Słuchowisko „Między Listami” – tego nie zobaczysz w “Listach do M…”!

In Aktualności, Audiobooki, Kino

Storytel, wraz z TVN Grupa Discovery i dystrybutorem filmowym Kino Świat, prezentuje „Między Listami” – wypełnione humorem słuchowisko, stanowiące doskonałe dopełnienie historii Kariny i Szczepana, którą pokochały miliony widzów. Premiera 17 listopada w Storytel!

Seria „Listy do M.” już od blisko dekady cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Pierwsze trzy części przyciągnęły do kin blisko 9 milionów widzów, którzy zachwycili się  filmowymi bohaterami. Teraz bliżej poznamy nieznane dotąd fakty i przygody z życia dwojga z nich, Kariny (Agnieszka Dygant) i Szczepana (Piotr Adamczyk). Para powróci w zabawnym i wciągającym słuchowisku Storytel Original „Między Listami”.

Małżeństwo Lisieckich nie raz zaliczało wzloty i upadki. Karina „wzlatywała” w objęciach Świętego Mikołaja o imieniu Mel, a Szczepan „upadał” dosłownie… z dachu budynku. Mimo to, są razem, mimo to – chcą być razem. By jednak miłość zwyciężyła, nad związkiem trzeba pracować. Najlepiej w asyście specjalisty. I tak w dobie kolejnego kryzysu para trafia na terapię.

„Między Listami” zabierze słuchaczy w przezabawną i wzruszającą podróż do najważniejszych chwil w związku Kariny i Szczepana, od pierwszego spotkania w remizie (ktoś tu ma słabość do strażaków…), przez kolejne rozstania i powroty, aż po bycie dziadkami i młodymi rodzicami jednocześnie. Akcja słuchowiska rozpoczyna się na kanapie u psychologa, ale bohaterowie wyruszą także w retrospektywne wycieczki, podczas których poznamy pikantne i zaskakujące szczegóły związku Lisieckich. Ta terapia małżeńska może okazać się… terapią szokową.

Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk w rolach głównych ponownie tchną życie w ukochanych przez widzów bohaterów. Pomoże im w tym scenariusz autorstwa Magdaleny Witkiewicz, mistrzyni komedii romantycznych, z kilkudziesięcioma bestsellerami na koncie, takimi jak „Jeszcze się kiedyś spotkamy”, „Uwierz w Mikołaja” czy „Szkoła żon” i rzeszami oddanych czytelniczek i czytelników. Jak dużym wyzwaniem było dla niej wejście w filmowy świat, który już ktoś wykreował oraz jak przebiegała praca nad tworzeniem  scenariusza?

To była niesamowita przygoda i zabawa. Tym bardziej, że scenariusz tego słuchowiska był pierwszym scenariuszem napisanym przeze mnie w życiu! Mam już doświadczenie w pisaniu powieści, ale tutaj byłam debiutantką. Uwielbiam nowe wyzwania, czułam się, jakbym pisała film, przecież doskonale znałam jego obsadę. Pisałam dialogi, mając przed oczami filmową Karinę i Szczepana i już wtedy bawiłam się świetnie! Czułam się częścią tych filmów.” – tak w skrócie opisuje swoją pracę przy tym projekcie Magdalena Witkiewicz.

Storytel stworzył fabułę słuchowiska, konsultując ją z twórcami filmu. To kolejna, po “Psach 2.5. W imię miłości”, duża oryginalna produkcja audio, bazująca na kultowym kinowym hicie. Słuchowisko to najwyższa forma audiobooka i wymagające przedsięwzięcie, z liczną obsadą, reżyserią i pełnym udźwiękowieniem.

Storytel Original w Polsce jest produktem strategicznym, w ramach którego rozwijamy produkcję contentu wielokierunkowo. Naszym celem jest opowiadanie historii, które mają dostarczać użytkownikowi rozrywkę audio na najwyższym poziomie. Jak wszyscy wiemy, w dzisiejszych czasach seriale czy kultowe filmy wiodą prym w świecie rozrywki, dlatego też jednym z naszych kierunków jest współpraca z producentami i dystrybutorami filmowymi. Ten rok mieliśmy przyjemność otwierać historią opartą na legendarnych PSACH Pasikowskiego. Po dużym sukcesie tej współpracy, mamy dla użytkowników kolejną propozycję, opartą na kinowym hicie. Wszyscy potrzebujemy odrobinę wytchnienia, więc opowieść z dużą dozą humoru będzie idealna na zakończenie tego roku. Przy współpracy z TVN Grupa Discovery i KINO ŚWIAT mieliśmy możliwość rozbudować świat bohaterów z Listów do M. Zdecydowaliśmy się w tym przypadku na format słuchowiska i myślę, że docenią to słuchacze kiedy usłyszą Karinę i Szczepana osadzonych w prawdziwej rzeczywistości. Marcin Kardach, odpowiadający za reżyserię i sound design, proponuje nam prawdziwą ucztę dla wyobraźni. Dlatego jestem bardzo ciekaw wrażeń użytkowników, gdy słuchając naszej opowieści, budowanej przez znane im postaci, fantazja będzie malować im świat, jakiego dotąd nie znali. Uważam, że w słuchowiskach niesamowite jest to, że uruchamiają one nieograniczone możliwości naszej wyobraźni.” – mówi Jakub Barzak, Dyrektor Marketingu Storytel

W pozostałych rolach w „Między Listami” usłyszymy między innymi: Jarosława Boberka wcielającego się w terapeutę, Annę Matysiak jako córkę Kariny i Szczepana, oraz jej męża Nikodema Rozbickiego. W słuchowisku występuje 27 postaci, a całość trwa około dwie i pół godziny.

To, czego nie zobaczysz w „Listach do M…”, usłyszysz w „Między Listami”!

Partnerami projektu Storytel są TVN Grupa Discovery oraz dystrybutor filmowy Kino Świat.

ZOBACZ TRAILER SŁUCHOWISKA „MIĘDZY LISTAMI”:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu