KOBIETY, DWÓJKI I EKIPY NOWE KATEGORIE WALK NA ZAWODACH BREAKINGOWYCH

In Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Red Bull BC One Cypher Poland wraca ze zdwojoną siłą. Eliminacje do najważniejszego turnieju breakdance, który co roku przyciąga fanów tańca z całego świata, odbędą się w Krakowie. W tym roku program został wzbogacony o bitwy w nowych kategoriach, a całe wydarzenie potrwa dzień dłużej. Zwieńczeniem będzie główna walka 1 vs 1, której zwycięzca weźmie udział w światowym Last Chance Cypher i powalczy o miejsce w globalnym finale. Startują ogłoszenia dzikich kart. Kto dostanie przepustkę do polskiego finału, można dowiedzieć się zaglądając na wydarzenie na Facebooku.

 

Między 7 i 8 kwietnia Kraków zamieni się w stolicę street dance’u. Pierwszego dnia tancerze spotkają się w Fortach Kleparz, zabytkowej lokalizacji w centrum miasta należącej do XIX w. zespołu krakowskich umocnień przeciw wojennych. W niedzielę 8 kwietnia w Starej Zajezdni w Dzielnicy Kazimierz odbędzie się główna część zawodów. Hala Główna, uznana za pomnik historii przez organizację UNESCO, stanie się areną starć najlepszych polskich tancerzy.

W sobotę w Fortach Kleparz odbędą się trzy konkursy w różnych kategoriach tanecznych. Po raz pierwszy szansę będą miały zmierzyć się ze sobą taneczne ekipy z całego kraju. Będzie to okazja by zobaczyć zróżnicowane style tańca w wykonaniu polskich drużyn. By wziąć udział w konkursie ekipa musi liczyć minimalnie cztery osoby.

 

W świecie street dance obecnych jest coraz więcej kobiet, których umiejętności i zaangażowanie wprowadzają podmuch świeżości na polskiej scenie. Dlatego w sobotę odbędzie się konkurs dedykowany damskim reprezentantkom świata tanecznego.

Różnorodność odmian street dance podkreślona będzie przez trzecią kategorię konkursową, czyli streetstyle battles. Tu spotkają się taneczne dwójki specjalizujące się w poppingu oraz hip-hop. Popping to styl tańca ulicznego, zaliczanego jako jeden z oryginalnych „funky styles”. Polega on na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni w rytm muzyki w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Hip-hop jest tańcem o dużej swobodzie technicznej, jednak ma pewne podstawowe zasady wyróżniające go na tle innych. Liczą się w nim nie tylko kroki, ale również gesty i mimika wyrażające emocje.

Niedziela w Starej Zajezdni dedykowana będzie głównej części konkursowej zawodów Red Bull BC One Cypher Poland. Na specjalnie przygotowanym ringu tanecznym najlepsi polscy bboys i bgirls zmierzą się w trybie 1:1. W walkach finałowych zobaczyć będzie można ośmiu tancerzy wyłonionych w eliminacjach oraz ośmiu, którzy otrzymają dzikie karty. Kto w tym roku dostanie przepustkę do finału, dowiedzieć można się zaglądając na wydarzenie na Facebooku, gdzie ogłoszone zostanie pierwsze sześć dzikich kart.

Jak co roku polskich tancerzy oceniać będzie czołówka międzynarodowej sceny breakowej. Grono sędziowskie zawodów Red Bull BC One Cypher Poland 2018 tworzą pochodzący z Maroko Bboy Lil Zoo, reprezentant Ukrainy i ekipy Ruffneck Attack – Bboy Intact oraz Bboy Victor – Światowy Mistrz Red Bull BC One z 2015 r., który do Krakowa przyjedzie ze Stanów Zjednoczonych.

 

 

Red Bull BC One Cypher Poland:

 

7 kwietnia 2018

Forty Kleparz, ul. Kamienna 2, Kraków

 

8 kwietnia 2018

Stara Zajezdnia,  ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków

 

wstęp na obydwa dni wolny

 

redbull.pl/bcone

Wydarzenie na Facebooku

#bcone

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

Edward Gierek - to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć

Read More...

Wygraj z nudą w zimowe wieczory – 7 najciekawszych planszówek

Gry planszowe to wymagająca i inteligentna rozrywka, która rozwija mózg, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Spędzenie wieczoru przy planszówce

Read More...

#wtonacjirozmowy: Patryk Jaroń: Chcę, by czytelnicy w trakcie odbioru dobrze się bawili

– Mogę jedynie dodać, że jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcę przekazać moim czytelnikom jest to, by sięgając po

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu