca i inteligentna rozrywka, która rozwija mózg, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Spędzenie wieczoru przy planszówce

Read More...

#wtonacjirozmowy: Patryk Jaroń: Chcę, by czytelnicy w trakcie odbioru dobrze się bawili

– Mogę jedynie dodać, że jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcę przekazać moim czytelnikom jest to, by sięgając po

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu