FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO – GABINET DOKTORA CALIGARI I DUET MIST- PRUCHNIEWICZ/SIWIERSKI

In Aktualności, Muzyka

Dragon Social Club oraz Fundacja Mały Dom Kultury zapraszają na klasykę filmu niemego z 1920 roku w reż. Roberta Wiene, do którego niepowtarzalny koncert zagra MIST- Pruchniewicz/ Siwierski. Wydarzenie oferuje podróż w czasie do początków istnienia kinematografii. Projekcja odbędzie się 10 listopada 2019 o g. 20.30.

Muzykę do filmu, który inspiruje twórców filmowych po dziś dzień, zaprezentuje duet MIST- Pruchniewicz/Siwierski. Ich płyta Live Dragon recenzowana była przez uznane media muzyczne – Top Guitar, Jazz.fm, Trójka Polskie Radio, Jazz. pl.

W ich kompozycjach odnajdziemy głęboką fascynację przestrzenią, wyrażającą się w dbałości o warstwę brzmieniową, a także umiejętne operowanie nastrojem oraz wyczucie filmowego dramatyzmu. Tego wieczoru artyści zapewnią niezapomniane wrażenia muzyczne, które sprostają najbardziej wymagającym słuchaczom.

„Maciej Pruchniewicz i Szymon Siwierski pokazują świat dźwięków, jaki powinien być kanonem dla subtelności sztuki, tworzą muzykę zawieszoną niewidzialną pajęczyną pięknych nut nad subtelnościami jazzu, klasyki i jakiegoś new-romantic wspaniałej korelacji pianisty i gitarzysty.”

— DIONIZY PIĄTKOWSKI, JAZZ.PL

MACIEK PRUCHNIEWICZ – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Brał udział w wielu projektachwspółpracujących i koncertujących z artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarczykiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona.

Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje się muzyką improwizowaną z pogranicza jazzu, etno, elementów klasycznych, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych i muzyki filmowej.

SZYMON SIWIERSKI – pianista, klawiszowiec, klarnecista i kompozytor.Mimo młodego wieku, zebrałjuż duże doświadczenie współpracując z wieloma świetnymi muzykami.

Już w wieku kilkunastu lat zaczął improwizować na fortepianie i tworzyć własne utwory. Obecnie gra w zespole Swiernalis oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Łączy w swojej twórczości brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi. Pracuje nad debiutanckim albumem, w którym, jak sam mówi, dominować będzie przestrzeń oraz cisza.

Link do wydarzenia: GABINET DOKTORA CALIGARI I DUET MIST- PRUCHNIEWICZ/SIWIERSKI 

10 Listopada | 20.30


Dragon Social Club
Scena MDK

ul.Zamkowa 3, Poznań

Bilety 25PLN  

FACEBOOK /@mist.pruchniewicz.siwierski

INSTAGRAM /@mist_pruchniewicz_siwierski

YOUTUBE /@mist-pruchniewicz&siwierski 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: 25 lat pisania, a to dopiero początek! Hanna Cygler i “Córki tęczy”

29 września w Scenie Relax odbyło się spotkanie autorskie wokół książki "Córki tęczy" oraz 25 - lecie pracy twórczej

Read More...

Wiedźmy Kijowa: Miecz i krzyż – Wydawnictwo Insignis

Dziś prezentujemy Wam jedną z ciekawych październikowych premier Wydawnictwa Insignis. Już 12 października ukaże się książka dla fanów fantasy

Read More...

#wtonacjirozmowy.Tomasz Lubert – po O.N.A nie mamy już takich pop rockowych zespołów….

Założyciel takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, postanowił powrócić w wyjątkowym

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu