Symfonia klasycznych i rockowych dźwięków

In Muzyka, Wydarzenia

Czy połączenie gitar, silnego głosu, chwytliwych tekstów i muzyki klasycznej jest możliwe? Lady Pank, z Januszem Panasewiczem na czele, udowadniają, że tak! Zespół, w akompaniamencie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, wzruszy i zachwyci publiczność już 15 kwietnia na warszawskim Torwarze oraz 19 kwietnia w Gdynia Arenie. Bilety na koncerty symfoniczne są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Nie ma w Polsce osoby, która nie słyszałaby nigdy o formacji Lady Pank, ani takiej, dla której nazwisko Janusza Panasewicza czy Jana Borysewicza byłoby zupełnie obce. Zespół od 37. lat łączy pokolenia i porywa serca ludzi w każdym wieku. Ojcowie wraz ze swoimi synami przekrzykują się śpiewając „Sztukę Latania”, natomiast matki i ich córki wzruszają się przy „Zawsze Tam Gdzie Ty”. Nie byłoby to możliwe gdyby nie uniwersalne i zawsze aktualne teksty, charakterystyczny głos frontmana oraz znakomite melodie, które błyskawicznie wpadają w ucho i zapadają w pamięci.

W pokaźnej, prawie 40-letniej dyskografii, zespół posiada album z symfonicznymi aranżacjami swoich największych przebojów, wydany sześć lat temu. Znajdują się na nim między innymi takie utwory jak „Marchewkowe Pole”, „Kryzysowa Narzeczona” czy „Zostawcie Titanica”.
– Wiesz, w 2012 roku, kiedy zgłosił się do nas Andrzej Szczypiorski, nie za bardzo byliśmy podjarani tym pomysłem. Ale kiedy jego brat Marcin przygotował dla nas aranżacje dwudziestu paru kawałków Lady Pank, a potem wystąpiliśmy z Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja, zaczęło nam się to podobać. Zwłaszcza że wtedy nikt z nas ani z publiczności nie spodziewał się, że może to tak fajnie wypaść wspomina  Janusz Panasewicz w jednym ze swoich najnowszych wywiadów dla portalu Onet.pl.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej nieraz udowadniała, że fenomenalnie radzi sobie z polską muzyką rozrywkową, występując u boku największych gwiazd – takich jak Kayah czy Justyna Steczkowska. Nie inaczej będzie i tym razem! – (…)sprawia mi to wiele radości. Ja naprawdę czuję na scenie tę przestrzeń, jaką wytwarza orkiestradodaje wokalista Lady Pank.

O tym, jak legendarna polska formacja wypada na żywo w towarzystwie orkiestry symfonicznej będzie można przekonać się niebawem! Zespół powróci ze swoim symfonicznym projektem już w kwietniu. Lady Pank wraz z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego zagra dwa wyjątkowe koncerty – 15 kwietnia w Warszawie (Torwar) oraz 19 kwietnia w Trójmieście (Gdynia Arena).

 

Lady Pank Symfonicznie:

15 kwietnia – Torwar, Warszawa

19 kwietnia – Gdynia Arena, Gdynia

BILETY (MIEJSCA SIEDZĄCE):

Kategoria I – 155 PLN

Kategoria II – 125 PLN

 

Kategoria III – 95 PLN

Kategoria IV – 65 PLN (tylko w Gdyni)

 

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: stodola.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

10 grudnia startuje 16. AfryKamera!

Tegoroczna edycja AfryKamery to kino artystyczne i gatunkowe, krótkie metraże, a także spotkania z gośćmi i energetyczne koncerty. W  programie znalazły się

Read More...

#wtonacjipromocji: „hTraE 2120 – Lekcja”, czyli bliska fikcyjność

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Małgorzaty Rogalskiej. Autorka udowodniła, że mimo prezentacji życia na

Read More...

“W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu