Jakub Małecki, Maria Peszek, Nocny Kochanek i Kuba Badach gośćmi cyklu Premiera online

In Muzyka, Wydarzenia

W najbliższy piątek, 24 września, na półki sklepów i do serwisów streamingowych trafią dwa albumy polskich wykonawców: „Stosunki Międzynarodowe” Nocnego Kochanka i edycja specjalna płyty „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha” Kuby Badacha. Jeszcze przed premierą wykonawcy opowiedzą o nich fanom podczas spotkań z cyklu Premiera online.

fot. materiały prasowe

Na pytania o najnowszy materiał odpowie także Maria Peszek, która kilka dni temu wydała krążek „Ave Maria”. Nie zabraknie też atrakcji dla czytelników. W studiu Empiku zagości Jakub Małecki, który powraca z książką „Święto ognia”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

fot. materiały prasowe

Jakub Małecki – poniedziałek, 20 września, godz. 18:00 spotkanie w ramach Premiery Online.

Jakub Małecki powraca z zupełnie nową powieścią. „Święto ognia” (Wydawnictwo SQN) to kameralna historia o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. Prawa do ekranizacji, jeszcze przed publikacją książki, zakupiła wytwórnia Opus Film, producent m.in. „Idy” i „Zimnej wojny”. Z okazji premiery powieści odbędzie się spotkanie z cyklu Premiera online z udziałem pisarza. Rozmowę z Jakubem Małeckim poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Łucja wierzy, że przed wspomnieniami uratuje ją balet. Nastka obserwuje świat przez okno z taką uwagą, że zdarza jej się przenosić w innych ludzi. Ich ojciec coraz częściej ucieka do jedynego miejsca, w którym czuje, że żyje naprawdę. Każde z nich po swojemu obłaskawia przeszłość – opis wydawcy.

fot. materiały prasowe

Nocny Kochanek – środa, 22 września, godz. 18:00

Już 24 września ukaże się nowy album zespołu Nocny Kochanek – „Stosunki Międzynarodowe”. Dwa dni wcześniej członkowie grupy zawitają w studiu Empiku, aby opowiedzieć o projekcie. Rozmowę z muzykami poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, zespół rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Przez kilka lat grania zespół zaliczył największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce.

Nocny Kochanek gośćmi cyklu Premiera online

W „Stosunkach Międzynarodowych” najważniejsze są teksty. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

Na spotkanie z zespołem zaprasza Empik wspólnie z e-Muzyka oraz Going.

fot. materiały prasowe

Kuba Badach – czwartek, 23 września, godz. 18:00

Z okazji premiery reedycji albumu „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”, wydanego w 2009 roku, odbędzie się spotkanie online z Kubą Badachem. Muzyk opowie o swoich doświadczeniach w koncertowaniu z kultowym już repertuarem oraz niespodziankach czekających na słuchaczy edycji specjalnej.

Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać. Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym.

Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego – wspomina Kuba Badach.

Premiera online Empiku już od 20 września.

Wówczas na krążku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem”, „C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza.

Edycja specjalna została wzbogacona o 2 bonus tracki: „W złotych kroplach deszczu” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz „Czarny Ali Baba” – zarejestrowany w trakcie koncertu w Filharmonii Częstochowskiej. Ponadczasowe utwory w wykonaniu Badacha zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski.

Na spotkanie z Kubą Badachem zaprasza Empik wspólnie z Agorą, BIG BEM Agencją Artystyczną oraz Going

fot. materiały prasowe

Maria Peszek – czwartek, 23 września, godz. 20:00

Maria Peszek po pięciu latach od wydania krążka „Karabin” prezentuje zupełnie nowy materiał. Z okazji premiery płyty „Ave Maria” artystka weźmie udział w spotkaniu autorskim online. Opowie m.in. o tym, jakie doświadczenia przekuła w piosenki, które złożyły się na premierowy album. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

„Ave Maria” to płyta o miłości w trudnych czasach, kiedy widzimy strach w oczach własnych rodziców i rezygnację w oczach własnych dzieci. Może chwilami zaboleć, ale w efekcie przynosi ukojenie, jak dobre lekarstwo, które musi być gorzkie. Maria Peszek zapowiada, że to najpiękniejszy album, jaki nagrała.

Na płycie znajduje się 10 utworów, w tym single „VIRUNGA”, „AVE MARIA” i „J*BIĘ TO WSZYSTKO” oraz „BARBARKA”. Producentem muzycznym i współkompozytorem wszystkich piosenek jest Kamil Pater.

Na spotkanie z Marią Peszek zaprasza Empik wspólnie z Mystic Production oraz Going.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

One commentOn Jakub Małecki, Maria Peszek, Nocny Kochanek i Kuba Badach gośćmi cyklu Premiera online

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu