Witold Popiel o “Kronikach miejskich” zespołu Artra

In Wywiady

 

W roku 1973 powstał hippisowsko-awangardowy zespół Artra. Który próbował interpretować oraz przekładać na język muzyczny doświadczenia malarskie i teatralne swych członków.

W 2017-tym nastąpiło spotkanie po latach. Artyści : Leszek Gapski, Witold Popiel oraz występująca gościnnie Agata Oryszyn wyruszyli w kolejną podróż “w nieznane”.

Impresyjne kody dźwięków plastycznych okazały się ciekawym eksperymentem twórczym. Skład zespołu to Leszek Gapski – perkusja, keyboard Witold Popiel – trąbka, klarnet, dźwiękowe animacje , Joanna Świrska – śpiew.

Naszym gościem był Witold Popiel z którym mieliśmy okazje porozmawiać o początkach zespołu, przyjaźni z Kamilem Sipowiczem oraz m.in jak ważna jest muzyka w filmie.

Część I

Część II

Cześć III

Część IV

“….MUZYKĘ TRAKTUJEMY INSTRUMENTALNIE brzmienie jest pierwszym impulsem, zwiastunem dźwięku, brzmienie jest początkiem i końcem naszej muzyki…”

Kroniki Miejskie” to debiutancki album tego polskiego awangardowego jazzowego trio. Muzyka, nagrana na żywo, jest ciągłym, improwizowanym utworem, podzielonym następnie na sześć utworów, z partiami wokalnymi zarejestrowanymi w studiu. Okładka albumu została stworzona przez Witolda Popiela – nie tylko utalentowanego muzyka ale również uznanego artystę grafika i malarza. Na okładce tej bardzo starannie wydanej płyty nie są wymienieni autorzy kompozycji, ale pomysłodawcą koncepcji albumu oraz wszystkich utworów jest Witold Popiel a współtwórcami płyty są wszyscy zaangażowani w ten projekt muzycy.

Utwory:
Muranów o świcie
Plac Inwalidów
Ariadna 68
Środziemie warszawskie
Gazownia na Woli
Wieża ciśnień

 

 

http://artramusic.eu

https://www.facebook.com/artramusic.eu/

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu