„Nigdy nie miałam marzeń by zostać pisarką” – wywiad z Katarzyną Gacek.

In Literatura, Wywiady

Katarzyna Gacek  to pisarka i scenarzystka z ukończoną psychologią. Wiele powieści kryminalnych napisała i wydała wspólnie z Agnieszką Szczepańską. Między innymi: „Zabójczy spadek uczuć” czy „Zielony traban”.

Jest także autorką scenariuszy produkcji „ Anna Maria Wesołowska”. Współtworzyła scenariusz filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Razem z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci „Marek i czaszka jaguara”.

Oraz autorką bestsellerowej  powieść kryminalnej  „W jak morderstwo” , która została przeniesiona na duży ekran z plejadą polskich gwiazd. W filmie zobaczymy m.in. Annę Smołowik, Pawła Domagałę, Piotra Adamczyka czy Dorotę Segdę.

Właśnie w związku z premierą filmu miałem okazje porozmawiać z autorka książki odnośnie pracy nad powieścią i filmem, co było najtrudniejsze oraz czy główna bohaterka Magda to alter ego Katarzyny Gacek.

Zapraszam na wywiad z Katarzyną Gacek . Miłego odsłuchu.

O Filmie:

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

O Autorce:

Katarzyna Gacek – polska pisarka i scenarzystka. Ukończyła psychologię. Wiele powieści kryminalnych napisała i wydała wspólnie z Agnieszką Szczepańską. Są to między innymi Zabójczy spadek uczuć, Zielony trabant, Dogrywka oraz Mag i diabeł, Wisielec i księżyc, Moc i cesarzowa. Jest autorką scenariuszy produkcji Anna Maria Wesołowska (TVN), Przeznaczenie (Polsat) oraz Unia serc (TVP 3 Info). Współtworzyła scenariusz filmu Za niebieskimi drzwiami. Razem z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci Marek i czaszka jaguara. Sama opublikowała bestsellerową powieść kryminalną W jak morderstwo, jego kontynuację – Zemstę ze skutkiem śmiertelnym i cykl powieści dla dzieci Supercepcja.

Facebook: https://www.facebook.com/gacekpisze

Instagram: https://www.instagram.com/gacekpisze/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

One commentOn „Nigdy nie miałam marzeń by zostać pisarką” – wywiad z Katarzyną Gacek.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu