Czerwony dywan czeka! 48 Hour Film Project Warsaw 2019

In Aktualności, Kino, Wydarzenia

48 Hour Film Project to konkurs i festiwal, w trakcie którego w ciągu tytułowych 48 godzin uczestnicy kręcą krótkometrażowe filmy. Stawka jest wysoka: zwycięzca pojedzie na międzynarodowy finał Filmapalooza, skąd może trafić na Festiwal w Cannes. Już w najbliższy weekend, 14-15 września, odbędą się warsztaty filmowe dla uczestników, którzy chcą przed konkursem podszkolić swoje umiejętności filmowe. Centralnym punktem 48HFP jest weekend produkcji filmowej, który przypada 27-29 września.

W tym czasie ekipy uczestniczące w konkursie muszą nakręcić krótkometrażowy film zawierający obowiązkowe elementy: konkretny rekwizyt, linijkę tekstu oraz bohatera/bohaterkę. Film musi również mieścić się w ramach wylosowanego gatunku. Niezmiennym elementem konkursowych filmów jest miasto – powstałe w ramach 48HFP dzieła, niejednokrotnie stają się wizytówką Warszawy. Zrealizowane w ciągu 48 godzin filmy zaprezentowane zostaną na dużym ekranie Kina Elektronik między 8 a 11 października. Zwycięzców, wyłonionych przez niezależne Jury, poznamy podczas Gali finałowej 12 października.

Droga do Cannes w 48 godzin! Konkurs 48HFP Warszawa:
https://www.facebook.com/events/532564733998712/

W weekend 14-15 września odbędą się warsztaty ze sztuki operatorskiej i oświetleniowej, prowadzone przez Artura Żurawskiego PSC, przy współpracy z Fujifilm Poland oraz warsztaty scenariopisarskie z Agnieszką Kruk ze StoryLab Pro. Wydarzenie adresowane jest do członków i członkiń ekip, którzy zgłosili się do konkursu.

Warsztaty i wykłady filmowe z Fujifilm
https://www.facebook.com/events/497051837758214/

W dniach 23-26 września na terenie budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się wykłady otwarte skierowane do osób zainteresowanych sztuką filmową. W ich ramach Legalna Kultura opowie o prawach autorskich i dystrybucji filmów, a Ewa Łepecka-Krzyżanowska podzieli się swoją wiedzą na temat castingu.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na kwestie ekologii w produkcji filmowej, dlatego przyznana zostanie również nagroda pozaregulaminowa za najlepszy film o przesłaniu ekologicznym. Organizatorzy chcą w ten sposób podkreślić problem globalnego ocieplenia i zaśmiecenia, który dotyczy również branży filmowej. Dodatkowe konkursy– na najlepsze zdjęcie z planu oraz na najlepszy film nakręcony na sprzęcie  sponsora wydarzenia Fujifilm Poland.

Wciąż można zgłaszać się do udziału w konkursie. Projekt otwarty jest dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia i posiadanego zaplecza. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.48hfppoland.pl, zebrać ekipę i zdążyć stworzyć film w 48 godzin. Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do 13 września (piątek).

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej

Partnerzy: Fujifilm Poland, Lighthouse.Guru, Editors, SoryLab.Pro, Mazovia Warsaw Film Comission, Casting’art., Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Audionetwork, Kino Elektronik, Legalna Kultura.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Walizki, czyli nowoczesne widowisko cyrkowe po raz pierwszy w Polsce!

Jakie doświadczenia życiowe nosisz w swojej walizce?Dokąd z nią pójdziesz?Co zabierzesz, a czego spróbujesz się pozbyć?Kogo spotkasz i jak

Read More...

Już 3 października jubileuszowa, 10. edycja Gali French Touch La Belle Vie!

French Touch La Belle Vie! - wielowymiarowy projekt mający na celu przybliżenie Polakom francuskiej kultury, kuchni, mody czy filozofii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu