FUTUCYRK NA MOKOTOWIE

In Teatr

Nowoczesne Cyrkowe Show! Nowe technologie, naukowe ciekawostki, matematyczne zagwozdki!

Tego wieczoru zobaczycie nowoczesne cyrkowe show!  Pełne nowych technologii, naukowych ciekawostek i matematycznych  zagwozdek.

Znane z dzieciństwa hula hoopy – tutaj do obejrzenia w  wydaniu świecącym, w nowoczesnej choreografii. Publiczność zobaczy też  pokaz wywodzący się ze sztuki, tańca z ogniem, ale zamiast płonących  rekwizytów, będą specjalne, ze światłami led – dzięki którym artyści  mogą wyświetlać w powietrzu dowolną grafikę. Masażem dla mózgu będzie  żonglerka, a zmysły zostaną oszukane manipulacją tajemniczymi  przedmiotami jak buugengi, czy shaotici.

Najdziwniejszą postacią, jaką spotkacie tego wieczoru,  będzie niewątpliwie Dr. Acrylicstein. Szalony naukowiec, który w swoich  eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki. Niestety, nie  wszystkie doświadczenia idą do końca po jego myśli. Niekonwencjonalne  pomysły Acrylicsteina tworzą kabaretowy obraz zmagań z własnym sobą oraz  nieugiętymi prawami grawitacji.

Występujący wciągną Was w świat nowego cyrku,  czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w  swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla  cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i  teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i  nowymi technologiami.

Wystąpią:

Anna Dzilińska – Producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka, lektorka, organizatorka spektakli cyrkowych (m.in “Warszawska Sceny Varieté”, czy “CyrkON” – pierwszych w Polsce  spektakli cyrkowych online). Współtwórczyni i artystka II Europejskiego  Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Od 12 lat pracuje w radiu – obecnie  jest wydawcą głównym newsroomu grupy ZPR media (Radio Eska, Eska Rock,  Vox FM, Radio Plus, Radio Wawa). Artystka cyrkowa – od 5 lat zajmuje się  przede wszystkim tańcem z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety.  Prowadzi warsztaty i zajęcia.

Aleksandra Olszewska – Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej  Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem.  Współorganizowała projekt “Warszawska Scena Varieté”, organizuje również  projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online.  Współtwórczyni i artystka II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja  Klaunów. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Na co dzień uczy plastyki w  jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką  street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy  scenografie do spektakli cyrkowych.

Anna i Aleksandra razem tworzą “Brokatowe Rakiety”, to performerki  specjalizujące się w tańcu z hula hoop. Ich specjalnością są  energetyczne choreografie do nowoczesnej, nieoczywistej muzyki. W swoich show używają zarówno hula hoopów świecących w świetle UV, mieniących się brokatem, jak i LED-owych.

Kamil Dziliński – Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual,  organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w  Ostródzie. Magister pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.  Występuje i prowadzi warsztaty od 17-tu lat. Półfinalista i finalista  programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje głównie  na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził  warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych – jak European Juggling  Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection.  Współorganizator spektakli “Warszawskiej Sceny Varieté”. Organizuje  również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe  online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady  Inwazja Klaunów.

Tomasz Piotrowski – Na cyrkowej scenie od ponad 10 lat. Dwukrotny finalista programu Mam  talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na  ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach  cyrkowych m.in:  3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych  “Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli “Warszawskiej Sceny  Varieté”  organizuje również projekt “CyrkON” – to pierwsze w Polsce  spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego  Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

Michał Shao Szałucho – Performer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Wystąpił  ponad dziesięć razy  w programie Mam Talent. Wziął udział w Koreańskim  TV show, oraz osiągnął ponad dwadzieścia milionów wyświetleń swoich  filmów w internecie. Od dziesięciu lat występuje na scenie jako Shao, a  od sześciu lat współtworzy grupę artystyczną MultiVisual. Obecnie skupia  się na tworzeniu nowych kinetycznych iluzji optycznych.Współtwórca i  artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów.

Kamil, Tomasz i Michal razem tworzą zespół Multivisual. To Finaliści V edycji Mam Talent. Grupa specjalizuje się w pokazach  artystycznych łączących w sobie elementy współczesnej sztuki cyrkowej,  iluzji z wykorzystaniem laserów oraz najnowocześniejszych rekwizytów  multimedialnych Ze swoimi pokazami występowali podczas największego festiwalu cyrkowego na świecie – Europejska Konwencji Żonglerskiej. Na swoim koncie mają występy w takich krajach jak Anglia, Niemcy, Czechy, Hiszpania, a nawet Seszele.

WSTĘP WOLNY

Organizatorzy:  Teatr Druga Strefa, The Brain Embassy , Lepszy Służewiec

Link do wydarzenia: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/futucyrk

Strona wydarzenia: https://www.teatr2strefa.pl

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: „Będziesz tego żałować”, czyli czas na nieszablonową serię

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Alicji Sinickiej. Autorka udowodniła, że mimo, że od lat

Read More...

#wtonacjipromocji: „Utracony element”, czyli jak czasami przedmiot potrafi łączyć ludzi

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Adrianny Rozbickiej. Autorka udowodniła, że potrafi po mistrzowsku prowadzić

Read More...

#wtonacjipromocji: „Niewybaczalne”, czyli Izabela Janiszewska wraca na salony!

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Izabeli Janiszewskiej. Autorka po raz kolejny udowodniła, że thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu