FUTUCYRK NA MOKOTOWIE

In Teatr

Nowoczesne Cyrkowe Show! Nowe technologie, naukowe ciekawostki, matematyczne zagwozdki!

Tego wieczoru zobaczycie nowoczesne cyrkowe show!  Pełne nowych technologii, naukowych ciekawostek i matematycznych  zagwozdek.

Znane z dzieciństwa hula hoopy – tutaj do obejrzenia w  wydaniu świecącym, w nowoczesnej choreografii. Publiczność zobaczy też  pokaz wywodzący się ze sztuki, tańca z ogniem, ale zamiast płonących  rekwizytów, będą specjalne, ze światłami led – dzięki którym artyści  mogą wyświetlać w powietrzu dowolną grafikę. Masażem dla mózgu będzie  żonglerka, a zmysły zostaną oszukane manipulacją tajemniczymi  przedmiotami jak buugengi, czy shaotici.

Najdziwniejszą postacią, jaką spotkacie tego wieczoru,  będzie niewątpliwie Dr. Acrylicstein. Szalony naukowiec, który w swoich  eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki. Niestety, nie  wszystkie doświadczenia idą do końca po jego myśli. Niekonwencjonalne  pomysły Acrylicsteina tworzą kabaretowy obraz zmagań z własnym sobą oraz  nieugiętymi prawami grawitacji.

Występujący wciągną Was w świat nowego cyrku,  czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w  swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla  cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i  teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i  nowymi technologiami.

Wystąpią:

Anna Dzilińska – Producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych (m.in „Warszawska Sceny Varieté”, czy “CyrkON” – pierwszych w Polsce  spektakli cyrkowych online). Współtwórczyni i artystka II Europejskiego  Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Od 12 lat pracuje w radiu – obecnie  jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (Radio Eska, Eska Rock,  Vox FM, Radio Plus, Radio Wawa). Artystka cyrkowa – od 5 lat zajmuje się  przede wszystkim tańcem z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety.  Prowadzi warsztaty i zajęcia.

Aleksandra Olszewska – Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej  Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem.  Współorganizowała projekt „Warszawska Scena Varieté”, organizuje również  projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online.  Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja  Klaunów. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Na co dzień uczy plastyki w  jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką  street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy  scenografie do spektakli cyrkowych.

Anna i Aleksandra razem tworzą „Brokatowe Rakiety”, to performerki  specjalizujące się w tańcu z hula hoop. Ich specjalnością są  energetyczne choreografie do nowoczesnej, nieoczywistej muzyki. W swoich show używają zarówno hula hoopów świecących w świetle UV, mieniących się brokatem, jak i LED-owych.

Kamil Dziliński – Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual,  organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w  Ostródzie. Magister pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.  Występuje i prowadzi warsztaty od 17-tu lat. Półfinalista i finalista  programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje głównie  na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził  warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych – jak European Juggling  Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection.  Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté”. Organizuje  również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe  online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady  Inwazja Klaunów.

Tomasz Piotrowski – Na cyrkowej scenie od ponad 10 lat. Dwukrotny finalista programu Mam  talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na  ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach  cyrkowych m.in:  3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych  “Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny  Varieté”  organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce  spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego  Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

Michał Shao Szałucho – Performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił  ponad dziesięć razy  w programie Mam Talent. Wziął udział w Koreańskim  TV show, oraz osiągnął ponad dwadzieścia milionów wyświetleń swoich  filmów w internecie. Od dziesięciu lat występuje na scenie jako Shao, a  od sześciu lat współtworzy grupę artystyczną MultiVisual. Obecnie skupia  się na tworzeniu nowych kinetycznych iluzji optycznych.Współtwórca i  artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

Kamil, Tomasz i Michal razem tworzą zespół Multivisual. To Finaliści V edycji Mam Talent. Grupa specjalizuje się w pokazach  artystycznych łączących w sobie elementy współczesnej sztuki cyrkowej,  iluzji z wykorzystaniem laserów oraz najnowocześniejszych rekwizytów  multimedialnych Ze swoimi pokazami występowali podczas największego festiwalu cyrkowego na świecie – Europejska Konwencji Żonglerskiej. Na swoim koncie mają występy w takich krajach jak Anglia, Niemcy, Czechy, Hiszpania, a nawet Seszele.

WSTĘP WOLNY

Organizatorzy:  Teatr Druga Strefa, The Brain Embassy , Lepszy Służewiec

Link do wydarzenia: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/futucyrk

Strona wydarzenia: https://www.teatr2strefa.pl

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu