„KOBIETA, KTÓRA WPADAŁA NA DRZWI”, czyli urzekający muzodram z utworami Sinead O’Connor

In Teatr

„KOBIETA, KTÓRA WPADAŁA NA DRZWI” na podstawie tekstu Roddy Doyle’a urzekający muzodram z utworami Sinead O’Connor.Obok tego spektaklu nie da się przejść obojętnie. Nie da się go przemilczeć ani o nim zapomnieć.

fot.materiały prasowe.

Ta piękna opowieść w połączeniu z hipnotyzującym głosem Anety Todorczuk sprawi, że przepadniecie bez reszty.

Scenariusz i reżyseria: Adam Sajnuk

Aranżacje: Michał Lamża

Tłumaczenia piosenek: Pola Mikołajczyk

Autor: Roddy Doyle

 

ZESPÓŁ MUZYCZNY:

Joachim Łuczak – skrzypce

Wojciech Gumiński – kontrabas

Szymon Linette – instrumenty perkusyjne

Michał Lamża – instrumenty klawiszowe

Występuje: Aneta Todorczuk

Historia Pauli, pyskatej i sarkastycznej, zagubionej kobiety, matki czwórki dzieci, którą uzupełniają przejmujące utwory Sinead O’Connor w polskim tłumaczeniu. Jest to opowieść o szkole, dojrzewaniu, matce, dzieciach, pracy, mężczyznach i o miłości, która nie ma granic. Gęsta, hiperrealistyczna, niestroniąca od brutalności proza Roddy’ego Doyle’a w połączeniu z muzyką na żywo staje się manifestem współczesnej kobiety.

Inspiracją i ramą dla spektaklu opartego na tekście Roddy’ego Doylea „Kobieta, która wpadła na drzwi” są piosenki Sinead O’Connor z płyty „Universal Mother”, opowiadającej o doświadczeniu przemocy. I właśnie świetne muzyczne aranżacje Michała Lamży wraz z drapieżnym aktorstwem Anety Todorczuk napędzają ten spektakl.

„Historia przemocy”

Michał Centkowski – „Newsweek”

Ten spektakl ma siłę walca drogowego. Przejedzie przez wasze emocje bez litości!

Roman Praszyńsk – iViva.pl

Muzodram jest przejmującym wołaniem przeciw przemocy. Aktorka zachwyca skalą swoich możliwości, otwierając psychologiczne głębie kryjące się w bohaterce. Bo to także jej opowieść o potrzebie akceptacji, uznania, szacunku dla każdego człowieka, broniąca tzw. ludzi nieważnych.

“Przeciw przemocy”
Tomasz Miłkowski – „Przegląd”

MONODRAM ROKU wg Rude Rude Girl Jestem przekonana, że pokochacie Paulę od pierwszego wejrzenia, od pierwszych wypowiedzianych przez nią słów. Ta piękna opowieść w połączeniu z hipnotyzującym głosem Anety Todorczuk sprawi, że przepadniecie bez reszty.

Rude Rude Girl

Obok tego spektaklu nie da się przejść obojętnie. Nie da się go przemilczeń ani o nim zapomnieć. To, co zobaczymy na scenie, momenty z którymi się zderzymy, zostaną z nami na długo.

Agnieszka Kobroń – Afisz Teatralny

Za sprawą Adama Sajnuka i Anety Todorczuk, muzodram “Kobieta, która wpadała na drzwi” stał się nie tylko jedną z lepszych propozycji warszawskiej sceny teatralnej, ale też głosem kobiet, które nadal w czterech ścianach domu są ofiarami najbliższych sobie – wydawałoby się – ludzi.

Lidia Raś – Dziennik Gazeta Prawna

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji Ktoś rozpoczął polowanie…Recenzja książki “Polowanie na psy” Mieczysława Gorzki.

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Na początku grudnia

Read More...

#wtonacjirozmowy: Sylvia Wilczyńska o „Naznaczonych”-„Lubię łamać schematy i podróżować pomiędzy różnymi gatunkami”

„Naznaczeni” to kontynuacja wielowątkowego kryminału „Topielice” z elementami mitologii słowiańskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira. Drugi tom serii z prokurator

Read More...

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu