Widzowie szturmują kina Helios – rekordowa frekwencja w weekend!

In Aktualności

Podczas ostatniego weekendu, w dniach 11-13 czerwca, aż 108 tysięcy osób obejrzało seanse w kinach Helios w całym kraju. To rekord frekwencji w multipleksach sieci po ich ponownym uruchomieniu w maju tego roku, odnotowany pomimo nadal obowiązującego 50-procentowego limitu sprzedaży miejsc. Filmowym hitem minionego weekendu był horror “Obecność 3. Na rozkaz diabła”, którego wynik otwarcia w Polsce aż o 20% przewyższył udane premierowe rezultaty poprzedniej części z 2016 roku.

Od piątku do niedzieli (11-13 czerwca), 50 kin sieci Helios zgromadziło przez wielkimi ekranami 108 tysięcy widzów. To dwa razy lepszy wynik niż ten odnotowany w poprzedni, czyli pierwszy weekend czerwca.
O takich rezultatach sieci Helios zdecydowało nie tylko umożliwienie odwiedzającym kina skorzystania od niedzieli z oferty barów z napojami i przekąskami, lecz przede wszystkim atrakcyjny repertuar.

Filmowym hitem minionego weekendu była kontynuacja serii horrorów – premierowa “Obecność 3. Na rozkaz diabła”. Tytuł ten obejrzało najwięcej widzów w całej Polsce, bo aż 145 tysięcy – i to przy 50-procentowym limicie sprzedaży biletów, obowiązującym obecnie w kinach.

Z takim poziomem frekwencji trzecia odsłona mrożącej krew w żyłach serii o 20% przewyższyła wynik weekendu otwarcia poprzedniej części – “Obecności 2”, wyświetlanej w 2016 roku, czyli na długo przed pandemią. Wówczas horror w pierwszych dniach po premierze obejrzało 114 tysięcy osób, co było uznawane za duży sukces tej produkcji. Film “Obecność 3”, dystrybuowany w Polsce przez Warner Bros. Entertainment Polska, w kinach sieci Helios obejrzało 50 tysięcy widzów.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. W tej chwili dysponuje 50 kinami mającymi łącznie 281 ekranów i niemal
53 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Demon, który wraca – Abyzou już 10 lutego w kinach

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt.

Read More...

PALUCH / SŁOŃ w Klubie Stodoła!

13 kwietnia 2023 w Klubie Stodoła wystąpią czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hop - PALUCH oraz SŁOŃ! Bilety na wydarzenie dostępne w

Read More...

#wtonacjipromocji: BROS. Kiedy chłopak spotyka… Chłopaka. Komedia romantyczna jakiej jeszcze nie było już od 9 lutego 2023 na DVD!

Inteligentna i szczera komedia napisana przez znanego komika – Billy’ego Eichnera to pierwsza w historii, wyprodukowana przez duże studio

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu