Targi Ciekawej Książki, już 22-24 listopada 2019 w hali Expo Łódź.

In Literatura, Wydarzenia

Wszystkich pasjonatów literatury i nie tylko zapraszamy do odwiedzenia Targów Ciekawej Książki, który odbędzie się w terminie 22-24 listopada 2019 w hali Expo Łódź. „Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie” to tegoroczne hasło przewodnie targów.


Targi Ciekawej Książki są strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników dobrej literatury nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach.


Swoją ofertę pokażą czołowe polskie wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, antykwariaty, instytucje kultury oraz stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce. Podczas targów będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wszystkich gatunków literackich począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy warsztaty połączone z akcentami artystycznymi. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników i fanów gier planszowych nawiązujących do 125-lecia Juliana Tuwima.

Wzorem lat poprzednich oprócz spotkań z autorami organizowanymi przez Wystawców nie zabraknie również innych atrakcji w programie imprezy. Partner targów – Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przeprowadzi konferencję ,,Region a biblioteka, biblioteka a region”, podczas której odbędą się spotkania z autorami, prelekcje oraz warsztaty. Wszystkie osoby pragnące rozpocząć przygodę z nową książką na targach zapraszamy do strefy bookcrossingu organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego, w której będzie można bezpłatnie wypożyczyć lub zostawić książkę dla innych.

Nie od dziś wiadomo, iż w Łódzkich plenerach  zrealizowano wiele słynnych i popularnych filmów, takich jak „Ziemia obiecana”, „Kingsajz”, „Psy”, „Edi” czy „Vabank”. Istnieje jednak mnóstwo dzieł filmowych realizowanych w naszym mieście, które nie zdobyły takiego rozgłosu albo zostały po prostu zapomniane. Wykład z prezentacją „Nieoczywista Łódź filmowa” przypomni wszystkie produkcje kręcone w Łodzi.

Osoby zainteresowane tworzeniem figur, ozdób i zwierząt ze starych książek zapraszamy na warsztaty ,,Książkowe cuda-book folding”. Ciekawą możliwością będą na pewno warsztaty literacko-plastyczne nawiązujące tematyką do przygód Stasia wróbelka. Warsztaty podobnie jak książka skierowane są przede wszystkim do dzieci, ale dorośli uczestnicy warsztatów oraz czytelnicy książki mają szansę poznać kilka historycznych ciekawostek o Łodzi.

Kultura nie musi być droga i dlatego bilet jednorazowy kosztuje tylko 5 zł a dla dzieci do lat 10 wstęp jest bezpłatny. W cenie biletu będzie można zwiedzić Targi Gier Planszowych i Kreatywnej Zabawy. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.salonciekawejksiazki.pl.

Rozpocznij wielką przygodę z nową książką na Targach Ciekawej Książki w Łodzi!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Strona WWW:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/informacje
Program Targów:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/6859-dla-zwiedzajacych/program-targow
Autorzy:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/6828-dla-zwiedzajacych/strefa-autora
Katalog Wystawców:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/wystawcy

Miejsce:
• Hala Expo–Łódź, al. Politechniki 4 

Godziny zwiedzania
• 2019-11-22 – od 10:00 do 18:00
• 2019-11-23 – od 10:00 do 18:00
• 2019-11-24 – od 10:00 do 16:00

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Gorący zwiastun filmu MIŁOŚĆ, SEKS & PANDEMIA Patryka Vegi już w sieci! (4 lutego w kinach!)

Namiętność, poszukiwanie miłości i dużo gorących scen .Zobacz zwiastun filmu „Miłość, seks & pandemia”! Nowy film Patryka Vegi w kinach

Read More...

Film „355” z Jessica Chastain już w kinach

Zdobywczynie OSCARÓW Penelope Cruz i Lupita Nyong’o, zachwycające Jessica Chastain i Diane Kruger oraz gwiazdor serii AVENGERS Sebastian

Read More...

„Mój syn” w kinach od 25 lutego! ZWIASTUN

25 lutego do kin trafi film „Mój syn” w reżyserii Christiana Cariona - zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu