Muzyczne inspiracje Joanny Okuniewskiej. Nowy oryginalny podcast w Empik Music

In Audiobooki, Muzyka

Od 9 listopada w aplikacji Empik Music będzie ukazywał się cykl „Muzyczka Okuniewskiej”. Jedna z najpopularniejszych polskich podcasterek opowie w nim między innymi o najważniejszych piosenkach swojego życia. Jaka historia z życia autorki wiąże się z piosenkami Spice Girls? Kto zaraził Okuniewską muzyką Joy Division? Dowiemy się już wkrótce.

Joanna Okuniewska jest postacią znaną wszystkim fanom podcastów – formatu, który na przestrzeni ostatnich dwóch lat przebojem wdarł się do medialnego mainstreamu. Jej serie „Tu Okuniewska” oraz „Ja i moje przyjaciółki idiotki” zaliczają się do najpopularniejszych tytułów w tym segmencie produkcji audio. W swoich podcastach autorka w lekki, komediowy sposób opisuje życiowe perypetie swoje oraz rosnącej społeczności słuchaczy i słuchaczek. Nie stroni również od licznych nawiązań do ulubionej muzyki – każdy „idiotkowy” odcinek ilustruje wybrana przez Okuniewską piosenka.

– Joannę Okuniewską znamy doskonale jako jedną z najzabawniejszych i najbardziej angażujących autorek podcastów w Polsce. Wątki muzyczne są nieodłączną częścią opowiadanych przez nią historii, stąd pomysł na ich rozwinięcie w formie osobnego projektu był zupełnie naturalny – mówi Kuba Ambrożewski, brand manager Empik Music.

W nadchodzących miesiącach Empik Music opublikuje pierwszą serię podcastu, na którą złoży się dwanaście premierowych odcinków „Muzyczki”. W pierwszym odcinku pt. „Piosenki, co grzeją serce skute lodem” Joanna Okuniewska prezentuje utwory, bez których nie wyobraża sobie swojego muzycznego świata.

Nowy podcast w Empik Music

– Jakbym z Wami szła na randkę i chciała Wam pokazać odrobinę swoich uczuć, jakichś najbarwniejszych wspomnień, albo pokazać coś, co mnie najbardziej muzycznie opisuje, to puściłabym Wam te piosenki – mówi o wybranych kompozycjach autorka podcastu.

W kolejnych odcinkach Okuniewska przedstawi między innymi swoje „Klasyczki”, czyli ulubione piosenki z czasów dziecięcych i nastoletnich czy też „Piosenki w spadku po ex”, nawiązujące do „idiotkowych” historii o rozstaniach. Jaka historia z życia autorki wiąże się z piosenkami Spice Girls? Kto zaraził Okuniewską muzyką Joy Division? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w następnych odcinkach podcastu Joanny Okuniewskiej publikowanych w każdy wtorek w aplikacji Empik Music.

„Muzyczka Okuniewskiej” to kolejny w ostatnim czasie format oryginalny Empik Music po „Rozmowach Metza” – podcaście muzycznym prowadzonym przez dziennikarza Piotra Metza.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu 3

Do księgarń trafił właśnie 3. tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. „PAN LODOWEGO OGRODU 3” Jarosława Grzędowicza Pierwszy tom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu