Nowy Tygodnik Kulturalny zbiera fundusze na internetową odsłonę programu.

In Aktualności

Nowy Tygodnik Kulturalny poprzez serwis Patronite zbiera u fanów fundusze na swoją wersję internetową. Tymczasem, korzystając z gościnności Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, ekipa Nowego Tygodnika Kulturalnego zaczęła nagrywać podcast, który uprzyjemni przyszłym widzom czekanie na premierę nowej odsłony. W pilotowym odcinku świątecznym współtwórcy programu polecają najlepsze filmy, płyty, książki i gry pod choinkę.

Zaplecze techniczne i studyjne zapewnia Tygodnikowi powołane w 2018 r. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i jego studio U20  – siedziba przy Alejach Ujazdowskich 20 w Warszawie. W 2021 r. CKF planuje uruchomienie stołecznej platformy VoD, która prezentować będzie spektakle teatralne, a także najciekawsze wydarzenia onlinowe warszawskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Nasza platforma prezentująca pejzaż cyfrowej kultury będzie idealnym miejscem dla Nowego Tygodnika Kulturalnego – zauważa Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka CKF, i dodaje: Dla nas z kolei współpraca z osobowościami tworzącymi Tygodnik idealnie mieści się w najważniejszej misji Centrum, czyli rozpalaniu pasji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Kolektyw Nowego Tygodnika Kulturalnego przez 15 lat telewizyjnych doświadczeń zbudował program-instytucję, skupiający z jednej strony najciekawsze głosy recenzenckie z różnych dziedzin (pop)kultury i sztuki, a z drugiej – grono wiernych fanów.Teraz Nowy Tygodnik zwrócił się do dawnych widzów z apelem o wsparcie powrotu Tygodnika w wersji internetowej. Poprzez serwis Patronite (https://patronite.pl/NowyTygodnikKulturalny) ekipa Nowego Tygodnika Kulturalnego chce zgromadzić regularne wpłaty na poziomie 120 tys. zł miesięcznie. Dzięki temu nowe odcinki NTK powstawałyby w cotygodniowym rytmie.

Dla patronów deklarujących regularne wpłaty przygotowano różnego rodzaju niespodzianki – tymczasem stęskniona za widzami ekipa NTK postanowiła uprzyjemnić wszystkim czekanie na premierę, przygotowując podcast. W odcinku pilotowym słuchacze znajdą przede wszystkim rekomendacje najlepszych kulturalnych prezentów pod choinkę: jest o najnowszym filmie Christophera Nolana i fali książek o pańszczyźnie, o długo wyczekiwanej premierze gry “Cyberpunk 2077” i najciekawszych nowościach dziecięcych.

Odcinek pilotowy dostępny jest na większości głównych serwisów podcastowych (pełen spis na https://anchor.fm/nowytygodnikkulturalny).

Warto zasubskrybować, aby nie przegapić kolejnych wydań – już w styczniu

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja kultury powołana do życia pod koniec 2018, pierwsza związana swoją misją z kinem i przestrzenią kultury filmowej. Od początku 2019 Centrum Kultury Filmowej organizuje projekcje, dyskusje, wystawy, koncerty, debaty oraz prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży inspirującą podopiecznych do poznawania języka filmowego przez zabawę i inspirujące spotkania z twórcami-tutorami.

Flagowe programy edukacyjne CKF to Trampolina Do Kina, Skok w Dok i Warsaw Film Nest. Instytucja projektuje i zleca również badania rynku zawodów filmowych, współpracuje także z metodykami i edukatorami, opracowując programy, które pozwolą jak najszerzej posługiwać się medium audiowizualnym w edukacji szkolnej i pozaszkolnej. Nowy filmowy adres na mapie Warszawy to Aleje Ujazdowskie 20, gdzie odbywać będą się seanse, dyskusje, spotkania i warsztaty.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Hubert Kęska: W człowieku najpiękniejsza jest złożoność

– Uzmysłowić należy sobie przede wszystkim, że ta nasza młodość fizyczna ma dość krótki termin przydatności. Kiedy masz lat

Read More...

Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta do World of Tanks PC!

1.12.2021 — Wargaming opublikował właśnie zwiastun Operacji Świątecznych w World of Tanks na komputerach osobistych. Głównym bohaterem tego oczekiwanego wydarzenia jest znany

Read More...

Audioriver ogłasza kolejne plany na jubileuszową edycję festiwalu!

Audioriver się zmienia! Organizatorzy ogłaszają kolejne plany dotyczące 15. odsłony festiwalu, która odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 roku w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu