„Morderca jest wśród nas” – cykl teatralnych wariacji kryminalnych
Premiera
2019-10-25
Spektakle
2019-10-26,27
Reżyseria na żywo i performowanie aktorskie: Joanna Drozda Ramy fabularne zbrodni:Michał Wybieralski Osoby w październikowej odsłonie cyklu:
Jolanta Litwin-Sarzyńska
Kornelia Raniszewska
Anita Sobiechowska
Maciej Pesta
Ostrze noża błyszczące w porannym słońcu. Huk wystrzału podrywa gołębie. Garota zaciska się na gardle. Strużka krwi krzepnie. Obrys ciała na bruku to ostatni portret nieszczęśnika przed złożeniem do trumny. Od tego zaczynają się śledztwa. Z początku wiadomo tylko jedno: morderca jest wśród nas.
W nowym cyklu bierzemy zbrodnie na warsztat dawnej stolarni Teatru Syrena. W tej niedostępnej wcześniej dla widzów przestrzeni będziemy stwarzać na ich oczach wariacje kryminalne. Nastrój zbuduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Nie będzie sceny ani widowni, będzie improwizacja, w której mogą wziąć udział tylko chętni widzowie. Reszta może spokojnie obserwować z kieliszkiem lub kuflem w dłoni.
Nic tak nie ożywia sytuacji jak dobry trup. Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Kto okaże się mordercą? O tym za każdym razem zdecydują widzowie,a trupa spełni ich ostatnią wolę. Każdy pokaz będzie unikatowy, każdy będzie zagadką do samego końca.
Pierwsza odsłona to fikcyjne morderstwo przy placu Zbawiciela, w legendarnej wytwórni filmowej Sfinks, gdzie w niemej „Niewolnicy zmysłów” debiutowała Pola Negri. W kolejnych miesiącach: porachunki żydowskich gangów na Karcelaku; mord w domu publicznym w okupowanej Warszawie, zbrodnia w klimacie „Czterdziestolatka” na budowie Trasy Łazienkowskiej i sztywniak w pokoju hotelowym Eltona Johna.
Zapraszamy na wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!
„BEM! Powrót Człowieka-Armaty”
pożegnanie z tytułem
5 i 6 listopada
Musical, który jest ukłonem w stronę naszej historii. Chcemy pokazać Państwu nieznane oblicze jednego z największych bohaterów Polski i Węgier.
Ale nie ma się czego obawiać: to nie będzie „akademia ku czci”, a raczej szalony rajd, historyczny „roller coster” przez zakręty XIX-wiecznych dziejów, z paroma wycieczkami w stronę współczesności. No i oczywiście dobrze zrobiony musical – zabawny, czasem poruszający, zawsze nasycony znakomitą muzyką Wiktora Stokowskiego i intrygującymi tekstami Macieja Łubieńskiego.
Co ciekawe, „BEM!” jest koprodukcją aż trzech teatrów: Syreny, Pożaru w Burdelu i Teatru im. S.
Żeromskiego w Kielcach, i we wrześniu cała inscenizacja zostanie przeniesiona do Kielc.
Następnie będzie „podróżować” pomiędzy naszymi miastami.
Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia
Diamentowy jubileusz Ireny Santor
7 listopada
Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy, w 2019 roku obchodzi diamentowy jubileusz pracy. Artystka świętować go będzie wspólnie z Państwem, podczas wyjątkowej trasy koncertowej „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”.
Irena Santor, jako pierwsza polska artystka z dziedziny muzyki rozrywkowej, została uhonorowana tytułem doktora honoris causa, przyznanym przez Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Odbierając ten zaszczytny tytuł powiedziała: Moim najważniejszym osiągnięciem jest to, że przez dziesiątki lat nigdy nie brakowało mi publiczności na widowni, nigdy nie byłam artystką bezrobotną. Ciągle jeszcze towarzyszy mi uczucie, że jestem potrzebna, że do dziś mam dla kogo śpiewać. I właśnie to uważam za moje największe osiągnięcie.
Irena Santor nagrała setki piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, jak np.: „Embarras”, „Maleńki znak”, „Powrócisz tu”, „Tych lat nie odda nikt”, „Zapamiętaj, że to ja”,
„Już nie ma dzikich plaż”. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku, a Jej piosenki są wciąż aktualne, nadal brzmią z tą samą siłą, a publiczność niezmiennie ma potrzebę obcowania z Jej osobowością, wypełniając po brzegi sale koncertowe. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z Niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który wypełnią piosenki wybrane na tę okazję przez Irenę Santor piosenki, które z Jej punktu widzenia były i są ważne, które wpisały się w Jej życie, ale także w Państwa serca i wspomnienia. Zabrzmią zatem znane przeboje, a także nowe utwory, które niosą przesłanie Artystki i już znalazły uznanie publiczności. Muzyczną podróż dopełnią opowieści i wspomnienia Jubilatki.
Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja
Don’t Cry For Me Argentina – koncert Eleny Roger
Po raz pierwszy w Polsce, na jedynym koncercie w Warszawie.
25 listopada
Ta argentyńska aktorka była trzykrotnie nominowana do Olivier Award, najważniejszej teatralnej nagrody w Wielkiej Brytanii. Nagrodę tę otrzymała w 2009 roku za rolę Edith Piaf w musicalu „Piaf” jako „Najlepsza aktorka musicalowa”.
Rolą Evity, wraz z partnerującym jej Rickym Martinem (jako Che), podbiła serca nowojorskiej publiczności na Broadwayu. Elena grała w takich produkcjach jak: „Nine”, „Piękna i Bestia”, „Skrzypek na dachu”, „Nędznicy” oraz „Boeing-Boeing”, czy „Passion” w Londynie. Wydała album z utworami legendarnego kompozytora tanga Astora Piazzolli zatytułowany „3001 Projekt Piazzolla”.
Podczas koncertu w warszawskiej Syrenie Elena Roger obiecała oczarować widownię swoimi interpretacjami utworów zarówno z „Piaf” i „Evity”, jak i „Nędzników”, „Nine” czy kompozycjami Piazzolli. Zapowiedziała też niespodzianki. Będzie to prawdziwa uczta muzyczna i jedyna okazja usłyszeć tej światowej sławy artystkę w Warszawie.
Zapraszamy na niezapomniany wieczór z musicalową gwiazdą na scenie Teatru Syrena. Współorganizator wydarzenia: RECUERDO Tango Festival