Widzowie szturmują kina Helios – rekordowa frekwencja w weekend!

In Aktualności

Podczas ostatniego weekendu, w dniach 11-13 czerwca, aż 108 tysięcy osób obejrzało seanse w kinach Helios w całym kraju. To rekord frekwencji w multipleksach sieci po ich ponownym uruchomieniu w maju tego roku, odnotowany pomimo nadal obowiązującego 50-procentowego limitu sprzedaży miejsc. Filmowym hitem minionego weekendu był horror „Obecność 3. Na rozkaz diabła”, którego wynik otwarcia w Polsce aż o 20% przewyższył udane premierowe rezultaty poprzedniej części z 2016 roku.

Od piątku do niedzieli (11-13 czerwca), 50 kin sieci Helios zgromadziło przez wielkimi ekranami 108 tysięcy widzów. To dwa razy lepszy wynik niż ten odnotowany w poprzedni, czyli pierwszy weekend czerwca.
O takich rezultatach sieci Helios zdecydowało nie tylko umożliwienie odwiedzającym kina skorzystania od niedzieli z oferty barów z napojami i przekąskami, lecz przede wszystkim atrakcyjny repertuar.

Filmowym hitem minionego weekendu była kontynuacja serii horrorów – premierowa „Obecność 3. Na rozkaz diabła”. Tytuł ten obejrzało najwięcej widzów w całej Polsce, bo aż 145 tysięcy – i to przy 50-procentowym limicie sprzedaży biletów, obowiązującym obecnie w kinach.

Z takim poziomem frekwencji trzecia odsłona mrożącej krew w żyłach serii o 20% przewyższyła wynik weekendu otwarcia poprzedniej części – „Obecności 2”, wyświetlanej w 2016 roku, czyli na długo przed pandemią. Wówczas horror w pierwszych dniach po premierze obejrzało 114 tysięcy osób, co było uznawane za duży sukces tej produkcji. Film „Obecność 3”, dystrybuowany w Polsce przez Warner Bros. Entertainment Polska, w kinach sieci Helios obejrzało 50 tysięcy widzów.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. W tej chwili dysponuje 50 kinami mającymi łącznie 281 ekranów i niemal
53 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu