#wtonacjipromocji: „Narodziny Floty Awangarda tom I”, czyli czas początku Sojuszu…

In Literatura, Promocja

Jack Campbell wraca do enigmatycznego świata literatury, a my dzięki niemu do serii #wtonacjipromocji. Tym razem prezentuje czytelnikom pierwszy tom „Narodziny Floty Awangarda”. Powrót do świata „Zaginionej floty” to coś znacznie więcej, niż opowieść o początku Sojuszu…

fot. Fabryka Słów

Z jaką fabułą się spotykamy?

Prezentując opis książki w serii #wtonacjipromocji powiemy Wam, że głosi on, iż w czasie lektury tego tytułu czytelnik wyjdzie od założenia, że Ziemia przestała być centrum wszechświata. Po wynalezieniu napędu skokowego, pozwalającego podróżować w kosmosie z prędkością nadświetlną, ludzkość zakłada kolejne kolonie. Jednak ogromne odległości pomiędzy nowo zasiedlonymi układami oznaczają, że stary porządek i prawo międzygwiezdne, nadzorowane przez Ziemię, przestają istnieć.

Kiedy sąsiedni świat przypuszcza atak, młoda kolonia, Glenlyon, zwraca się o pomoc do Roberta Geary’ego, byłego oficera floty gwiezdnej oraz Mele Darcy, byłej szeregowej piechoty kosmicznej. Mając do dyspozycji jedynie zaimprowizowaną broń i kilkunastu ochotników muszą stawić czoła okrętom wojennym oraz uzbrojonym żołnierzom.

W obliczu kolejnych ataków i coraz większych strat zadawanych przez piratów jedyną nadzieją na odzyskanie pokoju jest Carmen Ochoa, „Czerwoniec” z pogrążonego w anarchii Marsa oraz Lochan Nakamura, przegrany polityk. Ta dwójka ma jednak plan – chcą położyć podwaliny pod wspólną obronę, co pewnego dnia może przekształcić się w sojusz. Jeśli jednak ich wysiłki spełzną na niczym, rosnąca w siłę potęga agresorów może zmienić te odległe rejony kosmosu, będące ostoją wolności, w pola bitew pierwszych gwiezdnych imperiów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, którym jest Wydawnictwo Fabryka Słów i został wykorzystany na potrzeby tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji.

Dane techniczne publikacji

„Narodziny floty Awangarda tom I” to powieść znajdująca się w serii „Narodziny floty”, autorstwa Jacka Campbella, a wydana w Polsce przez Fabrykę Słów Sp. z o. o. Oryginalnym językiem jest angielski, a za tłumaczenie na nasz rodzimy język odpowiada Dominika Schimscheiner. I gwarantujemy, że warto ją przeczytać w obu wersjach językowych, gdyż w obu wersjach językowych da się usłyszeć melodyjność tekstu.

Oficjalna premiera nastąpi 17 września 2021 r. I poza tym warto pamiętać, że powieść liczy 434 strony, a jej oprawa jest broszurowa. Książkę możecie kupić na terytorium całej Polski, choć my w szczególny sposób zachęcamy Was do zakupu ze strony samego wydawnictwa, jakim jest Fabryka Słów.

Patroni medialni

Jednak nie tylko my tworzymy teksty, takie jak np. #wtonacjipromocji, związane z tą pozycją. Poza wtonacjikultury.pl patronami medialnymi „Narodzin floty Awangardy tom I” są również: Bestiariusz, Duże Ka, Enklawa Network, Fantasmarium, Fantastyka Moim Życiem, Kosz z Książkami, a także Lubię Czytać, Opętani Czytaniem oraz Paradoks.net.pl, Poltergeist, Secretum i Sztukater. Serdecznie zachęcamy również do odwiedzenia ich stron.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu 3

Do księgarń trafił właśnie 3. tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. „PAN LODOWEGO OGRODU 3” Jarosława Grzędowicza Pierwszy tom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu