Nowy Tygodnik Kulturalny zbiera fundusze na internetową odsłonę programu.

In Aktualności

Nowy Tygodnik Kulturalny poprzez serwis Patronite zbiera u fanów fundusze na swoją wersję internetową. Tymczasem, korzystając z gościnności Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, ekipa Nowego Tygodnika Kulturalnego zaczęła nagrywać podcast, który uprzyjemni przyszłym widzom czekanie na premierę nowej odsłony. W pilotowym odcinku świątecznym współtwórcy programu polecają najlepsze filmy, płyty, książki i gry pod choinkę.

Zaplecze techniczne i studyjne zapewnia Tygodnikowi powołane w 2018 r. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i jego studio U20  – siedziba przy Alejach Ujazdowskich 20 w Warszawie. W 2021 r. CKF planuje uruchomienie stołecznej platformy VoD, która prezentować będzie spektakle teatralne, a także najciekawsze wydarzenia onlinowe warszawskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Nasza platforma prezentująca pejzaż cyfrowej kultury będzie idealnym miejscem dla Nowego Tygodnika Kulturalnego – zauważa Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka CKF, i dodaje: Dla nas z kolei współpraca z osobowościami tworzącymi Tygodnik idealnie mieści się w najważniejszej misji Centrum, czyli rozpalaniu pasji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Kolektyw Nowego Tygodnika Kulturalnego przez 15 lat telewizyjnych doświadczeń zbudował program-instytucję, skupiający z jednej strony najciekawsze głosy recenzenckie z różnych dziedzin (pop)kultury i sztuki, a z drugiej – grono wiernych fanów.Teraz Nowy Tygodnik zwrócił się do dawnych widzów z apelem o wsparcie powrotu Tygodnika w wersji internetowej. Poprzez serwis Patronite (https://patronite.pl/NowyTygodnikKulturalny) ekipa Nowego Tygodnika Kulturalnego chce zgromadzić regularne wpłaty na poziomie 120 tys. zł miesięcznie. Dzięki temu nowe odcinki NTK powstawałyby w cotygodniowym rytmie.

Dla patronów deklarujących regularne wpłaty przygotowano różnego rodzaju niespodzianki – tymczasem stęskniona za widzami ekipa NTK postanowiła uprzyjemnić wszystkim czekanie na premierę, przygotowując podcast. W odcinku pilotowym słuchacze znajdą przede wszystkim rekomendacje najlepszych kulturalnych prezentów pod choinkę: jest o najnowszym filmie Christophera Nolana i fali książek o pańszczyźnie, o długo wyczekiwanej premierze gry “Cyberpunk 2077” i najciekawszych nowościach dziecięcych.

Odcinek pilotowy dostępny jest na większości głównych serwisów podcastowych (pełen spis na https://anchor.fm/nowytygodnikkulturalny).

Warto zasubskrybować, aby nie przegapić kolejnych wydań – już w styczniu

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja kultury powołana do życia pod koniec 2018, pierwsza związana swoją misją z kinem i przestrzenią kultury filmowej. Od początku 2019 Centrum Kultury Filmowej organizuje projekcje, dyskusje, wystawy, koncerty, debaty oraz prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży inspirującą podopiecznych do poznawania języka filmowego przez zabawę i inspirujące spotkania z twórcami-tutorami.

Flagowe programy edukacyjne CKF to Trampolina Do Kina, Skok w Dok i Warsaw Film Nest. Instytucja projektuje i zleca również badania rynku zawodów filmowych, współpracuje także z metodykami i edukatorami, opracowując programy, które pozwolą jak najszerzej posługiwać się medium audiowizualnym w edukacji szkolnej i pozaszkolnej. Nowy filmowy adres na mapie Warszawy to Aleje Ujazdowskie 20, gdzie odbywać będą się seanse, dyskusje, spotkania i warsztaty.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu