#wtonacjipromocji: „Najmro”, czyli nietypowa komedia akcji

In Kino, Promocja

Notkę prasową rozpoczyna zdanie brzmiące: „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Jest to dokładne streszczenie wspomnianego utworu. Jednak rozwijając informacje, należy dodać, że jest to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego.

fot. Dystrybucja Mówi Serwis

Opis fabuły

Mowa o legendarnym celebrycie z półświatka, który wymykał się organom ścigania, aż dwadzieścia dziewięć razy w czasach PRL-u. Najmrodzki był osobą, za którego głowę milicja oferowała milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny w latach 70. i 80. dwudziestego wieku śledziła cała Polska. Kobiety go uwielbiały, wręcz kochały, a mężczyźni go podziwiali. W filmie „Najmro” spotykamy się z losami bohatera, który wraz ze swoją „rodziną” okrada Pewexy po to, by żyć kolorowo w czasach, kiedy w Polsce niemalże wszystko było szare i zakazane. Najmrodzki uważał, że najważniejszymi zasadami w życiu jest wolność i dobra zabawa. Jednak było tak tylko do czasu, kiedy poznaje pewną dziewczynę. Wówczas pragnie zerwać dla niej ze światem, w którym tkwił od lat. Czy będzie umiał tego dokonać? Tego dowiecie się, wybierając się na film „Najmro”.

fot. Dystrybucja Mówi Serwis

Obsada „Najmro”

Główną rolę w tej produkcji odgrywa Dawid Ogrodnik. Aktor jest znany z takich filmów, jak np. „Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”, „Cicha noc”, „Obietnica”. Poza nim w obsadzie znajduje się Robert Więckiewicz (odgrywający rolę Barskiego), Rafał Zwierucha (Ujma), Masza Wągrocka (Tereska), Jakub Gierszał (Antos), Andrzej Andrzejewski (Teplic), Sandra Drzymalska (Młoda), Olga Bołądź (Gabi), Dorota Kolak (Mira). W rzadziej pojawiających się rolach widzimy takich aktorów jak m.in. Izabela Dąbrowska (odgrywającą rolę dyrektorki szkoły), Michał Czachor (sędzia), Tomasz Sapryk (ojciec Tereski), Barbara Jonak (technika kryminalistycznego).

fot. Dystrybucja Mówi Serwis

Twórcy filmu

Za reżyserię odpowiedzialny jest Mateusz Rakowicz. Co interesujące, to pochodzący z Gdańska rysownik jest również współautorem scenariusza. Stworzył go wspólnie z Łukaszem Maciejewskim. Z kolei przygotowaniem zdjęć zajął się Jacek Podgórski, muzyką Andrzej Smolik, efektami dźwiękowymi Zofia Moruś, montażem Sebastian Mialik, scenografią Anna Anosowicz, a kostiumami Marta Ostrowicz. Za produkcję odpowiedzialni są odpowiednio: Agnieszka Odorowicz i Andrzej Papis – producenci, Ewa Pawłowska – kierownictwo produkcji. Natomiast do kin film wprowadza Dystrybucja Mówi Serwis.

FAQ

Kiedy odbyła się premiera?
Po raz pierwszy wspomniana produkcja filmowa zostanie wyemitowana 17 września 2021 r.

Jakim gatunkiem filmowy jest produkcja pt. „Najmro”?
Znajduje się on w tego typu gatunkach jak film komediowy i przygodowy.

Gdzie mogę obejrzeć „Najmro”?
Film będzie dostępny w kinach w całej Polsce, takich jak Helios, Cinema City, Multikino.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: 25 lat pisania, a to dopiero początek! Hanna Cygler i “Córki tęczy”

29 września w Scenie Relax odbyło się spotkanie autorskie wokół książki "Córki tęczy" oraz 25 - lecie pracy twórczej

Read More...

Wiedźmy Kijowa: Miecz i krzyż – Wydawnictwo Insignis

Dziś prezentujemy Wam jedną z ciekawych październikowych premier Wydawnictwa Insignis. Już 12 października ukaże się książka dla fanów fantasy

Read More...

#wtonacjirozmowy.Tomasz Lubert – po O.N.A nie mamy już takich pop rockowych zespołów….

Założyciel takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, postanowił powrócić w wyjątkowym

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu