Dziś premiera najnowszej płyty Seafret: ‘Most Of Us Are Strangers’!

In Muzyka

W skład 12 piosenek wchodzą ostatnio prezentowane single: hipnotyzujący ’Magnetic’, który jest dowodem na to, że duet z Bridlington potrafi stworzyć hiciarski popowy refren, a także tytułowy ’Most Of Us Are Strangers,’ Love Won’t Let Me Leave’ czybardziej melancholijneFall’i  ’Loving You.

Kiedy Seafret zaczęli produkcję drugiego albumu, ich podejście okazało się zdecydowanie bardziej ewolucyjne niż rewolucyjne. Wynikiem tej rozwojowej ścieżki jest spójna, przemyślana kolekcja o wielu odsłonach: momentami dynamiczna i taneczna, choć nie tracąca na intymności, którą tak docenili fani zespołu, a tam, gdzie trzeba – spokojna, pełna harmonii i głębokich refleksji.

Nie czujemy się do niczego zobowiązani, nie można przypiąć nam jednoznacznej plakietki” – podsumowuje Jack. „Wiemy, o co nam chodzi i wiemy, co jest w nas prawdziwe i jak przekazać to w naszych utworach”.

Podczas gdy ich pierwszy album powstawał na przestrzeni kilku lat, kawałki na „Most Of Us Are Strangers” zostały skomponowane w ciągu siedmiu tygodni w studiu w Glasgow z producentem Rossem Hamiltonem z Rocket Science Recording Studios.

„Cały materiał z nowej płyty powstał właściwie w tym samym momencie, w tym samym studiu i we współpracy z tym samym producentem” – mówi Harry. „Wszystko przyszło bardzo naturalnie. Kiedy tworzyliśmy kawałki, odbywało się to tak: to jest to, co teraz w nas żyje – jak sprawić, by brzmiało dobrze na płycie? Dlatego brzmienie tej płyty jest bardziej surowe, co charakteryzuje ten album jako jedną, zgraną całość. Jesteśmy dumni, że zrobiliśmy to w ten sposób”. 

Seafret zdążył już wypuścić kilka singli z nadchodzącej płyty, w tym kawałek tytułowy ’Most Of Us Are Strangers’, a także Love Won’t Let Me Leave’, które zdążyło osiągnąć aż ponad milion odsłon, trafiając na 22. miejsce na playliście Spotify New Music Friday i zyskując popularność w BBC Radio 2, niesamowicie mocny singiel „Fall, wyprodukowany przez Rossa Hamiltona w Rocket Science Recording Studios w Glasgow, któremu towarzyszył klip w reżyserii nikogo innego jak Stuarta Alexandra, oraz najbardziej z nich melancholijne i trafiające do wielu samotnych serc „Loving You„.

Zespół, w skład którego wchodzą Jack Sedman i Harry Draper, zapowiada dużą trasę koncertową w Wielkiej Brytanii i Europie, w tym również w Polsce. Będzie to okazja do poznania na żywo materiału z nadchodzącej płyty 'Most Of Us Are Strangers’.

Most Of Us Are Strangers’ – tracklista

Most of Us Are Strangers 

Be My Queen 

Why Do We Stay

Fall 

Magnetic 

Girl I Wish I Didn’t Know 

Love Won’t Let Me Leave 

Monsters 

Can’t Look Away 

Lie To Me 

Loving You

Unbreakable

26.05 – Kraków
https://www.facebook.com/events/591523468249650/

27.05 – Poznań
https://www.facebook.com/events/1551736461631273/

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu