Wyreguluj swój wzmacniacz i podkręć go na maksimum z nowym zestawem od Grupy LEGO: LEGO® Ideas Fender® Stratocaster®

In Aktualności, Free Time

Grupa LEGO zapowiada nowy zestaw LEGO® Ideas Fender® Stratocaster™ – stworzony przez fana LEGO Ideas, projektanta Tomáša Letenaya.

fot.materiały prasowe

Na kultowej gitarze Fender® Stratocaster® grały zarówno słynne legendy muzyki, jak i wschodzący artyści. Jej charakterystyczne brzmienie stało się ogólnobranżowym standardem słyszalnym wszędzie tam, gdzie w utworze pojawia się gitara – niezależnie od gatunku muzycznego. Teraz legendarny instrument muzyczny został pieczołowicie odtworzony w formie klocków LEGO.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem starego, dobrego rock’n’roll’a, indie rocka, R&B, heavy metalu, czy po prostu miłośnikiem muzyki – model LEGO przedstawiający gitarę Fender Stratocaster z lat 70-tych z pewnością będzie przyciągał uwagę. Dodatkowo istnieje możliwość zbudowania tej kultowej gitary w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej lub czarnej.

Gitara posiada sześć strun, ruchome stroiki oraz ramię tremolo, które pozwala na uzyskanie wszystkich rodzajów dźwięku, z jakimi tylko może sobie poradzić jej posiadacz. Do zestawu dołączony jest składany statyw, pedał nożny i wzmacniacz, którego tylną i górną pokrywę można zdjąć. Wówczas podziwiać można wnętrze głośników, okablowanie czy dopracowane szczegóły, takie jak lampy, głośnik i płyta główna.

fot.materiały prasowe

LEGO® Ideas Fender® Stratocaster®

Tomáš Letenay, fan LEGO ze Słowacji, pierwotnie zgłosił swój pomysł do konkursu LEGO Ideas Music to Our Ears, a komisji opiniującej w Grupie LEGO tak bardzo spodobało się to dzieło, że zleciła jego wykonanie. „Kiedy byłem nastolatkiem, grałem na gitarze elektrycznej i zawsze marzyłem o posiadaniu Fender Stratocaster – ale nie było mnie stać na ten model. Dzięki konkursowi LEGO Ideas mogłem zbudować ją z klocków LEGO.

Stratocaster był moją przepustką do świata muzyki – naprawdę cieszy mnie widok mojego projektu ustawionego na stojaku. Mam nadzieję, że inni fani gitar będą czerpać z jej budowania tyle radości, co ja” – powiedział Tomáš, komentując swoją ideę, którą przekuto w rzeczywistość.

O powodach, dla których wybrano projekt Tomáša przez Grupę LEGO Federico Begher, Wiceprezes Globalnego Marketingu w Grupie LEGO, powiedział: „Gitara Fender Stratocaster jest kultowa – była fundamentem wielu niesamowitych piosenek na przestrzeni lat. Mamy świadomość tego, że wielu naszych fanów pasjonuje się muzyką. Mamy nadzieję, że będą czerpać przyjemność z dopracowanych detali w tym modelu – nie tylko samej gitary, ale również w akcesoriach, takich jak pasek lub wzmacniacz”.

fot.materiały prasowe

Jedna z najważniejszych gitar elektrycznych w historii muzyki – Fender Stratocaster – to elegancki, optymalnie funkcjonujący instrument, który został opracowany w ścisłej współpracy z wieloma artystami. Zaprojektowano go w taki sposób, aby spełniał potrzeby wszystkich muzyków: od początkujących, poprzez hobbystów, a kończąc na największych legendach gitarowych wszechczasów. Stratocaster jest niczym innym jak ikoną. Od momentu powstania w 1954, Stratocaster zdążył ugruntować swoją pozycję na szczycie łańcucha, a jego wyprofilowany korpus stał się synonimem wszystkich gitar elektrycznych.

Model Fender Stratocaster został zaprojektowany, aby pomóc artystom w wyzwoleniu swojej kreatywności. Wiele dekad później model ten nadal jest pionierem przyszłości gry na gitarze dzięki swojemu wyrazistemu brzmieniu oraz niezaprzeczalnemu wpływowi na muzykę popularną” – mówi Richard Bussey, Wiceprezes Fender ds. Akcesoriów, Lifestyle’u oraz Licencjonowania. – „Przez lata Stratocaster zyskał miano kultowego – podobnie jak Grupa LEGO. Połączenie tych dwóch marek to niezwykle ważny moment dla pasjonatów gitary oraz miłośników klocków LEGO”.

Zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster będzie dostępny od 1 października 2021 roku w sklepach LEGO oraz na stronie https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-ideas-fender-stratocaster-21329 w rekomendowanej cenie detalicznej 449,99 PLN.

fot.materiały prasowe

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: PRODUKT LEGO® (21329)

 • Wiek – 18+
 • Wymiary modelu (Stratocaster):
  • Wysokość: 36cm
  • Szerokość: 11cm
  • Głębokość/grubość: 4.069 cm z whammy barem (3.236 cm bez niego)
 • 1 074 części
 • Posiada niezwykłe detale takie jak: 6 strun, ruchome stroiki, ramię tremolo, dodatkowy wzmacniacz i pedał nożny oraz składany stojak, na którym można postawić model.
 • Cena: 449,99 PLN

O Grupie LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.LEGO.com.

O platformie LEGO Ideas

LEGO® Ideas oferuje fanom możliwość zgłaszania własnych projektów z klocków z szansą, że ich koncepcja zostanie wcielona w życie z pomocą mistrzów konstrukcji LEGO i otrzyma udział w zyskach.

O FENDER MUSICAL INSTRUMENTS CORPORATION:

Od 1946 roku Fender rewolucjonizował muzykę oraz kulturę jako jeden z globalnie wiodących producentów, sprzedawców i dystrybutorów instrumentów muzycznych. Fender Musical Instruments Corporation (FMIC), którego portfolio marek własnych i licencjonowanych obejmuje gitary Fender®, Squier®, Gretsch®, Jackson®, EVH®, Charvel® and Bigsby®, charakteryzuje się podejściem skupionym na muzyku, dzięki czemu możliwe jest tworzenie najwyższej jakości instrumentów i cyfrowych doświadczeń w obrębie różnych gatunków muzycznych.

W 2015 roku, cyfrowy dział firmy Fender wprowadził nowy ekosystem produktów i interaktywnych doświadczeń, które mają towarzyszyć graczom na każdym etapie ich muzycznej podróży. Obejmuje to innowacyjne aplikacje i platformy edukacyjne zaprojektowane tak, aby uzupełniać gitary, wzmacniacze, pedały efektowe, akcesoria i sprzęt pro audio firmy Fender oraz aby inspirować grających poprzez angażujące doświadczenia muzyczne. FMIC ma na celu uwolnienie mocy muzycznej ekspresji wśród wszystkich instrumentalistów: od początkujących po legendy tworzące historię. W 2021 roku Fender świętuje 75 lat udostępniania artystom „skrzydeł do latania”, kontynuując wizję swojego założyciela – Leo Fendera – i łącząc grających poprzez wspólną miłość do muzyki.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu