d-prim – premiera płyty „Makemake” oraz wywiad !

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

7 stycznia br. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu producenta d-prim! „Makemake”. Album  jest już również dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych, w tym: m.in na Spotify, Tidal.Fizycznie natomiast możecie  krążek w formie vinyla nabyć na stronie artysty .

Szymon Danis to producent muzyczny który ukrywa się pod pseudonimem d-prim. Jego twórczość cechują mocne, bezkompromisowe  undergroundowe brzmienia. Produkuje muzykę już od 19 lat. Solowo tworzy muzykę elektroniczną i techno. Ale współtworzy muzykę i śpiewa w takich zespołach jak : IdiotHead, ASA ( All Sounds Allowed) czy Bipolar Bears.
Uważam że d-prim to prężnie rozwijający się producent współczesnego techno który tworzy niesamowite dźwięki,  i warto zwrócić uwagę na jego twórczość.Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Szymonem, gdzie rozmawialiśmy m.in  o muzyce elektronicznej, polskiej scenie  czy współczesnej roli techno.
Techno – gatunek muzyki rozrywkowej będący nurtem muzyki elektronicznej powstały w Detroit w latach 80. XX wieku. To muzyka elektroniczna o jednostajnym regularnym rytmie w metrum cztery czwarte. Klasyczne techno posiada stosunkowo szybkie tempo i wynosi około 120–140 uderzeń na minutę. Muzyka ta charakteryzuje się stosowaniem niemal wyłącznie syntetycznych bądź elektronicznie przetworzonych dźwięków, co odróżnia ją od muzyki house. Utwory tego gatunku nawiązują też do brzmień industrialnych. Niektóre utwory techno posiadają melodie lub wyraziste warstwy basowe, jednak w odróżnieniu od wielu innych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej te elementy nie są kluczowe dla gatunku.
Portal muzyki klubowej, portal muzyki elektronicznej
Początki techno sięgają późnych lat 70. oraz eksperymentalnej muzyki elektronicznej, komponowanej w tamtym okresie. Największy wkład w stworzenie fundamentów techno, ma niemiecka grupa Kraftwerk. Jednak właściwym miejscem i czasem powstania tego gatunku jest miasto Detroit połowy lat 80. Do protoplastów należą m.in. Juan Atkins, Derrick May, czy Kevin Saunderson, których muzyka zmieniła w owym czasie kształt sceny muzycznej tego miasta. Pierwsze użycie słowa techno w odniesieniu do konkretnego gatunku muzyki miało miejsce w 1988 roku. Nazwa gatunku pochodzi od tytułu utworu „Techno City” autorstwa Juana Atkinsa nagranego w 1984 roku W czasie trwania rozwoju techno wyłoniło się kilka podgatunków tego gatunku takich jak acid, czy też minimal. Wraz z upływem czasu muzyka ta stawała się coraz bardziej eksperymentalna. https://www.d-prim.com Facebook Behance – https://www.behance.net/deeprime You Tube Rozmawiał : Triple S Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Niesamowita okazja na zakupy książkowe!

Słońce przygrzewa, sezon urlopowy w pełni… można się wreszcie ZATRZYMAĆ na chwilę i zrobić coś dla siebie. Na przykład przeczytać książkę!

Read More...

Nadchodzi „Apokawixa”

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Prezentujemy spot kampanii teaserowej zapowiadającej film „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Read More...

„Kino na wakacje, taniej przez aplikację” – akcja sieci Helios!

Lato tego roku obfitować będzie w moc wakacyjnych premier. Poza fantastycznymi filmami w przeróżnych gatunkach, Helios przygotował dla

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu