Nowy sezon w Teatrze Polskim w Warszawie

In Teatr

Na początku nowego sezonu w Teatrze Polskim zobaczycie widowiskowe „Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana. Ten rodzinny spektakl to prawdziwe wyzwanie dla teatru… Jak zrobić morską burzę na scenie?

Podroze_Guliwera_fot. Marta Ankiersztejn

Jak pokazać w teatrze Liliputy, które gadają z Guliwerem spacerując mu po nosie? Jak przedstawić olbrzymy, wobec których Guliwer jest mały jak najmniejszy palec? Jak sprawić by wielki orzeł, porwał Guliwera i wrzucił go do morza? Przyjdźcie i przekonajcie się!

Spektakl dla starszych dzieci i tych którzy są dziećmi podszyci. Tylko w Teatrze Polskim.

Mamy prezent – BILET DLA DZIECKA do lat 8 za 1 ZŁ* na „Podróże Guliwera” 11 i 12 września – dostępny w Kasie Głównej Teatru Polskiego.

www.teatrpolski.waw.pl/pl/spektakle/spektakle_w_repertuarze/?id_act=474

  *szczegóły promocji w regulaminie

Podroze_Guliwera_fot. Marta Ankiersztejn

* * *

W Roku Norwidowskim, w 200 rocznicę urodzin artysty, czytamy twórczość Cypriana Kamila Norwida na nowo. A jego „słowo jest ogień”. 23 września zapraszamy na spektakl „Słowo jest ogień” w reżyserii Szymona Kuśmidera tylko w Teatrze Polskim.

W scenariuszu autorstwa Janusza Majcherka wykorzystano teksty Cypriana Kamila Norwida oraz Konstantego Gaszyńskiego, Juliusza W. Gomulickiego, Andrzeja Edwarda Koźmiana, Kajetana Koźmiana, Zygmunta Krasińskiego, Teofila Lenartowicza, Władysława Mickiewicza, Czesława Miłosza, Marcelego Motty’ego, Aleksandra Niewiarowskiego, Jana Rosena, Zbigniewa Sudolskiego, Józefa Tokarzewicza, Antoniego Zaleskiego.

„To nie jest okolicznościowy spektakl wystawiony tylko z okazji Roku Norwida, ale poważny głos o polskiej niedoczynności intelektualnej.”  (z recenzji Tomasza Miłkowskiego)

www.teatrpolski.waw.pl/pl/spektakle/spektakle_w_repertuarze/?id_act=880

Podroze_Guliwera_fot. Marta Ankiersztejn

* * *

Teatr Polski zaprasza: VIII edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie pod hasłem „Chcecie bajki…?”

Zainteresowanie, z jakim spotyka się zawsze Festiwal Teatrów Młodzieżowych utwierdza nas w przekonaniu, że teatr jest dla Was nie tylko rozrywką, nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu, ale też pomysłem na życie i poszukiwaniem dróg opowiedzenia innym o sobie. W twórczości autorów, którzy byli bohaterami poprzednich edycji znaleźliście doskonały materiał do pracy zespołowej. Mamy nadzieję, że tym razem też tak będzie!

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pana Andrzeja Seweryna – Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Zapraszamy osoby w wieku 12-20 lat do nadsyłania spektakli (w tym monodramów).
NAGRODA GŁÓWNA: występ na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Warszawie
Czas trwania spektaklu: do 30 min
Termin nadsyłania nagranych spektakli: do 30 września

Więcej informacji:
www.teatrpolski.waw.pl/pl/aktualnosci/z_zycia_teatru/?id_act=2716

Warsztaty online do VIII Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki?” w Teatrze Polskim

Zapraszamy 7, 8 i 9 września 2021 zarówno uczniów, uczennice, nauczycieli, nauczycielki jak i instruktorów i instruktorki – wszystkich zainteresowanych poszczególnymi warsztatami, którzy chcą zgłosić się ze spektaklem do tegorocznej edycji VIII Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Warsztaty są bezpłatne.

Szczegółowe informacje na stronie Teatru Polskiego :
www.teatrpolski.waw.pl/pl/aktualnosci/z_zycia_teatru/?id_act=2723

* * *

Od 18 września rozpoczynamy nowy sezon Poranków Filozoficznych w Teatrze Polskim czyli cykl spotkań edukacyjnych, realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA, mający na celu zachęcenie dziecka do kreatywnego myślenia. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania i reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Podczas Poranków Filozoficznych w tym sezonie jak zawsze będziemy filozofować i dyskutować odnosząc się bezpośrednio do okoliczności, w których przyszło nam żyć.
Będziemy wyrażać własne opinie i słuchać swych rozmówców w atmosferze szacunku i próby wzajemnego zrozumienia.

Temat pierwszego spotkania w Teatrze Polskim : „Dobra rozmowa, czyli o otwartości na drugiego”.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach: 6–8 lat, 9–10 lat i 11–15 lat.

Szczegóły:
www.teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=886

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.

* * *

We wrześniu rozpoczynamy próby do listopadowej premiery „Wiśniowego sadu” w reżyserii Krystyny Jandy który zobaczycie na deskach Teatru Polskiego.

„Wiśniowy sad” to jedna z najlepszych sztuk Czechowa. „Wiśniowy sad”, a nie „sad wiśniowy”, jak podkreślał autor, bardzo zadowolony z tej dyskretnej gry słów.
Sad wiśniowy to część gospodarstwa zazwyczaj przynosząca dochód. Ale „wiśniowy sad” rodziny Raniewskich nie przynosi już zysków, zdziczał i rzadko rodzi owoce, których i tak nikt nie kupuje. Ten sad-symbol rośnie, by dawać właścicielom przekonanie, że choć część tego, co stworzyli trwa i nadal ma się dobrze.

Tymczasem świat się zmienia, a los starych drzew splata się z losami ludzi.

* * *

Pamiętajcie o naszych promocjach:
* Bilety dla studenta 15 zł
* Promocja 120 po 20 w każdym miesiącu
* Poniedziałki dla Seniora
* Promocje na bilety dla dzieci

Zapraszamy na naszą stronę internetową: teatrpolski.waw.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu