W Nowej Hucie rusza Park Krakowskich Legend

In Aktualności, Wydarzenia

Figury świetlne Smoka Wawelskiego i Bazyliszka, legendy opowiedziane przy pomocy animacji i mappingu, a także liczne interaktywne instalacje – to wszystko i wiele więcej dostępne już od 16 stycznia w krakowskiej Nowej Rezydencji. Właśnie wtedy ruszy wyjątkowa, w pełni bezpieczna wystawa plenerowa o nazwie Park Krakowskich Legend.

Ta przeznaczona dla całych rodzin atrakcja przeniesie nas w świat zarówno tych słynnych, jak i mniej znanych krakowskich opowieści. Dzięki nowoczesnym technologiom i multimediom, każdy gość poczuje się jak naoczny świadek magicznych wydarzeń, a dzięki instalacjom rozszerzonej rzeczywistości będzie mógł także wejść w role samych bohaterów.

Historie opowiadane będą na 5000 m2 majestatycznego dziedzińca i klimatycznego ogrodu Nowej Rezydencji, czyli miejsca kultury i spotkań zlokalizowanego w jednym z budynków Centrum Administracyjnego Nowej Huty przy ulicy Ujastek 1. Park otwarty będzie codziennie od 16:00 do 22:00, a kasy zamykane o 21:00. O 21:00 możliwe będzie także ostatnie wejście do Nowej Rezydencji. Ceny biletów zaczynają się od 16 zł i dostępne są także zniżki oraz promocyjne pakiety dla rodzin.

Wejściówki można zdobyć od 16 stycznia w kasie przed wejściem do Parku lub już teraz kupić je online na www.parkkrakowskichlegend.pl

Wystawa potrwa do 16 marca 2021.

Partnerem Nowej Rezydencji jest Nowe Centrum Administracyjne.

__

Nowa Rezydencja to miejsce pełne muzyki, kultury, dobrego jedzenia i ciekawych spotkań, które wystartowało w lipcu 2020 roku na terenie dawnego Centrum Administracyjnego Nowej Huty. W ciągu trzech letnich miesięcy zorganizowano tam liczne koncerty z elektroniką, jazzem i hip hopem, a także targ street foodowy, warsztaty, panele oraz kino letnie. Najnowszym przedsięwzięciem odpowiadającym nie tylko na potrzeby mieszkańców Krakowa, ale też na obostrzenia epidemiczne, jest multimedialna wystawa o krakowskich legendach.

Nazwa wystawy: Park Krakowskich Legend

Data: 16.01-16.03.2021

Miejsce: Nowa Rezydencja, ul. Ujastek 1, Kraków

Godziny otwarcia: 16:00-22:00. Ostatnie wejście i zamknięcie kas: 21:00.

Bilety: info poniżej

Opis:

Znać legendę a doświadczyć jej to dwie różne sprawy. Czytanie o Smoku Wawelskim jest czymś innym niż stanięcie obok niego. Wiedza o Panu Twardowskim nie przeniesie nas do szesnastowiecznego Krakowa. Słuchania o Bazyliszku nie da się porównać ze spojrzeniem mu w oczy… Choć tego ostatniego podobno lepiej nie robić.

Jest jednak sposób, by te słynne oraz mniej znane historie nie tylko poznać, ale i przeżyć. Każdym zmysłem zanurzyć się w przepełnionych magią opowieściach. Właśnie to czeka Cię w multimedialnym i interaktywnym Parku Krakowskich Legend, który już 16 stycznia rusza w nowohuckiej Nowej Rezydencji.

Wejdź na dziedziniec majestatycznego budynku i zobacz, jak historyczne mury stają się płótnem dla widowiskowego mappingu. Posłuchaj specjalnie skomponowanej muzyki i wciągającego głosu narratora. Skorzystaj z licznych instalacji multimedialnych i wejdź do magicznego ogrodu, by zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowymi figurami świetlnymi.

Park Krakowskich Legend to w pełni bezpieczna wystawa plenerowa przeznaczona dla całych rodzin. Odbywa się ona na 5000 m2 patio i ogrodu Nowej Rezydencji przy ulicy Ujastek 1 w Krakowie. Zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu, nie ma potrzeby dotykania interaktywnych instalacji, a liczba osób wpuszczanych na teren jest ściśle kontrolowana i zapewnia możliwość zachowywania dystansu społecznego. Na terenie Parku zapewnione są płyny do dezynfekcji i wymagane jest dokładne zakrywanie ust i nosa. Zalecamy również zachowanie 2,5-metrowego dystansu od innych gości i obsługi.

Wejściówki można zdobyć od 16 stycznia w kasie przed wejściem do Parku lub już teraz kupić je online na www.parkkrakowskichlegend.pl

CENY BILETÓW:

Od poniedziałku do czwartku:

  • normalny – 21 zł
  • ulgowy* – 16 zł
  • rodzinny – 66 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
  • dziecięcy – 1 zł (dziecko do 3. roku, tj. do 36. miesiąca życia).

Weekendowe – od piątku do niedzieli i w święta:

  • normalny – 26 zł
  • ulgowy* – 21 zł
  • rodzinny – 81 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
  • dziecięcy – 1 zł (dziecko do 3. roku, tj. do 36. miesiąca życia).

*Na podstawie stosownego dokumentu: dzieci powyżej 3. roku życia (powyżej 36. miesiąca życia), uczniowie, studenci (do 26. roku życia), doktoranci (do 35. roku życia), emeryci, renciści, posiadacze karty ISIC i EURO 26, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

PARKING I DOJAZD

. Dla zwiedzających dostępne są dwa płatne parkingi: pierwszy obok Szpitala Ujastek, a drugi przy Alei Solidarności – zaraz przy zajezdni autobusowej Kombinat.

. Dojazd komunikacją miejską:

Tramwaj: 4, 21, 22 do przystanku KOMBINAT

Autobus: 117, 138, 139, 142, 163, 172, 174, 211, 242 do przystanku KOMBINAT

Partnerem Nowej Rezydencji jest Nowe Centrum Administracyjne.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu