Witold Popiel o “Kronikach miejskich” zespołu Artra

In Wywiady

 

W roku 1973 powstał hippisowsko-awangardowy zespół Artra. Który próbował interpretować oraz przekładać na język muzyczny doświadczenia malarskie i teatralne swych członków.

W 2017-tym nastąpiło spotkanie po latach. Artyści : Leszek Gapski, Witold Popiel oraz występująca gościnnie Agata Oryszyn wyruszyli w kolejną podróż “w nieznane”.

Impresyjne kody dźwięków plastycznych okazały się ciekawym eksperymentem twórczym. Skład zespołu to Leszek Gapski – perkusja, keyboard Witold Popiel – trąbka, klarnet, dźwiękowe animacje , Joanna Świrska – śpiew.

Naszym gościem był Witold Popiel z którym mieliśmy okazje porozmawiać o początkach zespołu, przyjaźni z Kamilem Sipowiczem oraz m.in jak ważna jest muzyka w filmie.

Część I

Część II

Cześć III

Część IV

“….MUZYKĘ TRAKTUJEMY INSTRUMENTALNIE brzmienie jest pierwszym impulsem, zwiastunem dźwięku, brzmienie jest początkiem i końcem naszej muzyki…”

Kroniki Miejskie” to debiutancki album tego polskiego awangardowego jazzowego trio. Muzyka, nagrana na żywo, jest ciągłym, improwizowanym utworem, podzielonym następnie na sześć utworów, z partiami wokalnymi zarejestrowanymi w studiu. Okładka albumu została stworzona przez Witolda Popiela – nie tylko utalentowanego muzyka ale również uznanego artystę grafika i malarza. Na okładce tej bardzo starannie wydanej płyty nie są wymienieni autorzy kompozycji, ale pomysłodawcą koncepcji albumu oraz wszystkich utworów jest Witold Popiel a współtwórcami płyty są wszyscy zaangażowani w ten projekt muzycy.

Utwory:
Muranów o świcie
Plac Inwalidów
Ariadna 68
Środziemie warszawskie
Gazownia na Woli
Wieża ciśnień

 

 

http://artramusic.eu

https://www.facebook.com/artramusic.eu/

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Gorący zwiastun filmu MIŁOŚĆ, SEKS & PANDEMIA Patryka Vegi już w sieci! (4 lutego w kinach!)

Namiętność, poszukiwanie miłości i dużo gorących scen .Zobacz zwiastun filmu „Miłość, seks & pandemia”! Nowy film Patryka Vegi w kinach

Read More...

Film „355” z Jessica Chastain już w kinach

Zdobywczynie OSCARÓW Penelope Cruz i Lupita Nyong’o, zachwycające Jessica Chastain i Diane Kruger oraz gwiazdor serii AVENGERS Sebastian

Read More...

„Mój syn” w kinach od 25 lutego! ZWIASTUN

25 lutego do kin trafi film „Mój syn” w reżyserii Christiana Cariona - zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu