Sztuka w biurze

In Sztuka

Nowoczesne firmy oraz instytucje coraz częściej przywiązują wagę do wystroju wnętrz biurowych. Wielkie korporacje i banki od lat kolekcjonują natomiast nie tylko sztukę dawną, ale również współczesną. Okazuje się, że działalność artystyczna posiada znacznie większą wartość niż obiecująca inwestycja. Posiada moc motywowania pracownika, który lubi przebywać w miejscu ładnym i zaprojektowanym. W pracy, a więc i w biurach, spędzamy przecież ⅓ swojego życia. 

Dekorowanie biura jest ważną częścią nowoczesnego projektowania miejsc pracy, ale jednym z aspektów, który jest czasami pomijany, jest rola, jaką może odgrywać sztuka. Rzeczywiście, według gazety Forbes, ludzie, których otaczają dzieła sztuki czują się zmotywowani, co oznacza, że ​​mogą mieć pozytywny wpływ na ich produktywność i kreatywność. Co ciekawe, prace, które przyciągają uwagę podczas spotkań z klientami, pomogą nawiązać kontakt na poziomie emocjonalnym, tworząc głębsze, bardziej znaczące relacje biznesowe.

Spraw, aby misja Twojej firmy była widoczna

 

Wybierając prace artystów do biura w szczególności musisz pomyśleć o tym, co wyróżnia Twoją firmę, co masz do zaoferowania pod względem produktów i usług oraz jakie są Twoje ogólne cele (jako firmy). Co więcej, powinieneś być w stanie wyjaśnić, co jest ważne dla twojej firmy, kim są ci docelowi odbiorcy, jakie są twoje standardy etyczne i ogólna osobowość Twojej marki.

Następnie musisz wziąć pod uwagę efekt: jak twoja sztuka ma oddziaływać na ludzi? Jeśli Twoja marka jest wysoce profesjonalna, możesz wybrać klasyczne dzieło sztuki, które będzie lepiej pasować do Twoich interesariuszy. Jeśli promujesz swoją markę jako zabawną, żywą i ekscytującą, najprawdopodobniej będziesz chciał, aby dzieła były bardziej niekonwencjonalne, aby zakomunikować kreatywny sposób myślenia, a także stworzyć osobowość marki.

Zadowoleni, zdrowsi i bardziej produktywni pracownicy

Badania przeprowadzone przez Szkołę Psychologii Uniwersytetu Exeter wykazały, że pracownicy, którzy mają swobodę projektowania i dekorowania swojego środowiska pracy są bardziej wszechstronni, zdrowsi i do 32% bardziej wydajni. Chociaż istnieje wiele hipotez, dlaczego tak się dzieje, większość menedżerów zgadza się, że ma to związek z postrzeganiem wartości: sztuka w miejscu pracy sugeruje, że pracodawca ceni kreatywność, a to zachęca pracowników do wprowadzania innowacji, działań.

Włączanie sztuki do miejsca pracy może przynieść ogromne korzyści dla całego zespołu i całego przedsiębiorstwa, w tym; przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych pracowników, tworzenie poczucia dumy i przynależności, zwiększonej produktywności i kreatywności oraz publicznego demonstrowania twojego wsparcia dla lokalnej społeczności kulturalnej. Od eleganckich zdjęć, które wywołują poczucie profesjonalizmu, do awangardowych rzeźb, które zachęcają do myślenia i kreatywności, artystyczne możliwości wyboru są nieograniczone.

 

Autor: Auxioner.com

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu