Czasem wystarczy zaledwie chwila, by nasze życie zamieniło się w koszmar… | Thriller psychologiczny „Więzy krwi” od 26.10. w księgarniach!

In Literatura

Wciągająca fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji, nieustanne napięcie oraz dwa pozornie niepowiązane ze sobą wątki, które opowiadają przerażającą historię. „Więzy krwi” to nie tylko niesłychanie mroczny thriller, ale również emocjonująca opowieść o tym, dokąd mogą zaprowadzić człowieka zazdrość i nienawiść. J.T. Ellison, wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerów „New York Timesa”, udowadnia w niej, że czasem wystarczy zaledwie chwila, by nasze życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, a jedno wydarzenie może zapoczątkować cały szereg innych, powodując efekt domina, nad którym nie sposób zapanować. Premiera powieści „Więzy krwi” już 26 października!

Siedemnastoletnia Mindy Wright, utalentowana narciarka odnosząca sukcesy, startuje w niezwykle ważnych zawodach. Zwycięstwo zagwarantuje jej bowiem miejsce w reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podczas jednego ze zjazdów ulega jednak poważnemu wypadkowi i doznaje otwartego złamania nogi. Widmo przekreślonej kariery sportowej traci jednak na znaczeniu, gdy w trakcie operacji lekarze odkrywają, że nastolatka ma ciężką postać białaczki. Jedyną nadzieją na wyzdrowienie jest przeszczep komórek macierzystych. Zazwyczaj dawców szpiku szuka się wśród osób spokrewnionych z chorym pacjentem, więc rodzice, Lauren i Jasper Wrightowie, zostają poddani badaniu zgodności tkankowej. Wyniki testów ujawniają szokujące fakty: okazuje się bowiem, że Mindy i jej rodziców nie łączą więzy krwi.

„Więzy krwi” od 26.10. w księgarniach!

Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, którego stawką jest życie dziewczyny. Czy to możliwe, by w szpitalu doszło do pomyłki i Mindy jako noworodek została zamieniona z innym dzieckiem? A może w grę wchodzi coś o wiele bardziej złowrogiego? Prowadzone w gąszczu kłamstw i tajemnic działania, by odkryć prawdę przyczynią się do rozpadu rodziny Wrightów, narażając niewinnych ludzi na niebezpieczeństwo. I znajdzie się w tym wszystkim ktoś, kto za wszelką cenę nie pozwoli, by jego mroczny sekret ujrzał światło dzienne…

Misterna, wciągająca fabuła, na którą składają się dwa przeplecione ze sobą wątki czasowe: jeden rozgrywający się współcześnie w zimowej scenerii Kolorado i dotyczący losów Mindy oraz drugi przybliżający wydarzenia, do których doszło w latach 90. na oddziale szpitala psychiatrycznego w Nashville. „Więzy krwi” to przykład świetnie skonstruowanego, dynamicznego i porywającego dreszczowca, który zapewnia doskonałą kryminalną rozrywkę okraszoną mnóstwem emocji i adrenaliny. J.T. Ellison, jak przystało na doświadczoną pisarkę, po mistrzowsku dawkuje napięcie. Stopniowo odkrywa kolejne warstwy swojej opowieści, które ujawniają prawdę o narodzinach Mindy. W tym thrillerze nie brakuje również poważniejszych tematów – amerykańska autorka w posłowiu przyznaje, że pisząc „Więzy krwi”, chciała zwrócić uwagę czytelników na problem depresji, zaburzeń psychicznych i samobójstwa.

Rekomendacje zagranicznych mediów

„Zachwycający thriller! J.T. Ellison pokazuje, że jest w mistrzowskiej formie”. – „Publishers Weekly”

„Wciągająca historia z poruszającym przesłaniem”. – „Booklist”

„Świetne tempo i pomysłowa fabuła. Błyskotliwy thriller pełen szokujących odkryć”. – „Kirkus Reviews”


J.T. Ellison pisarka amerykańska, bestsellerowa autorka „New York Timesa” i „USA Today”, ma na swoim koncie ponad dwadzieścia pięć powieści, które zostały przetłumaczone na dwadzieścia osiem języków, łącznie sprzedała kilka milionów swoich książek.Laureatka wielu nagród, współprowadząca program telewizyjny „A Word on Words”, który otrzymał Nagrodę Emmy. Wraz z mężem mieszka w Nashville, gdzie toczy się akcja jej powieści.

Zachęcamy do śledzenia naszych profili poświęconych thrillerom i kryminałom:

https://www.instagram.com/muza.shadows/

https://www.facebook.com/MuzaShadows

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Black Week w Audiotece – tysiące audiobooków w promocyjnych cenach

Audioteka, w ramach tegorocznego Black Friday, przygotowała dla swoich klientów aż tydzień obniżek. Black Week w Audiotece to tysiące audiobooków dostępnych z

Read More...

Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach pokazy specjalne.

Czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące! Już 30 grudnia

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu