#wtonacjirecenzji: God Of War Ragnarök. Gniew Kratosa zawitał do Nordyckiego Panteonu… I jest jeszcze lepszy niż kiedykolwiek.

In Free Time, Gry pod pada

Czyżby była to najlepsza odsłona serii? 

Osobiście zacząłem serię bardzo późno, bo dopiero od God Of War (2018), która opowiadała o przygodach Kratosa w czasach odejścia od przemocy.  W międzyczasie musiał wychować syna Atreusa, któremu niedawno zmarła matka. Głównym celem gry jest rozsypanie prochów matki Atreusa na najwyższej górze światów. Oczywiście podczas podróży natrafiamy na parę przeciwników oraz bogów, Kratos z niechęcią musi więc wrócić do przemocy.                                                                                                                            Przyznam że God Of War (2018) nie był dla mnie tytułem wyśmienitym, fabuła była bardzo powolna, a mechaniki gry nie wciągały tak bardzo. Mimo to nie była to zła gra. Warto też pochwalić ścieżkę dźwiękową, która była naprawdę zacna.

Ragnarök nadchodzi

W nowej części gry, czas na Ragnarök. W siedmiu światach zaczęło się Fimbulwinter, a Thor wraz z Odynem, składają wizytę do domu Kratosa. Odyn próbuje przekonać Atreusa do dołączenia do Asgardu. Atreus jest jednak pewny, że tego nie zrobi, choć pewna przepowiednia nazywa Atreusa “Lokim”, który dołącza do Odyna. Ta sama przepowiednia mówi również o śmierci Kratosa.

God of War Ragnarök – Story Trailer | PS5&PS4 z kanału PlayStation Polska na YouTube

Jak się w to gra?

W odróżnieniu od większości przygodówek, gra zachwyca pod względem mechaniki walki. Drzewko umiejętności, przyjemni bossowie, dużo ciekawych innowacji. Zachwycają też zagadki logiczne, pełno „znajdziek” (słowo używane w środowisku gamerów, oznacza ukryte przedmioty), ulepszanie zbroi. Wszystko, czego każda przygodówka/RPG potrzebuje. Gra jest bardzo przyjemna do casualowej rozgrywki, nawet laicy będą mieli frajdę na godziny, ale spokojnie, znajdzie się też poziom trudności odpowiedni dla tych najbardziej wymagających.

Plusy i minusy

Plusy

 • Przyjemne mechaniki walki oraz rozbudowane drzewko umiejętności 
 • Mega dobra muzyka, tworząca klimat nordycki
 • Świetne dialogi, które wtłaczają życie do świata gry
 • Postaci, do których można się bardzo przywiązać
 • Dobra optymalizacja
 • Boska fabuła, która wciągnie każdego na godziny
 • Bardzo rozbudowany świat, tętniący życiem

Minusy

 • Rozgrywka trwa dosyć długo, co nie każdemu może się podobać
 • Zaporowa cena 300 złotych 
 • Fabułę ciężko zrozumieć bez zagrania w poprzednie tytuły 
 • Dostępność tylko na PS4 i PS5
Gameplay z kanału Tivolt na YouTube

Podsumowanie

Gra God Of War Ragnarök to jedna z lepszych gier, która wyszła w 2022. Zdecydowanie warto w nią zagrać, nawet jeśli nie jesteście fanami przygodówek. Gra jest świetnym wyborem jako prezent lub po prostu tytuł do pogrania w wolnym czasie. Pokusiłbym się nawet o nazwanie tej gry najlepszym tytułem roku. Nie ma może takiego hype jak na Cyberpunk 2077, ale pod względem gameplaya i fabuły, Santa Monica Studio nie zawiodło.

God Of War Ragnarök jest zdecydowanie czymś co uratowało scenę przygodówek w roku 2022. 

Ja spadam, niech Bóg wojny będzie z wami!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu