Wyreguluj swój wzmacniacz i podkręć go na maksimum z nowym zestawem od Grupy LEGO: LEGO® Ideas Fender® Stratocaster®

In Aktualności, Free Time

Grupa LEGO zapowiada nowy zestaw LEGO® Ideas Fender® Stratocaster™ – stworzony przez fana LEGO Ideas, projektanta Tomáša Letenaya.

fot.materiały prasowe

Na kultowej gitarze Fender® Stratocaster® grały zarówno słynne legendy muzyki, jak i wschodzący artyści. Jej charakterystyczne brzmienie stało się ogólnobranżowym standardem słyszalnym wszędzie tam, gdzie w utworze pojawia się gitara – niezależnie od gatunku muzycznego. Teraz legendarny instrument muzyczny został pieczołowicie odtworzony w formie klocków LEGO.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem starego, dobrego rock’n’roll’a, indie rocka, R&B, heavy metalu, czy po prostu miłośnikiem muzyki – model LEGO przedstawiający gitarę Fender Stratocaster z lat 70-tych z pewnością będzie przyciągał uwagę. Dodatkowo istnieje możliwość zbudowania tej kultowej gitary w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej lub czarnej.

Gitara posiada sześć strun, ruchome stroiki oraz ramię tremolo, które pozwala na uzyskanie wszystkich rodzajów dźwięku, z jakimi tylko może sobie poradzić jej posiadacz. Do zestawu dołączony jest składany statyw, pedał nożny i wzmacniacz, którego tylną i górną pokrywę można zdjąć. Wówczas podziwiać można wnętrze głośników, okablowanie czy dopracowane szczegóły, takie jak lampy, głośnik i płyta główna.

fot.materiały prasowe

LEGO® Ideas Fender® Stratocaster®

Tomáš Letenay, fan LEGO ze Słowacji, pierwotnie zgłosił swój pomysł do konkursu LEGO Ideas Music to Our Ears, a komisji opiniującej w Grupie LEGO tak bardzo spodobało się to dzieło, że zleciła jego wykonanie. „Kiedy byłem nastolatkiem, grałem na gitarze elektrycznej i zawsze marzyłem o posiadaniu Fender Stratocaster – ale nie było mnie stać na ten model. Dzięki konkursowi LEGO Ideas mogłem zbudować ją z klocków LEGO.

Stratocaster był moją przepustką do świata muzyki – naprawdę cieszy mnie widok mojego projektu ustawionego na stojaku. Mam nadzieję, że inni fani gitar będą czerpać z jej budowania tyle radości, co ja” – powiedział Tomáš, komentując swoją ideę, którą przekuto w rzeczywistość.

O powodach, dla których wybrano projekt Tomáša przez Grupę LEGO Federico Begher, Wiceprezes Globalnego Marketingu w Grupie LEGO, powiedział: „Gitara Fender Stratocaster jest kultowa – była fundamentem wielu niesamowitych piosenek na przestrzeni lat. Mamy świadomość tego, że wielu naszych fanów pasjonuje się muzyką. Mamy nadzieję, że będą czerpać przyjemność z dopracowanych detali w tym modelu – nie tylko samej gitary, ale również w akcesoriach, takich jak pasek lub wzmacniacz”.

fot.materiały prasowe

Jedna z najważniejszych gitar elektrycznych w historii muzyki – Fender Stratocaster – to elegancki, optymalnie funkcjonujący instrument, który został opracowany w ścisłej współpracy z wieloma artystami. Zaprojektowano go w taki sposób, aby spełniał potrzeby wszystkich muzyków: od początkujących, poprzez hobbystów, a kończąc na największych legendach gitarowych wszechczasów. Stratocaster jest niczym innym jak ikoną. Od momentu powstania w 1954, Stratocaster zdążył ugruntować swoją pozycję na szczycie łańcucha, a jego wyprofilowany korpus stał się synonimem wszystkich gitar elektrycznych.

Model Fender Stratocaster został zaprojektowany, aby pomóc artystom w wyzwoleniu swojej kreatywności. Wiele dekad później model ten nadal jest pionierem przyszłości gry na gitarze dzięki swojemu wyrazistemu brzmieniu oraz niezaprzeczalnemu wpływowi na muzykę popularną” – mówi Richard Bussey, Wiceprezes Fender ds. Akcesoriów, Lifestyle’u oraz Licencjonowania. – „Przez lata Stratocaster zyskał miano kultowego – podobnie jak Grupa LEGO. Połączenie tych dwóch marek to niezwykle ważny moment dla pasjonatów gitary oraz miłośników klocków LEGO”.

Zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster będzie dostępny od 1 października 2021 roku w sklepach LEGO oraz na stronie https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-ideas-fender-stratocaster-21329 w rekomendowanej cenie detalicznej 449,99 PLN.

fot.materiały prasowe

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: PRODUKT LEGO® (21329)

 • Wiek – 18+
 • Wymiary modelu (Stratocaster):
  • Wysokość: 36cm
  • Szerokość: 11cm
  • Głębokość/grubość: 4.069 cm z whammy barem (3.236 cm bez niego)
 • 1 074 części
 • Posiada niezwykłe detale takie jak: 6 strun, ruchome stroiki, ramię tremolo, dodatkowy wzmacniacz i pedał nożny oraz składany stojak, na którym można postawić model.
 • Cena: 449,99 PLN

O Grupie LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.LEGO.com.

O platformie LEGO Ideas

LEGO® Ideas oferuje fanom możliwość zgłaszania własnych projektów z klocków z szansą, że ich koncepcja zostanie wcielona w życie z pomocą mistrzów konstrukcji LEGO i otrzyma udział w zyskach.

O FENDER MUSICAL INSTRUMENTS CORPORATION:

Od 1946 roku Fender rewolucjonizował muzykę oraz kulturę jako jeden z globalnie wiodących producentów, sprzedawców i dystrybutorów instrumentów muzycznych. Fender Musical Instruments Corporation (FMIC), którego portfolio marek własnych i licencjonowanych obejmuje gitary Fender®, Squier®, Gretsch®, Jackson®, EVH®, Charvel® and Bigsby®, charakteryzuje się podejściem skupionym na muzyku, dzięki czemu możliwe jest tworzenie najwyższej jakości instrumentów i cyfrowych doświadczeń w obrębie różnych gatunków muzycznych.

W 2015 roku, cyfrowy dział firmy Fender wprowadził nowy ekosystem produktów i interaktywnych doświadczeń, które mają towarzyszyć graczom na każdym etapie ich muzycznej podróży. Obejmuje to innowacyjne aplikacje i platformy edukacyjne zaprojektowane tak, aby uzupełniać gitary, wzmacniacze, pedały efektowe, akcesoria i sprzęt pro audio firmy Fender oraz aby inspirować grających poprzez angażujące doświadczenia muzyczne. FMIC ma na celu uwolnienie mocy muzycznej ekspresji wśród wszystkich instrumentalistów: od początkujących po legendy tworzące historię. W 2021 roku Fender świętuje 75 lat udostępniania artystom „skrzydeł do latania”, kontynuując wizję swojego założyciela – Leo Fendera – i łącząc grających poprzez wspólną miłość do muzyki.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu 3

Do księgarń trafił właśnie 3. tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. „PAN LODOWEGO OGRODU 3” Jarosława Grzędowicza Pierwszy tom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu