PREMIERA KLIPU PAULINY PRZYBYSZ „DREWNO”

In Muzyka

Paulina Przybysz jest artystką obecną na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Swoją twórczość oscylującą wokół gatunków hip-hop i r&b prezentowała w wielu projektach.

W zeszłym roku światło dzienne ujrzał solowy album piosenkarki zatytułowany „Chodź tu” sygnowany jej własnym imieniem i nazwiskiem. Z niego pochodzi utwór „Drewno”, do którego klip oglądać można na www.redbull.pl .

 

Paulina Przybysz to wyjątkowa artystka dotychczasowo znana z działalności w kultowym zespole Sistars, który współtworzyła z siostrą Natalią Przybysz. Następnie zaangażowana była w indie popowy projekt Rita Pax oraz wydawała pod pseudonimem Pinawella. W 2017 roku na półki sklepów muzycznych trafiło jej solowe wydawnictwo noszące tytuł „Chodź tu”, którego brzmienie mocno skupione jest wokół różnorodnych odmian muzyki soul i r&b z dużą dozą hip-hopu. Znajduje się na nim dwanaście odważnych kompozycji, powstałych we współpracy z najlepszymi producentami i uzupełnionych bezkompromisowymi tekstami.

Pierwszy album wydany pod własnym imieniem i nazwiskiem spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno prasy, jak i publiczności. Z niego właśnie pochodzi soulowy utwór „Drewno”, w którym artystka w magiczny sposób traktuje o ulotnych, często trudnych do uchwycenia emocjach międzyludzkich. „Drewno” to numer o bliskości.

Wołaniem o nią w relacji, którą pożerają miliony słów i opowieści, intelektualnych zwrotów akcji, które są piękne ale nikt nie umie tu przełamać sytuacji i złapać pierwszy za rękę. To doskonale skonstruowana i wyprodukowana piosenka z interesującymi, łapiącymi za serce zwrotkami. „Piosenka Drewno to ciepły erotyk, który zimą myślę może być szczególnie przydatny, kiedy sposoby na ciepłe stopy zawodzą” z uśmiechem mówi piosenkarka w rozmowie z Red Bull Muzyka.

 

Utwór łączy w sobie niepowtarzalne brzmienie głosu artystki, która w nim zarówno śpiewa, jak i rapuje, nie ukrywając tym samym swojej fascynacji „czarnymi” odmianami gatunków muzycznych. Melodyjne momenty stworzone na instrumentach elektronicznych przerywane są tu odgłosami afrykańskich bębnów i delikatnymi dźwiękami instrumentów klasycznych, które od pierwszego odsłuchu całkowicie porywają słuchaczy. Doskonałą ilustracją przesłania i emocji prezentowanych przez utwór „Drewno” jest teledysk stworzony przez Martę Kacprzak, a za scenografię odpowiadają Armand Daszkiewicz, Jacek Cackowski oraz Ewa Mroczkowska.

„Do współpracy doszło po analizie wielu pomysłów. Bardzo podobało mi się surowe i bardzo romantyczne podejście Marty do klipów. Bardziej kino europejskie niż pogoń za Ameryką”, mówi Paulina Przybysz. Akcja teledysku toczy się na plaży, zimą i przedstawia historię pary próbującej naprawić rozbity samolot. „Naszym ulubionym pomysłem na ten klip był ten przedstawiony przez Martę, która stacjonuje nad morzem.

Trafiliśmy do jej rodzinnego Sztutowa, gdzie rozbiliśmy naszą awionetkę”, kontynuuje artystka. Samolot jest motywem przewodnim całej produkcji. To wielowymiarowy symbol, nawiązujący nie tylko do ulotności i delikatności relacji międzyludzkich, ale i przygody jaką niesie jej rozpoczęcie. Zastosowanie przez reżyserkę metody slow motion nie tylko tworzy niepowtarzalny, bajeczny wręcz klimat teledysku, ale wyraziście wydobywa na wierzch przesłanie niesione przez słowa piosenki. W klipie wystąpiła także sama piosenkarka. „Umówmy się, każdy chce zagrać w filmie, w którym odchodzi na slow mo, a za nim wszystko płonie i to nie na blueboxie!”, mówi nie kryjąc ekscytacji.

 

Teledysk zobaczyć można na www.redbull.pl/drewno

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu