FERIE ZIMOWE Z POLSKIM RADIEM

In Aktualności
Polskie Radio przygotowało bogatą ofertę programową skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców na czas trwających ferii zimowych. Specjalne wydania audycji pełne będą najlepszej literatury i muzyki, autorskich cykli, eksperymentów, ciekawostek kulinarnych, turystycznych i naukowych. Dziennikarze zapraszają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, podróżach online i spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi.
Podczas zimowego odpoczynku doskonale znana słuchaczom Jedynki Polskiego Radia audycja „Cztery pory roku” pojawi się w nowej odsłonie. „Zima z radiem” to specjalne wydanie kultowego programu, który emitowany jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 (w środę 6 stycznia wyjątkowo w godz. 10.00-13.00).Każdego dnia na antenie zagoszczą eksperci z innego centrum nauki, a specjaliści z ogrodów zoologicznych oraz parków narodowych zaproszą do tajemniczego świata zwierząt. Małgorzata Abgarowicz w cyklu „Wirus bez tajemnic” zaprezentuje najnowsze informacje dotyczące walki z pandemią, Małgorzata Raducha w cyklu „Co dziś na obiad” zdradzi smaczne przepisy kuchni regionalnych, a Maciej Walecki przetestuje aplikacje mobilne. Sława Bieńczycka w specjalnym przewodniku turystycznym „Okiem w sieć” udowodni, że można bez wychodzenia z domu odwiedzać najodleglejsze zakątki kraju i świata. Miłośnicy literatury od 4 do 15 stycznia o godz. 10.35 i 11.35 usłyszą aż dwa fragmenty słuchowiska według powieści Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród” w adaptacji Emilii Stawskiej i w reżyserii Jana Warenyci z gwiazdorską obsadą m.in. Bogusza Bilewskiego, Stanisławy Celińskiej, Katarzyny Łaniewskiej i Danuty Stenki. W najbliższą sobotę 9 stycznia Sława Bieńczycka odwiedzi siedzibę Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. Początek turystycznej audycji „Jedyne takie miejsce” tuż po godz. 9.00.
„Ferie z Trójką” to specjalny cykl przygotowany przez dziennikarzy Programu 3 i Polskiego Radia Dzieciom, którego można słuchać od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 12.05 a 14.00 w ramach audycji „Trójka do trzeciej”. W programie m.in. pogawędki z bajkowymi bohaterami: Filipem Karockim Królikiem i Lwem Leopoldem Grzywą, słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom, specjalne lekcje WF autorstwa Krzysztofa Łoniewskiego, spotkania z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy i opowieść „Pippi Pończoszanka – rutyna dnia” przygotowana przez Mateusza Krautwursta. Dwupłytowy album „Głosem Dziecka vol. 1” nagrany z udziałem laureatów Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom to jedna z nagród w specjalnym, zimowym cyklu radiowej Trójki.
10 pomysłów na spotkania online, aplikacje przydatne na feriach, przeglądekologicznych warsztatów i wydarzeń dostępnych bezpłatnie w Internecie, ćwiczenia na kreatywność, przeglądy filmów czy zestawienia gamingowe, to tylko kilka pomysłów na spędzenie zimowego odpoczynku przygotowanych przez ekipę radiowej Czwórki. Projekt 12 cali na… ferie” z pewnością zainteresuje twórców miksów didżejskich. Najciekawsze z nich, wybrane przez DJ-ów związanych z Czwórką, pojawią się na antenie stacji 16 stycznia br. po godzinie 22.00 w audycji „Kluboteka”. Od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15 Damian Sikorski w audycji „Stacja Kultura” będzie inspirował słuchaczy do pisania piosenek, komponowania, śpiewania, grania i zakładania zespołów. W cyklu „Zostań w domu i rób sztukę” dziennikarz opowie też historie powstania zespołów, duetów, teledysków, płyt i niecodziennych, artystycznych kolaboracji. Antena zaprasza również do wspólnej zabawy na Instagramie. Szczegóły pod hashtagami: #czworka i #feriewdomu.
Każdego dnia w Polskim Radiu Dzieciom i w mediach społecznościowych stacji zaproszona do udziału w zabawie „Jaka to bajka?” gwiazda zaprezentuje specjalną zagadkę. Nagrodą w bajkowym konkursie będzie niespodzianka przygotowana przez zaproszonych do udziału w „Feriach z gwiazdami” gości. Radiowe studio odwiedzą m.in. Magda Bereda, Anika Dąbrowska, Carla Fernandez, 4Dreamers, Cleo czy Kinga Sawczuk. O godz. 7.30 na antenie rozpocznie się „Poranne gibanie”, czyli wspólna gimnastyka z radiowym trenerem Zbyszkiem Kozłowskim i Piotrem Safrończykiem z Klubu Sportowego Mako. Jeszcze więcej gier, zabaw i pomysłów na spędzanie ferii w domu, czyli cykl „zGRAjmy się” w audycji „Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom” w czasie ferii rusza od poniedziałku do piątku już od godz. 15.15. Z kolei w „Strefie Rodzica” dziennikarze podpowiedzą jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi dla niego aktywnościami oraz jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pociech.
W serwisie „Ferie w Polskim Radiu” zebrane zostały propozycje bajek, słuchowisk i innych audycji dostępnych online, przeznaczone dla całych rodzin. W ofercie dostępne są przede wszystkim produkcje Teatru Polskiego Radia oraz edukacyjno-rozwojowe audycje Polskiego Radia Dzieciom. ◆ Więcej informacji: polskieradio.pl.  

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu